Nejnebezpečnější zbraň, kterou míříme sami proti sobě je příbor.
Rozmýšlejme dobře, co stojí za to strčit do úst.
.
Máte raději recepty v knižní podobě? Prohlédněte si mou kuchařskou knihu, která se může hodit i do vaší kuchyně. Bude mi velkou ctí pobývat ve Vaší knihovničce :-)

Domácí šunka aneb návrat do minulého století

2. května 2013 v 16:00 | © Šárka Škachová / www.gurmanka.cz |  MasoVýroba domácí šunky se stala mým návratem do minulého století. Proč vlastně v tomto století chci ztrácet čas s hledáním postupu, jak se nejlépe poprat s vařením šunky?

Předcházela tomu spousta zmařeného času, který jsem vynaložila na hledání starého (přesto zánovního) šunkovaru ve všech rodinných kredencích a půdách. To co jsem hledala, tam nebylo, ale našla jsem cestu zpátky do minulého století a prokoukla zase kousek rodinné historie. A co jsem zjistila? Především to, že v minulém století zase mnoho domácích experimentátorů šunku nevařilo, protože tenkrát šunka chutnala jinak. Byla poctivě vyrobená a dobrá! Jednoduše chlouba řeznického krámku. Šunkovary se ale vyskytovaly prý v osmi domácnostech z deseti.

Jak se vaří domácí šunka? Není to tak složité, jak to na první pohled může vypadat. Tak si to pojďte zkusit také. Poohlédnout se doma po starém šunkovaru se rozhodně vyplatí. Když ho nenajdete, zaručeně objevíte jiné poklady, které vám udělají velikou radost. Když šunkovar nemáte, nevadí. Funkční kousek se dá koupit třeba tady. Dobrodružnější povahy jistě prozkoumají nějakou tu internetovou aukci a staromilci vyrazí směrem ke starožitníkovi nebo vetešníkovi :-)

Starý domácí šunkovar jsem po rodičích nikde na půdě nenašla, ale dobře si tuto řeznickou rekvizitu pamatuji. Zabalenou v krabici. Nejprve okupovala horní přihrádku kredence, potom následovalo přeložení a povýšení. Vezla se ke Karlštejnu a skončila na půdě babiččina domku. Kdyby se půdy důkladně nevyklízely (proti čemuž já důrazně protestuji!), tak by tam byl milý šunkovar ještě dnes. Pěkně zabalený v originální krabici a připravený ke kulinárnímu dobrodružství v novém století. A za trpělivost se mohl dočkat i nějakého toho domácího ocenění :-) Takhle jsem se musela spolehnout na šunkovar nový, který ale umí stejná velká kouzla. Uvařím si s jeho pomocí svou první domácí šunku.

Domácí šunkovar mi k dobrému dílu pomáhej:
Ten můj pochází odtud: http://www.domacisunkovar.cz

Se šunkovarem jsem si od pana výrobce dostala i vyzkoušený recept, který jsem s menší obměnou aplikovala na zakoupený kus vepřového masa. Samozřejmě šunku můžeme vařit i z masa krůtího, drůbežího, králičího atd., ale já se rozhodla pro vařenou vepřovou šunku, kterou považuji za dobrý standard. A zde je můj první recept.

Domácí šunka - recept, jak si snadno připravit šunku doma v šunkovaru

  • 1 až 1,2 kg vepřového masa (plec, kýta)
  • 200 ml vody
  • 25 g řeznické soli (nechcete-li ji použít, zkuste obyčejnou jemnou sůl)
  • 1 lžíce lesního medu (místo medu se může přidat cukr)
  • špetka mletého barevného pepře
  • špetka sušeného a jemně mletého česneku
  • špetka papriky
Množství surovin odpovídá středně velké formě na šunku (použila jsem tento):

Postup přípravy:
Maso je třeba nakrájet na kostky o velikosti 1 až 1,5 cm velké. Část masa, cca 1/3 odložíme stranou a rozmělníme ho, aby nám masová směs lépe držela pohromadě. Používám k tomu kuchyňského robota a maso jemně rozsekám. Všechno maso dáme do větší misky, přidáme sůl, pepř, česnek, papriku a med. Důkladně promícháme! Zde je myšleno opravdu dobře maso promíchat a promačkat, aby se koření takříkajíc do masa vmasírovalo. K tomuto účelu jsem neváhala použít kuchyňský robot a maso cca po dobu 5 minut podrobit hnětení s hákem na kynuté těsto. Poté masovou směs nechám v chladnu do druhého dne odležet. V den přípravy všechno maso přemístím do formy na vaření šunky, kterou jsem předem vyložila mikrotenovým sáčkem. Maso upěchuji, přitlačím horní víko a formu silou upevním postranními svorkami. Formu vložím do hrnce s horkou vodou, která by měla být zahřátá na 80 °C. Při této teplotě se šunka bude upravovat 1 a ½ až 2 hodiny. Forma by měla být ve vodě potopená zhruba do dvou třetin své výšky. Po této době šunkovar vyjmeme z vodní lázně a necháme dobře vychladit. Není od věci nechat šunku odpočinout půl až jeden den. Šunku vyjmeme z formy, nakrájíme na tenké plátky a konečně vychutnáme výsledek svého snažení.

FOTOPOSTUP DOMÁCÍ VÝROBY ŠUNKY V ŠUNKOVARU:


Maso na přípravu šunky krájíme na kostky o velikosti 1 až 1,5 cm.


Aby se masová směs dobře spojila, část masa odebere a rozsekáme v sekáčku na drobné kousky.


Jemně nasekané maso vrátíme zpět do mísy k nakrájenému masu.


Směs masa na přípravu domácí šunky okořeníme. Použila jsem mletý barevný pepř. Zjistila jsem, že po uvaření šunky je právě pepř ze všeho mnou použitého koření v chuti nejintenzivnější, proto s ním raději zacházejte opatrně.


Aby měla šunka dobrou chuť, je nutno ji trochu osladit. Vyřešit se to dá jednak cukrem (doporučen moučkový), ale naprosto dokonalý je med, zejména pěkně tekutý lesní (v biokvalitě).


Med dá šunce jednak pěknou chuť, ale i barvu.


Masovou směs je nutno osolit.


Do směsi masa na šunku je třeba přidat i trochu vody.


Směs masa řádně a přiměřeně dlouho promícháváme.


Dobré prohnětení masa nelze v žádném případě při výrobě domácí šunky podcenit. Mícháme intenzivně minimálně 5 minut. Proč nepoužít pomocníka v podobě robotu? Ovšem že to jde i ručně! :-)


Zkusila jsem do směsi vepřového masa přidat špetku směsi s mletou červenou paprikou a malou špetku jemně mletého sušeného česneku. Ve výsledném efektu koření nikterak nerušilo a neovlivnilo jemnou chuť šunky, ale jen ehce zvýraznilo barvu masa.


Promíchané maso s kořením přikryjeme a uložíme do chladu, kde by se mělo nejlépe do druhého dne proležet.


Odleželou směs masa promícháme a napěchujeme do formy na šunku, tzv. šunkovaru.


Nádobu šunkovaru nejprve vyložíme pevným mikrotenovým sáčkem, poté naplníme naloženou masovou směsí.


Nádobu šunkovaru pevně uzavřeme stlačením a zajištěním horního víka.


Maso v šunkovaru vkládáme vždy do hrnce s vodou, kde je již teplota vody 80 °C. Tu udržujeme po celou dobu přípravy domácí šunky. Přetáhneme-li teplotu, vyrobíme si maso ve vlastní šťávě, o které nám rozhodně nejde.


Hotovou šunku vyjmeme z vodní lázně a necháme dobře vychladit. Slila jsem vodu, kterou šunku pustila a nechala chladnout zvolna do druhého dne (kdo to má ale vydržet? :-)


A takhle dopadl výsledek. Šunka byla kompaktní, poměrně dobře se krájela, nerozpadala se, ale tenoučké plátky bych nakrájet nezvládla. To mi ovšem nikterak nevadilo. Chuť byla výtečná!

Praganda nebo obyčejná sůl? Sami rozhodněte!
Použijete-li řeznickou sůl, bude vaše šunka krásně růžová a získá i o něco delší trvanlivost. Pokud ji nepoužijete, maso si nezíská tu charakteristickou narůžovělou šunkovou barvu, ale pořád to bude skvělá šunka bez přidaných éček. Barva je jen zvyk a šunka přeci nemusí být žádná velká královna krásy, když si zachová svou skvělou chuť i vůni. Sami rozhodujete o tom, jakou cestou se budete při přípravě domácí šunky ubírat.


Zatím o k otevření sáčku s Pragandou nedošlo, ale nevylučuji, že příště tu pověstnou špetku nepoužiji. Je třeba mít možnost porovnávat.

Můj první šunkový pokus byl připraven bez předepsaného množství rychlosoli, ale tak trochu v sebeobraně jsem přidala špetku směsi koření, kde byla základem mletá paprika. Přeci jenom preferuji i oční kontakt se svým jídlem na talíři :-) Dobrou šunku bychom ale měli zvládnout připravit jen se solí a cukrem. Žádné další koření totiž není třeba. Tento tradiční postup vyzkouším při přípravě šunky příští. Ta bude z masa drůbežího. K tomu použiji menší kulatou formu na šunku, kterou mám také doma (viz odkaz).


Co říci závěrem?

Na první pokus to tedy nebylo vůbec zlé a proto mohu každému doporučit vyzkoušet si přípravu šunky doma. Je to zajímavý kulinární experiment a pro některé z nás i prima zábava J Kdo nechce věnovat svůj čas takovýmto experimentům, ten jistě dobře ví, že na trhu je situace taková, že díky moderním technologiím při výrobě jsme pokročili do záhadné říše řeznických výrobků, které se sice tváři jako šunka, dokonce tak i voní, ale ve skutečnosti se s ní srovnat nedají. Jsou to falsa plná éček a výrobního důvtipu. Takové masné výrobky se prodávají i za cenu nižší, než je vstupní cena syrového masa (?). A tady pozor! Laicky řečeno, kilogram kvalitní šunky by měl začínat někde na 150,00 Kč za 1 kg.

Dobré řeznické produkty nezatracuji.
I přes svou dobrou zkušenost s vařením domácí šunky stále zůstávám věrným fanouškem dobrých řeznických produktů a proto nehodlám šetřit peněženku, když si budu chtít nadále pochutnat na nějaké masové specialitě. Je mi ale od dnešního dne jasné, že občas svou kuchyni proměním v malou řeznickou dílničku a budu odborníkům řeznického nože fušovat do řemesla.

Vařit šunku made in doma je opravdu prima zábava a za ten špás mi to rozhodně stojí.


Ať mé nové šunkovary doma nezahálí.


Jaké jsou vaše zkušenosti se šunkou? Máte osvědčeného řezníka, u kterého se ji vyplatí kupovat nebo také zkoušíte doma experimentovat a vaříte si šunku sami. Rozdělte se s námi ostatními o vaše zkušenosti, postřehy a nápady. Podle posledních testů šunky na českém trhu se zjistilo, že téměř polovina z nabízeného sortimentu by neprošla. Vy to chcete kupovat? Já tedy ne!

Nemůžu si pomoci, ale v minulém století mi ta šunka chutnala prostě jinak.
Víte, že se zjistilo, že v případě Šunky - téměř polovina by neprošla (?)

Dobrý tip: Máte raději recepty v knižní podobě? Prohlédněte si mou kuchařskou knihu, která se může hodit i do vaší kuchyně. Bude mi velkou ctí pobývat ve Vaší knihovničce :-)

.
 

22 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (130)
Zobrazit starší komentáře

101 ineseu3 ineseu3 | E-mail | Web | 21. května 2018 v 20:06 | Reagovat

Pornographic blog pictures from internet  
http://mature.xblog.in/?aiyana
  erotic litrature balkan erotic epic erotic ghost stories erotic gifts erotic love scenes

102 nataliaqn69 nataliaqn69 | E-mail | Web | 21. května 2018 v 21:02 | Reagovat

Fresh gay site  
http://men.sexblog.pw/?info-gonzalo
  free gay chatting gay marriage statistics gay marriage history abraham lincoln gay gay strippers

103 sandravt69 sandravt69 | E-mail | Web | 22. května 2018 v 10:19 | Reagovat

Updated engagement sheet:
http://june.projects.telrock.org

104 HelenImpum HelenImpum | E-mail | Web | 22. května 2018 v 22:29 | Reagovat

Absolutně nová aktualizace balíčku SEO / SMM "XRumer 16.0 + XEvil 4.0":
captcha řešení Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
a více než 8400 dalších kategorií captcha,
s nejvyšší přesností (80 až 100%) a nejvyšší rychlostí (100 img za sekundu).
Můžete připojit XEvil 4.0 k nejoblíbenějšímu softwaru SEO / SMM: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke a více než 100 dalších softwarů.

Zájem? Existuje spousta nepřehledných videí o XEvile na YouTube.
Hodně štěstí!

http://XEvil.net/

105 Hijhnltl Hijhnltl | E-mail | Web | 25. května 2018 v 23:08 | Reagovat

Since being up in the big leagues, Hicks has fully demonstrated that he has the two tools in the field that make him one of the better defensive outfielders in the game.Showing the stuff that made many think he could reach the South Side as early as later this year, he.Statistics??like Ultimate Zone Rating (UZR) and its more easily compared cousin, UZR/150 (UZR scaled .
<a href=http://www.cloudpostbox.com/home.asp?p_id=rasta-sandals>rasta sandals</a>
<a href=http://net.cbs.co.bw/index.asp?p_id=skechers-sandals-mens-brown>skechers sandals mens brown</a>

The Steeler offense continued to stall, but it was at this point that the defense really took over. Jason: What excites you the most about launching the MLR next year.
Where there was a drop-off, offensively, after lineup spots 1 through 4 last year, enemy arms won’t be able to simply breeze through #5-9.

106 CharlesHic CharlesHic | E-mail | Web | 26. května 2018 v 0:56 | Reagovat

SAN DIEGO (AP) 锟?Chris Shula, the grandson of former Miami Dolphins coach Don Shula, has been hired by the San Diego Chargers as a defensive quality control coach.Minnesota running back Adrian Peterson's return from a lengthy suspension will have to wait <a href=http://www.cheapjerseys20.us.com/>NFL Jerseys China</a> at least one more week, if not decidedly longer. He hung out on the sideline while the backups did the heavy lifting."Obviously, there are ups and downs in this league," Bradford said. "Would we have liked to <a href=http://www.wholesalejerseysenjoy.us.com/>Wholesale NFL Jerseys Online</a> have started 2-0? Absolutely. That's not <a href=http://www.wholesalenflchinajerseyscheap.us.com/>Cheap NFL Football Jerseys</a> how it went, though. We started 0-2. But we can't back down, and can't lose confidence in what we're doing or what our system <a href=http://www.cheapjerseys20.us.com/>Cheap Jerseys Free Shipping</a> is. I think we all still believe in it."OPENING LINE 锟?Cowboys by 5Notes: The Lions placed rookie linebacker Kevin Snyder on injured reserve and signed offensive lineman Joe Madsen on Wednesday. . Caldwell said RB Joique Bell, who has been on the physically <a href=http://www.cheapjerseysforwholesale.us.com/>Cheap NFL Jerseys From China</a> unable to perform list since the start of camp, will not play Friday against <a href=http://www.cheapjerseysnear.us.com/>cheap nfl jerseys</a> the Jaguars. . DE Ziggy Ansah and LB DeAndre Levy were among the players who did not take part in drills Wednesday.Fitzpatrick was 35 of 58 for 283 yards and the three INTs, but Cheap <a href=http://www.cheapjerseysnflelite.us.com/>jerseys cheap nfl</a> Jerseys Bowles declared that he's the Jets starter as the team heads to London to play the Dolphins next Sunday.

107 CharlesHic CharlesHic | E-mail | Web | 27. května 2018 v 11:38 | Reagovat

What impressed Carroll the most was the way Rawls finished runs, backing up what was seen on his college tape during his senior season at Central Michigan. Rawls didn't try to avoid contact, he sought out defenders to go hit."He is a longer guy, a little bit better pass protector." Arians said. "Earl is <a href=http://www.cheapjerseysforwholesale.us.com/>Cheap NFL Jerseys From China</a> a little bit ahead <a href=http://www.cheapjerseysforwholesale.us.com/>Cheap Jerseys From China</a> of him in the running game."Fowler, <a href=http://www.wholesalenflchinajerseyscheap.us.com/>Cheap NFL Jerseys</a> <a href=http://www.cheapnfljerseysclub.us.com/>Wholesale NFL Jerseys</a> the third overall pick in the draft, is out for the season after tearing a knee ligament in May. Marks has been sidelined since injuring his knee in last year's season finale. It seems unlikely Marks will ready for the Sept. 13 opener <a href=http://www.cheapnfljerseysoutletwholesale.cc/>Cheap NFL Jerseys Wholesale</a> against Carolina."We have a lot of work to do. We have a lot of things to clean up and we've got to get really sharp <a href=http://www.cheapnfljerseysclub.us.com/>Wholesale Jerseys</a> <a href=http://www.cheapjerseysleague.us.com/>Cheap Jerseys</a> and we have no more time ... we've got to get at it right now," Carroll said.He has not reached out to former teammates about helping the cause, though he still keeps an eye on the Eagles."They played their tails off from start to finish," Jaguars coach Gus Bradley said. "Some of the things we challenged our team with last week, I loved the way they responded this week and battled and came out."

108 helphospital helphospital | E-mail | 28. května 2018 v 18:53 | Reagovat

Need money for the hospital, please help
BTC: 181i2nawNFmSwM12ihWzjFKt5w2tiRKKU2
ETH: 0x532B9BF5C070136D278D1712b451073682927D53
BCH: qpqr6ffh26nyg7jf2n7pyaaemehgemrtyv6v9z4935
Thanks to all, good and peace to everyone

109 Mariandrops Mariandrops | E-mail | Web | 28. května 2018 v 20:45 | Reagovat

youpornlitle  http://mysex24.ru/bi/67-babe-rides-bisex-dicks.html  mega teen clip

110 Oqayrand Oqayrand | E-mail | Web | 30. května 2018 v 22:59 | Reagovat

301 (sixth in the American League) with 22 homers and 92 RBIs in 1978 for the Seattle Mariners in his top season, immediately following his Houston tenure.78 ERA, so any advantage they can gain over him will be helpful.Taking advantage of Kevin Durant’s teaming with the Splash Brothers, Dallas quickly offered Barnes a max contract and ultimately walked away with a decent free agency.
<a href=http://www.paperbarkdesign.com/news.asp?p_id=asics-gel-nimbus-20-review>asics gel nimbus 20 review</a>
<a href=http://www.agricultsure.co.za/sell.asp?p_id=red-asics-running-shoes>red asics running shoes</a>

About Latest Posts Follow me Manuel BrizuelaA native of Los Angeles, Manny is a graduate student at St.The fantasy difference maker was unstoppable in the first half, but did not manage to control the game in the second half.
520 average (first), 10 RBIs (first), three homers (tied for second), a 1.

111 Israfacewiz Israfacewiz | E-mail | Web | 4. června 2018 v 23:08 | Reagovat

Социальная сеть знакомств в Израиле

<a href=http://israface.com>еврейские мужчины подробнее по ссылке</a>

112 Edwardsmele Edwardsmele | E-mail | 5. června 2018 v 16:16 | Reagovat
113 Oxlrhngh Oxlrhngh | E-mail | Web | 6. června 2018 v 4:30 | Reagovat

When you average 19 points, 5 rebounds, 4 assists, and 2 steals for the season, you are automaticall.’ It’s like, well, we just added another piece to try to win a World Series.This was obviously one of the biggest reasons why they were blown out by the Rockets in their last game.
<a href=http://www.gurukulinternationalacademy.com/shop.asp?p_id=adidas-zx-700-women-cheap>adidas zx 700 women cheap</a>
<a href=http://www.gurukulinternationalacademy.com/shop.asp?p_id=adidas-star-wars-t-shirt-mens-red>adidas star wars t shirt mens red</a>

The final thing the Wild need to pay attention to is “The King,” the Rangers’ longstanding goaltender, Henrik Lundqvist.From this writer?€?s perspective, the one-time enigma is the most improved player on the team and undoubtedly deserves to be on the plane down to Jacksonville come Week 1.
The majority of the center minutes may go to David West, due to his passing and toughness.

114 Brianmah Brianmah | E-mail | 9. června 2018 v 9:25 | Reagovat

Copying a topic creates a new topic with the same properties as the original. Links to grade items or competency activities are not copied. You can choose to copy pinned threads along with the topic. Copying a topic does not copy any normal, unpinned threads inside the topic; however you can copy or move individual threads from inside the existing topic after you create the new topic. See Copying or moving <a href=https://www.heritiers.com/cours-crypto-monnaies/ripple>cours ripple</a> a discussion thread or post for more information.

115 CharlesHic CharlesHic | E-mail | Web | 9. června 2018 v 12:07 | Reagovat

Rams coach Jeff Fisher has stayed well away from the relocation drama, which also encompasses the Oakland Raiders and the San Diego Chargers as the three clubs jockey for new stadiums and untapped riches. Yet Fisher is also a Los Angeles-area native and a Southern California product, giving him extra insight into the passion in the stands.
Receiver Alshon Jeffery (hamstring), left tackle Jermon Bushrod (shoulder), safety Antrel Rolle (ankle) and linebacker Shea McClellin (knee) are among the players who have missed big chunks of time this season because of injuries. The Bears also lost center Will Montgomery to a broken leg last month, and rookie Kevin White (shin) has been sidelined all season.
But he's under fire. The Browns have lost eight of nine heading <a href=http://www.cheapnfljerseysauthentics.us.com/>Cheap NFL Jerseys China</a> into Sunday's game in Baltimore. Owner Jimmy Haslam has said he will be patient, but Haslam also got rid of Rob Chudzinski after one season, 4-12 in 2013.
Gurley may never need to sell another autograph 锟?he was the 10th overall pick in the NFL draft last week, meaning he's in line to be paid a lot of money.
He disputes the notion that he's lost a step, noting that if he had gotten the same number of touches as <a href=http://www.nfljerseyssocheap.us.com/>Cheap NFL Jerseys China</a> he did in Tennessee, he would have topped 1,000 yards with the Jets.
"None," Arians said. "Their butts are about the same."

116 LarryTeeve LarryTeeve | E-mail | 9. června 2018 v 13:56 | Reagovat

prediction or trade proportion rank USD TO MYR pair trading signals or recommendations. MMF Solutions helps you <a href=http://www.gagner-argent.org/>comment gagner de l’argent sur internet</a> with a most active selling in remote currencies. Largest run-of-the-mill picks for the duration of an equity trader Malaysia to designate a profit in short-term calls in forex trading services.

117 Robertnum Robertnum | E-mail | 9. června 2018 v 16:03 | Reagovat

ламинин, ламинин отзывы, ламинин цена, купить ламинин, Ламинин. Laminine LPGN, LifePharm Global Network предлагает Новый маркетинговый (компенсационный) план с 1 апреля 2018. ламинин отрицательные отзывы, ламинин инструкция. Но Уже есть аналог, дешевле в 4 раза и сильнее в 2 раза. Смотрите на сайте http://1541.ru  

<a href=http://1541.ru>AminoBoosters единственный в Мире натуральный продукт из оплодотворенного куриного яйца, способный спасать тяжело больных с самыми разными заболеваниями тогда, когда медицина бессильна. Дешевле ламинина в 4 раза</a>

<a href=http://1541.ru>Only for USA in Russian Analogue of Laminine AminoBoosters (aminopure) are 4 times more affordable as Laminine by LPGN</a>

Only for USA in Russian Analogue of Laminine AminoBoosters (aminopure) are 4 times more affordable as Laminine by LPGN http://1541.ru/rz1.html

<a href=http://1541.ru>Заработок без вложений, без обяз. ежемесячных покупок и Асолютно без приглашений, если пожелаете. Скайп evg7773 Работаем с Аналогом Ламинина 1 в 1, но дешевле чем Laminine LPGN  в 4 раза. Продукт спасает, Когда медицина помочь не Может априори</a>

<a href=https://www.getyourboomback.com/#_l_2ps>Kup Analog Lamininu AminoPure (AminoBoosters) w Polsce tansze 4 razy</a>

118 RichardHal RichardHal | E-mail | 10. června 2018 v 4:25 | Reagovat

<a href=http://turgelendgik.online/yahta/>Грязевые ванны из вулканической глины.Рыбалка .Форель</a>

119 Michaelwes Michaelwes | E-mail | 10. června 2018 v 19:03 | Reagovat

If you like to invest with low costs (which makes sense) in passive investment funds but with a bit of a twist that allows outperformance in comparison with bland index funds, you might want to do some research into Dimensional Fund Advisors. Another US company, I think by now third biggest after Vanguard and Pioneer. They offer ONLY passive investment <a href=https://www.heritiers.com/cours-crypto-monnaies/ripple>cours ripple</a> funds with an evidence based underlying strategy.

120 CharlesHic CharlesHic | E-mail | Web | 11. června 2018 v 23:38 | Reagovat

"He's just <a href=http://www.wholesalenflchinajerseyscheap.us.com/>Cheap Football Jerseys</a> stayed with the process," Colts coach Chuck Pagano said. "Right now he probably feels as good as he's ever felt."
Austin is the second NFL player to be charged with domestic violence in Charlotte in the past two years.
Pittsburgh (4-2) at Kansas City (1-5)
Adams played collegiately at Division II West Georgia and led his team in tackles the <a href=http://www.cheapnflchinajerseys.co/>Cheap NFL Jerseys</a> last two seasons. He was college teammates with defensive end Tony Slater, who signed with Seattle as an undrafted free agent following the NFL draft.
The dismissal happened just as Hardy's appeal in the case was set to begin. Mecklenburg County district attorney Andrew Murray told the judge that <a href=http://www.wholesalenflchinajerseyscheap.us.com/>Cheap NFL Jerseys</a> officials attempted many times to contact the woman, but failed. Murray said the woman had settled her civil suit against Hardy.
A third lawsuit <a href=http://www.nfljerseyscheaponline.us.com/>Wholesale Jerseys Online</a> involving an older Cheap <a href=http://www.nfljerseyscheaponline.us.com/>Cheap Jerseys Online</a> NFL Jerseys Online trust containing business interests in the San Antonio area is ongoing in probate court <a href=http://www.authenticnfljerseyscheap.us.com/>Wholesale NFL Jerseys</a> in Texas. There, a judge has appointed temporary receivers to oversee the trust previously <a href=http://www.wholesalejerseysenjoy.us.com/>China Jerseys NFL Wholesale</a> controlled by Tom Benson.

121 MichaelMub MichaelMub | E-mail | Web | 12. června 2018 v 13:33 | Reagovat

<a href=http://vektorpress.ru/listovki-flaery>флаеры листоки сборный тираж</a> - Типография Самара, сайт типографии

122 MiguelLor MiguelLor | E-mail | 13. června 2018 v 17:41 | Reagovat

Ошибочным мнением для сегодня является то, что знакомства в социальных сетях – это реальность. В быстротекущем ритме современного времени не у всех людей получается устроить личную жизнь. Социальные силок в Интернете помогают пользователям общаться со старыми друзьями, одноклассниками, играть в зрелище, настораживаться музыку, уставиться видео, но ради который чтобы встречать не как собеседника разве друга, только и спутника жизни существуют специализированные сайты знакомств.
Продолжение на https://vsedlyaznakomstva.blogspot.com/

123 Charleslot Charleslot | E-mail | Web | 14. června 2018 v 18:20 | Reagovat

<a href=http://marcpromo.ru/remont-stiralnoy-mashini-elektrolyks-himki.html>ремонт стиральных машин BOSCH Зеленоград</a>

124 Danielbiz Danielbiz | E-mail | 15. června 2018 v 12:08 | Reagovat

I'm in my anciently 30s with two kids (the same specialized needs). This year I'm judgement about putting in the 20k from my savings via the mega backdoor leaving me with a stretched out 100k in the savings account. If a wampum exigency happens <a href=http://www.gagner-argent.org/>comment gagner de l’argent</a> I can honest apprehend it out (I be conversant with this could be disgrace owed to merchandise fluctuation, but after all is said all contributions can be entranced peripheral exhausted). At a stroke I get things ignore together, very recently rescue the moneyed back in via mega backdoor an eye to the next year.

125 Miltontub Miltontub | E-mail | Web | 15. června 2018 v 20:23 | Reagovat

<a href=http://fabrikasamara.ru/shkafy-kupe>Шкаф купе на заказ по индивидуальным размерам</a> - Мебель на заказ по размерам, Фабричная мебель на заказ

126 StephenAmoma StephenAmoma | E-mail | 15. června 2018 v 20:54 | Reagovat

Замена ( Аналог) ламинину, это AminoBoosters ( AminoPure) 1 в 1, но дешевле в 4 раза и выпускается Только на знаменитом  Экстракте YТE.
В 1 капсуле 400 - 420 мг, а  в ламинине 200.  Мир узнал о Ламинине в 2011 году, когда его начали выпускать на норвежском экстракте YТЕ из инкубированного оплодотворенного куриного яйца,  который  создал д-р Эскеланд. Ламинин творил чудеса в восстановлении здоровья там, где медицина ничего не может сделать априори. Название продукта не важно. Главное, что Восстановление ( не лечение) дает именно Экстракт YТE, его количество в 1 капсуле. Это почти панацея, настолько хорош экстракт. Можно не верить, но факты есть факты. И отзывы в интернете говорят об этом. Главный минус Ламинина -  Дорого, так как для получения эффекта пить надо МНОГО. А заработать хотя бы $200 в МЛМ Laminine LPGN могут немногие.  Пришло время более дешевого и эффективного Aminoboosters ( AminoPure) на том же сырье, тоже д-р Эскеланд, та же технология. И заработок без обяз. ежемесячных покупок, без копейки затрат, без приглашений,  на пассиве с 1-го шага доступен любому. Это партнерка.
Консультации по скайпу evg7773
Подробно на сайте http://1541.ru

Analogue of Laminine AminoPure (AminoBoosters) are 4 times more affordable as Laminine by LPGN. To learn in Russian how to earn money in this projekt ( not mlm) and how to get a product at a price 4 times cheaper than Laminine, contact me on skype evg7773 http://1541.ru
English Buy http://1541.ru/rz1.html

Only for USA in Russian Analogue of Laminine AminoBoosters (aminopure) are 4 times more affordable as Laminine by LPGN http://1541.ru/rz1.html

127 Robertnum Robertnum | E-mail | 16. června 2018 v 21:55 | Reagovat

Грыжа и и чудо AminoBoosters ( AminoPure) это замена Ламинина (Laminine LPGN), но в 4 раза дешевле и сильнее. Все от д-ра Eskeland  http://1541.ru skype evg7773

<a href=http://1541.ru>AminoBoosters ( аналог ламинина 1 в 1 )единственный в Мире натуральный продукт из оплодотворенного куриного яйца, способный спасать тяжело больных с самыми разными заболеваниями тогда, когда медицина бессильна. Дешевле ламинина в 4 раза</a>

<a href=http://1541.ru>Only for USA in Russian Analogue of Laminine AminoBoosters (aminopure) are 4 times more affordable as Laminine by LPGN</a>

Only for USA. Analogue of Laminine AminoBoosters (aminopure) are 4 times more affordable as Laminine by LPGN http://1541.ru/rz1.html

<a href=http://1541.ru>Заработок без вложений, без обяз. ежемесячных покупок и Асолютно без приглашений, если пожелаете. Скайп evg7773 Работаем с Аналогом Ламинина 1 в 1, но дешевле чем Laminine LPGN  в 4 раза. Продукт спасает, Когда медицина помочь не Может априори</a>

128 MichaelDer MichaelDer | E-mail | Neděle v 3:34 | Reagovat

Our organisation is lovingly connected with many invigilators, British council matter
worthless managers and assay centers, which enables us to make an impression on your scores in any ielts
center about the world . All our certificates are creative and British Directors
certified. If you want to <a href=http://coursbitcoineuro.pbworks.com/w/page/126948560/Cours%20Bitcoin%20Euro>cours bitcoin btc euros</a> flatter an inquiry delight press into service below details to contact us.

129 PatrickTer PatrickTer | E-mail | Neděle v 10:55 | Reagovat

Social Network has the concept <a href=https://coursdubitcoin.puzl.com/>cours du bitcoin graphiques btc</a> of followers and followings and friends, this is the  cellar of it. In Socnet you normally post an update on your gratified and your advocate may list inform criticism, or like it, and so on.

Here is a bit of both.

130 Robertnum Robertnum | E-mail | Pondělí v 19:43 | Reagovat

Склеродермия и и чудо AminoBoosters ( AminoPure) это замена Ламинина (Laminine LPGN), но в 4 раза дешевле и сильнее. Все от д-ра Eskeland  http://1541.ru skype evg7773

<a href=http://1541.ru>AminoBoosters ( аналог ламинина 1 в 1 )единственный в Мире натуральный продукт из оплодотворенного куриного яйца, способный спасать тяжело больных с самыми разными заболеваниями тогда, когда медицина бессильна. Дешевле ламинина в 4 раза</a>

<a href=http://1541.ru>Only for USA in Russian Analogue of Laminine AminoBoosters (aminopure) are 4 times more affordable as Laminine by LPGN</a>

Only for USA. Analogue of Laminine AminoBoosters (aminopure) are 4 times more affordable as Laminine by LPGN http://1541.ru/rz1.html

<a href=http://1541.ru>Заработок без вложений, без обяз. ежемесячных покупок и Асолютно без приглашений, если пожелаете. Скайп evg7773 Работаем с Аналогом Ламинина 1 в 1, но дешевле чем Laminine LPGN  в 4 раза. Продукт спасает, Когда медицина помочь не Может априори</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama