Nejnebezpečnější zbraň, kterou míříme sami proti sobě je příbor.
Rozmýšlejme dobře, co stojí za to strčit do úst.
.
Máte raději recepty v knižní podobě? Prohlédněte si mou kuchařskou knihu, která se může hodit i do vaší kuchyně. Bude mi velkou ctí pobývat ve Vaší knihovničce :-)

Perníčky svěřuji do ruky druhé porotkyni Dáše

21. prosince 2009 v 0:01 | © Šárka / www.gurmanka.cz |  Povídání (nejen) o jídle
Obdivuji šikovné ruce a trpělivost všech soutěžících. Nevím, jestli bych se do takové piplačky sama pustila, ale kdyby nás u toho byla dobrá parta, tak by se mi to asi líbilo. Jen si neumím představit ty mé kreace. Do soutěže bych je asi neposlala. Budeme to muset vyzkoušet.
Všechny příspěvky jsem si dobře prohlédla. O kandidátce na první místo jsem měla jasno ihned.

Díky tomuto příspěvku jsem se ihned ocitla v Ladovské zimě, jen ty postavičky tam chybí. Ale věřím, že Katka by je zvládla bez potíží. Moc by se mi taková chaloupka líbila na parapetu. Mám sice podobnou, ovšem ne perníkovou, ta by voněla lépe.
Také detailní popis perníčkování je k nezaplacení.

Zde je tedy můj návrh na výherkyni: Na sníh čekající Katka ;-)

Rozhodování o druhém a třetím místě bylo o chlup těžší. Ale rozhodnout se člověk musel. K chaloupce od Katky, by se mi moc líbil některý ze svícnů od Markéty. Jsou nádherné, voní až sem. A jak píše Markéta, asi by mi také bylo líto je "sežrat", ale na druhou stranu by byla příležitost si je příští rok udělat znovu, čerstvé a voňavé. Markéta je tedy má kandidátka na druhou pozici.

Další výrobky, které se mi moc líbí jsou ty od Štěpánky. A není to tím, že je také ze Západních čech ;-) Tím bych si tedy doplnila chaloupku a svícen o ozdůbky na stromek.
Dávám sice přednost bíle zdobeným perníčkům, barevné mi většinou připadají přeplácané (většinou také jsou), ale tady to neplatí. Jemné barvičky, jemná prácička. Obdivuji její trpělivost; u těchto ozdůbek bych strávila mládí.
Asi si u ní příští rok objednám dětské kalendáříky pro synovce a neteř.

Štěpánku tedy navrhuji na pozici třetí, ale nevím jestli bych mezi druhým a třetím místem neměla radši losovat ;-)

Soutěžícím děkuji za jejich čas, který si udělali na vložení příspěvků do Šárčiny soutěže a tím pádem za potěchu našeho oka. Chybělo jen ochutnat ;-) A kdo dosoutěžil nebo vůbec nesoutěžil, může si dále zasoutěžit u naší kolegyně Mlsné kočky. Cena je též lákavá.

Hezké Vánoce přeje všem Dagmar Derré
(na našich stránkách si budete moci zasoutěžit začátkem roku 2010 třeba o krásné kokotky ;-)
Děkuji Dášo za tvou roli v porotě :-)
Ke tvým návrhům přihlédnu při finálním rozhodnutí o vítězích.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lukáš Lukáš | E-mail | Web | 19. října 2011 v 1:38 | Reagovat

Dobrej blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama