Nejnebezpečnější zbraň, kterou míříme sami proti sobě je příbor.
Rozmýšlejme dobře, co stojí za to strčit do úst.
.
Máte raději recepty v knižní podobě? Prohlédněte si mou kuchařskou knihu, která se může hodit i do vaší kuchyně. Bude mi velkou ctí pobývat ve Vaší knihovničce :-)

Duben 2011

Velikonoční kynutý cop

23. dubna 2011 v 1:36 | © Šárka Škachová / www.gurmanka.cz |  Sladká kuchyně
Velikonoce jsou ideálním časem pro delší odpočinek. Počasí láká vyrazit si někam na výlet, ale pro někoho je to zase čas zavřít se do kuchyně a vyzkoušet něco tradičního nebo hledat nové inspirace. Kynutý cop je pečivo pro staromilce. Na velikonočně prostřeném stole se bude pěkně vyjímat.

Velikonoční kynutý cop
recept:
  • 300 g polohrubé mouky
  • 30 g čerstvých kvasnic
  • 100 g krupicového cukru
  • 100 g mléka
  • 100 g másla
  • 2 vejce
  • špetka soli
  • 50 g mandlových lupínků
  • hrst rozinek namočených v rumu
  • 1 vejce na potření
příprava:
Do poloviny množství vlažného mléka rozdrobíme kvasnice, přidáme 1 lžíci cukru a 2 lžíce mouky. Zamícháme a necháme na teplém místě vzejít kvásek. Zbytek prosáté mouky smícháme s cukrem a špetkou soli. Poté přidáme vejce, kvásek, vlažné mléko a za pomoci rozpuštěného másla vypracujeme hladké a nelepivé kynuté těsto. V přikryté míse necháme ještě cca 45 minut kynout a poté těsto přeneseme na pomoučený vál a zapracujeme rozinky. Těsto rozválíme, rozdělíme na 3 části, ze kterých vytvarujeme stejně dlouhé prameny a zapleteme je do copu. Ten spojíme jako věneček. Povrch potřeme rozšlehaným vejcem a zdobíme mandlovými plátky. Před samotným pečením necháme ještě 20 minut dokynout na plechu. Vkládáme do vyhřáté trouby, kde pečeme při 180 °C cca 40-45 minut.

Veselé Velikonoce!

Dobrý tip: Máte raději recepty v knižní podobě? Prohlédněte si mou kuchařskou knihu, která se může hodit i do vaší kuchyně.

Paprikové lusky plněné ovčím sýrem

14. dubna 2011 v 1:50 | © Šárka Škachová / www.gurmanka.cz |  Sýry

Paprikové lusky plněné mletým masem a s rajskou omáčkou jsou oblíbenou českou klasikou. Kdo miluje papriky, toho nadchne i balkánská dobrota - papriky nadívané ovčím sýrem.

Čuški sis sirene
Tradičně se v balkánské kuchyni připravuje tak, že se papriky předem v horké troubě opečou na plechu. Jen co slupka popraská a začne tmavnout, vyndáme je, naskládáme do hrnce, přikryjeme poklicí a necháme dobrých 10 minut zapařit. Stáhneme z nich slupku, lusky podélně otevřeme a naplníme nádivkou z ovčího sýra rozetřeného s jedním vejcem a malým množstvím kysané smetany. Naplněné lusky vložíme ještě na 30 minut do rozehřáté trouby a zapečeme je. Před podáváním pokapeme dobrým olejem. Solit nemusíme, ovčí sýr je slaný tak akorát. Podáváme teplé s kouskem pečiva.

Paprikové lusky plněné ovčím sýrem
Dělám je často a nejraději ve velkém množství. Z tohoto důvodu jsem si recepturu poněkud zjednodušila a upravila k obrazotvornosti jazyka svého.

Zelené maďarské papriky (mohou i krapet pálit) rozkrojím, odstraním semínka a naplním kouskem sýra (balkánský nebo řecká feta). Pokladu plátky česneku, přidám kousek chilli papričky, snítku tymiánu a nezbytnou kapku olivového oleje. Potom už stačí vložit do horké trouby na cca 35 až 40 minut a zapéct v keramické nádobě, ve které se bude i servírovat. Nejskvělejší je všechna vypečená šťáva, proto je škoda se o ni připravit. Kdo si chce papriku předem oloupat, obratně to zvládne příborem rovnou na talíři. Musím se ale přiznat k tomu, že předem oloupané papriky jsou něčím daleko dokonalejším a většinou si s tím tu práci navíc ráda dám. Uvažte to sami :-)

Dobrý tip: Máte raději recepty v knižní podobě? Prohlédněte si mou kuchařskou knihu, která se může hodit i do vaší kuchyně.