Nejnebezpečnější zbraň, kterou míříme sami proti sobě je příbor.
Rozmýšlejme dobře, co stojí za to strčit do úst.
.
Máte raději recepty v knižní podobě? Prohlédněte si mou kuchařskou knihu, která se může hodit i do vaší kuchyně. Bude mi velkou ctí pobývat ve Vaší knihovničce :-)

Svět knihy 2009 - poprvé jste mohli knihy i ochutnat

19. května 2009 v 17:05 | © Šárka / www.gurmanka.cz |  Gastronomické zajímavosti
Někteří knihu nejprve ochutnali a potom si ji koupili. Kdo si nenechal ujít knižní veletrh Svět knihy 2009, ten měl příležitost knihy nejen nakoupit, ale některé doslova i ochutnat. Akce Vaříme s knihou přitáhla pozornost milovníků gastronomické literatury.
Vaříme s knihou je program podporující výstavu knih o vaření a kuchařek s praktickými gastronomickými ukázkami za účasti zajímavých hostů. Do mé reportáže se vešlo sobotní dění, které vypadalo následovně:

Sobota 16.5.2009
11:30 - 12:30 Kuchařka pro dceru od Jany Zatloukalové - Autorka kuchařského bestselleru pro vás připraví kulinářské překvapení, které jistě potěší vaši duši.
I přes autorčinu snahu potěšit duši a připravit kulinářské překvapení, krkovička pečená na pivě neoslnila všechny, kteří ochutnali. (Vodová šťáva s pivní hořkostí. Toť vox populi). Domácí zmrzlina příjemně osvěžila. V každém případě Jana vystupovala mile a za sporákem jí to slušelo. Kdo její knihu ještě domá nemá, měl příležitost si ji opatřit se slevou a s podpisem autorky přímo na místě.
Kuchařka pro dceru má své publikum a našla si ho i tady.
O hladký průběh v této improvizované kuchyňce se starala křehká víla Tyna (na obr. vpravo) , se kterou se můžete potkat ve virtuálním Bistru Florentyna, kam též přispívá svým pohledem do kulinárního světa.

12:30 - 13:30 Olivová kuchařka a Mořská (nejen)kuchařka od D. Derré a L. Světové - Autorky Olivové a Mořské kuchařky vám předvedou přípravu lilkového kaviáru s pečenou ciabattou a postup při vaření mušlí na víně. Přijďte ochutnat tyto delikatesy a naučit se nové recepty.
Už je to nějaký pátek, co se mi do rukou dostala kniha s názvem "Olivová (nejen) kuchařka." S autorkami jsem se osobně seznámila a měla možnost na vlastní žaludek poznat jejich kuchařské umění, když jsem dostala pozvání k Dagmar Derré, kam přijela i Lenka Světová. Dobré jídlo, víno a příjemné povídání nám dělalo společnost od pátku do neděle. Určitě tento článek stojí za přečtení. Doporučuji především těm, kteří mají slabost pro domácí francouzskou kuchyni. Článek navodí pocit, že sedíte s námi u jednoho stolu. Myslím, že to bylo poprvé, co nepřišla řeč na kluky :-) A když ano, tak spolehlivě jen proto, že něco se jim v té kuchyni daří lépe než nám a že je moc fajn mít doma mužského, se kterým nás pojí i stejné gastronomické vyznání.
Protože jsou holky v rybí kuchyni jako ryby ve vodě, není překvapující, že je na světě i Mořská kuchařka, která krásně doplňuje atmosféru mořského pobřeží, která se otiskla již do knihy "Olivová (nejen) kuchařka." Na knižním veletrhu se prezentovaly dobrotami z oliv, lilku a mušlí.
(Olivový chlebíček jako uvítací sousto. Tento recept je hoden slova bestseller. Kdyby se Olivová kuchařka měla koupit jen kvůli jedinému receptu, kvůli receptu na tento chutný olivový chlebíček se to vyplatí. Když už ji budete držet v ruce, najdete tam další hromadu skvostů z těch nejchutnějších oliv, které si jen umíte představit. Oliva tu není jen proto, aby plavala na dně sklenky ve Vašem Martini, i když jí to tam bezpochyby sluší :-)

Nechyběla ani francouzská řeznická specialita "rillettes", kterou Dáša připravila s předstihem (u takové speciality to bohužel jinak nejde). I lilek si žádal čas na pořádné předpečení, aby se z něj během chvilky mohl stát úžasný lilkový kaviár. Něco si holky už stihly připravit doma.
(Kdo má rád dobré jídlo, záleží mu i na tom, v čem se servíruje. Tyhle francouzské mističky s pokličkou jsou opravdu k sežrání. Lilkový kaviár je vynikající předkrm, který chuťově nadzvedly čerstvé bylinky. Řeřicha není jenom dekorativním zeleným šperkem na talíři, ale výtečně chutná. Mohla jsem jen být smutná, že k takové ochutnávce jsem si nemohla dát ani malou sklenku vína. Takový je úděl řidičů :-)

Nabídněte si alespoň takovou malou reportážní ochutnávku, kterou si klidně za pomoci kuchařských knih můžete připravit ve své domácí kuchyni a blýsknout se tak před rodinou i přáteli. Před námi se holky blýskly opravdu v tom nejlepším světle! Trochu úskalí vzniklo tím, že se muselo hovořit jen přes jeden mikroport, protože ten Lenčin odmítl poslušnost. Indukční deska trochu vzdorovala a nechtěla ohřát vodu na mušle (ne ne! mušle se přeci vaří ve víně), ale během chvilky ji holky přivedly k poslušnosti a mušle se mohy podávat.
Mušle po námořnicku se servírovaly opravdu stylově a u mě holky zabodovaly i tím, že zvolily dokonalé nádobíčko v námořnických barvách :-) Do vývaru přišel i tymián s citrónovou vůní, který Lenka ráno natrhala na své zahradě. K tomu všemu se vybavily novými zástěrami s logem svých kuchařek, které pro ně nachystala Pavlína. Pokud na chutné mušle chcete recept, tak se na něj podívejte v kuchařské knize, kde toho holky o mušlích (a nejen o nich) píšou opravdu moře. Kniha vás naučí mořské plody používat sedm dnů v týdnu a nebát se ani těch méně známých. Její téměř encyklopedické pojetí vás nenásilně provede podvodním světem a za chvilku budete ve vaření mořských pokrmů jako ryby ve vodě. Za tu investici to stojí.

Protože není mušle jako mušle, těmto černým štíhlým kráskám se říká slávky. Mušle po způsobu námořníků / Moules mariniere, jsou rychlé a velmi chutné. Námořníci se přeci s ničím dlouho nepářou. Holky tuto klasickou recepturu zvládly též během chvilky.
(Výchova gurmánů v Čechách! Malé slečny, co seděly přímo pod stolem si tuhle kuchařskou show budou ještě dlouho pamatovat. Byla to jejich naprosto první ochutnávka slávek v životě. Přes počáteční odpor to zvládly s noblesou. Já jim za to slíbila, že jejich foto přidám do reportáže, aby si to pamatovaly. Na škeble se už nikdy nebudou šklebit :-)


15:30 - 16:30 připravovaná kuchařka Romana Pauluse, šéfkuchaře Hotelu Alcron, s pracovním názvem "Vařte jako v Alcronu" - tahle šéfparáda byla obzvláště podařená a těšilo se na ni celé publikum.
Za odborné asistence pomocníka Jirky zvládl šéfkuchař Roman Paulus navařit "velké věci" i v této malé improvizované předváděci kuchyňce na výstavišti. Kdo pozorně poslouchal, může si zkusit uvařit doma jako v "Alcronu." Proč to nezkusit?


Připraveno bylo jemné květákové pyré dekorované syrovými marinovanými plátky mušlí Sv. Jakuba, které voněly olivovým olejem a limetkovou štávou. Způsob servírovaní a dekorace působí tak něžně, že bych si tento delikátní předkrm představila jako nejlepší součást svatební menu. Dekorovala bych čtyřlístkem pro štěstí a podávala před obligátní knedlíčkovou polévkou :-) Já jsem pro květák ve všech jeho podobách. Lituji, že jsem neochutnala ani sousto.

Řada došla i na šafránové risotto s chřestem a mušlemi Sv. Jakuba. Risotto se šafránem, zvané "milánské", je krásné ve své slunečné barvě, kterou mu propůjčuje šafrán. S ozdobou křehkého pazochu zeleného chřestu a rukoly tvoří na jednom talíři naprosto úžasnou kompozici, která jistě vyvolala explozi chutí na jazyku. Bohužel jsem této kuchařské show již nebyla účastna, tak díky za fotky Dáše, která mi je připravila pro mou reportáž, aby byla kompletní a neošidila jsem vás o to podstatné. Každý průměrně vzdělaný gurmán/gourmet/labužník si za estetický vjem dokáže chuťový zážitek celkem snadno dosadit. Tak to zkuste :-) Já jsem právě polkla jedno imaginární sousto ...
Osobně s Romanem Paulusem v mnohém sympatizuji a líbí se mi jeho zápal pro věc i názor, že je dobré ctít naše gastronomické tradice a do menu zařazovat pokrmy české kuchyně. I české klasické pokrmy se dají připravit moderně a snížit jejich kalorickou hodnotu. Sama se o něco takového snažím a dávám šanci některým domácím recepturám, aby nebyly zapomenuty. Jeho připravované kuchařské knihy se nemohu dočkat a moc se na ni těším! Ochutnat něco z kuchyně profesionála vždy stojí za to!

JAK PROGRAM SLIBOVAL, TAK SE STALO. Bylo příjemné vidět autory kuchařských knih, že stejně dobře vládnou perem i vařečkou a ostrým nožem.

Neděle 17.5.2009
12:30 - 13:30 Sladkovodní kuchařka od Milana Paličky - Přijďte ochutnat a ocenit Mánkova filátka v pivním těstíčku, která pro vás připraví Milan Palička, autor nové Sladkovodní kuchařky. Ochutnávka je spojena s autogramiádou. Kdo chce z nedělního dění něco mít, zde je reportáž přímo od Mánka.

Kdybych pro tuto akci neměla vyhrazenu jen sobotu, jistě bych navštívila i nedělní sladkovodní show Milana Paličky (alias Mánka), který zde prezentoval "Sladkovodní kuchařku" z edice "Jídlo jako lék", která čerstvě vyšla v nakladatelství Smart Press. Na nedělní ochutnávku se připravoval kapr v pivním těstíčku. Od Mánka jsem knihu dostala i s věnováním, tak si jednoduše nalistuji stranu 100 a tuhle rybku domácí si připravím sama doma. Kuchařská kniha na přípravu ryb z našich potoků, řek a rybníků by měla být povinnou výbavou každé domácnosti. S Mořskou kuchařkou bude tahle kniha dělat krásný pár.
Kytičku si zasloužili všichni, co přišli svou knihu podpořit a na pódiu předvedli kuchařskou show. Není to vždy jednoduché, ale celá akce se vydařila a proto všem do jednoho patří poděkování i od nás, zúčastněných. Rádi jsme se s vámi všemi sešli a podpořili vás v těch vašich spisovatelsko/kuchařských výkonech. Smart Pressu patří dík za to, že s takovou akcí na knižní veletrh přišel. Všechny nás to bavilo. Na takové akci se nejlépe pozná, jestli autor kuchařské knihy ví o čem píše :-)

Pro všechny ty, co se do Prahy nedostali, ale chtějí autorky a autory vidět v akci za sporákem (v předváděcím studiu za indukční deskou :-), sice už nemohou nic ochutnat, ale dostane se jim ujištění, že recepty z kuchařských knih fungují tak, jak mají a není nic těžkého za pomoci takové knihy nalistovat a dobře si doma uvařit. Na knižním veletrhu byly knihy k mání se slevou a s podpisem samotného autora. Knihy lze objednat přes redakci Smart Press z pohodlí domova i v těchto dnech nebo si zajít do knihkupectví. Je jen na vás, jestli je pro tento chutný žánr ve vaší knihovně místo. A jestli tam už není místo, je to jedině dobře! Vždyť kuchařské knihy patří do kuchyně.
Aby byl SVĚT KNIHY 2009 opravdu "světový", nestačilo k tomu jen to, že za tým autorů Smart Pressu vařila Lenka Světová, která byla součástí autorského páru dam, které stojí za vznikem "Olivové" a "Mořské" kuchařky. I zde se připravovala v rámci programu Vaříme s knihou jídla exotická a přijel je reprezentovat tchajwanský kuchař osobně.

Čtrnáctá hodina sobotní i nedělní patřila show kuchaři z Tchajwanu. Jeho návštěva podpořila tchajwanský stánek, který letos představil větší množství knižní produkce zaměřené právě na jídlo a vaření.

Chen Chi-chiang (45) žije již více než deset let ve Vídni, kde pracuje jako vedoucí asijské sekce hotelové kuchyně hotelu Renaissance. Připravil dvě oblíbená tchajwanská jídla - Sladké kuře generála Tsoa a Hovězí konkubíny Guifei.

Kdo nepřišel na veletrh za literaturou gastronomickou, určitě mu zbylo v tašce s knihami jiného žánru trochu místa a nechal se nalákat u výstupní brány na uzené klobásy a voňavé sýry :-) Ke knize něco dobrého jednoznačně patří. Když není kniha o jídle, tak si určitě na stůl postavíte šálek kávy nebo čaje a teprve potom s chutí otevřete svou oblíbenou knihu. Budiž mi tedy odpuštěno, že jsem se na tento knižní veletrh podívala jen a pouze okem labužnickým. Víc jsem bohužel nestihla.

Máte chuť na nášup?
Do reportáže se mi nevešlo všechno, co se v tu sobotu událo. Co není tady, určitě se o tom zmiňuje autorka Pavlína na blogu Mlsná kočka.. Projděte se po její pěkné reportáži, ať vám nic neunikne.
Všechny knihy, o kterých v mém článku byla řeč, najdete TADY.

Máte doma knihu, o které můžete směle říct, že je kuchařkou vašeho srdce? Já jsem si zrovna jednu nedávno pořídila a byla to taková ta čistá láska na první pohled. Celé mé srdce si nezískala, protože je moc objemná a nestačila jsem ji ještě ani prolistovat, ale má na to velké šance. Je to kuchařka velmi stará, česká a poctivá :-) Takové mám ráda. Vlastně nejraději. O tom zase někdy příště ...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tyna Tyna | 19. května 2009 v 21:44 | Reagovat

Šárko, díky za krásnou reportáž. Moc jste mne s tou křehkou vílou potěšila :) Budu se těšit na další setkání s Vámi! Díky za vše, mějte se krásně

2 Šárka Šárka | E-mail | Web | 20. května 2009 v 0:01 | Reagovat

[1]: Tyna:

Potěšení i na mé straně :-) Byla to moc fajn akce, jistě budou další příležitosti k setkání. Budu se těšit!

3 Yva Yva | Web | 20. května 2009 v 5:47 | Reagovat

Milá Šárko, zaslechla jsem něco o tom, že jsi při Dášině a Lenčině prezentaci tak trochu v roli žlutého anděla poskytovala technickou pomoc. ;o)  Není nad to mít dobré přátele! :o)

Mému srdci nejbližší jsou dvě (české) kuchařky:  Velká kuchařka Viléma Vrabce a Zlatá kuchařka týmu Kejřové a Kuchařové.

4 Šárka Šárka | E-mail | Web | 20. května 2009 v 7:58 | Reagovat

[3]: Yva:

To byla velká náhoda, že jsem se dostala do role žlutého anděla :-)

I když patřím mezi technické typy, na které to prozradí i jejich kuchyně :-)Na indukční desce vařím již léta a všechno programovatelné je mi blízké. Nakonec to holky zvládly i bez cizí asistence. Nakonec přátelům člověk vždy přiskočí na pomoc :o)

Staré kuchařky mají opravdu mocné kouzlo. Zlatou kuchařku Kejřové a Kuchařové jsem neviděla, něco pěkného o ní napiš :-) Ty tomu dodáš ten správný punc noblesy!

5 Lenka Lenka | Web | 20. května 2009 v 8:30 | Reagovat

Škoda, že mám Prahu tak z ruky :( Strašně ráda bych se setkala s Bali a ochutnala její rilletes (jestli to jako doma dělám dobře :)) A to nádobí!! Pidimistička s víčkem i kastrůlek na mušle. Nádhera!

6 Tea Tea | 20. května 2009 v 10:47 | Reagovat

Další krásná reportáž! Díky :-)
O čem asi přemýšlí ty malé slečny? "Ty škebličky jsou takové zajímavé, co s nima budeme dělat ? Co říkáš kamarádko ?"
Kuchařka mého srdce je slovo do pranice. Asi je jich víc, budu muset o tom víc popřemýšlet.
A jestlipak se někde objeví i nějaká Mánkova rybka ? :-)

7 vEruska vEruska | E-mail | Web | 20. května 2009 v 14:03 | Reagovat

Příznivkyní mořských věciček (kromě pár ryb) moc nejsem, ale teď uvažuji o Mořské kuchařce, třeba tomu přijdu na chuť :) Jak tvůj článek projíždím, Eliška mi přes rameno křičí papuuu, dostaly jsme obě chuť :) A ke kuchařce mého srdce.. ráda si listuji Hravou kuchařkou Ilony Chovancové a taky tou tvojí :) Zrovna včera jsem podle tvého recepisu vyrobila sirup z bezových květů, Šárko vážně se podle tebe krásně vaří. Díky!

8 Šárka Šárka | E-mail | Web | 21. května 2009 v 10:51 | Reagovat

[5]: Lenka

S Bali je veselo :-) Určitě se k setkání ještě najdou příležitosti! Pořád se něco děje a holky jsou podnikavé, třeba se objeví někdy i poblíž tvého bydliště. Rozhodně tě rádi uvidíme i my ostatní :-)

9 Šárka Šárka | E-mail | Web | 21. května 2009 v 10:54 | Reagovat

[6]: Tea :-)

Malé slečny se na škeble zpočátku nedůvěřivě šklebily, ale nechaly se přemluvit k ochutnávce. Určitě to byl pro ně silný zážitek a statečný čin, na který si budou pamatovat :-) Mánkovu rybku jsem neochutnala, tím pádem ani nevyfotila, tak je škoda, že nemohu přidat materiál. Zkusím se ho zeptat, jestli nějakou fotku nemá. Ať je ta reportáž o gastronomii mezi knihami opravdu se vším všudy.

Vybrat jen jednu knihu z jakéhokoli žánru je opravdu moc těžké a asi to není ani objektivní. Je to téma k zamyšlení :-)

10 Šárka Šárka | E-mail | Web | 21. května 2009 v 11:00 | Reagovat

[7]: vEruska

Věrko, díky za moc krásnou poklonu, která mi byla vyseknuta tvým komentářem :-) To zahřeje na duši.

Olivová i Mořská patří mezi krásné knihy. Určitě tě osloví a v mnohém poučí. V knihovně budeš mít najednou MOŘE OLIV :-) Jemné maso mořských ryb by mohlo bavit i Elišku. Já atmosféru mořského pobřeží se vším všudy miluji. Když tam jedu, nejím nic jiného než čerstvé plody moře a moře oliv :-)

11 Roman Roman | E-mail | Web | 21. května 2009 v 17:06 | Reagovat
12 Bali Bali | Web | 21. května 2009 v 17:09 | Reagovat

Šárko, dík za pěknou reportáž. Jsem moc ráda, že jste s Edou přijeli podpořit náš tým. Hned se nám lépe vařilo i povídalo.
Rijet jsem nepřipravovala já, ale Jean!
A mušle se opravdu vařily ve víně. Ty viděly vodu jen 2x v životě. Když žily v moři a když jsme je s Lenkou čistily ;-)
Mušle chtějí víno. To by mne Jean hnal, kdybych mu chtěla uvařit mušle ve vodě. To by snad bylo na rozvod :- ))
Indukční desku bych doma něchtěla, plyn je plyn. I teď po přestavbě kuchyně to opět vyhrála plynová deska ;-)
Moc jsem toho ochutnat nestihla- jednu mušličku, jeden čtvereček oliváče, od Romana porcičku báječného risotta s chřestem a hřebenatkou, toť vše. Tak si to vynahradím na blížícím se PFF, už se moc těším na setkání lidí postižených jídlem ;-)

13 Šárka Šárka | E-mail | Web | 21. května 2009 v 17:45 | Reagovat

12 - Bali

Indukční deska nebo plyn? :-) Pro mě vždycky prim hrál plyn! Jsou ovšem okolnosti, kdy se musíme obejít bez plynu. Vše, co je uvařeno na mých stránkách, má na svědomí indukce. Toť důkaz, že i na indukci to jde, když se chce :-) Indukci mám ráda a dozvěděla jsem se, že i kuchař Pohlreich na ni nedá dopustit.

P.S.
Mušle se vaří ve víně :-) ... a kdo to neví, ten si zakoupí Mořskou kuchařku, kde najde moře informací a receptů s příchutí slané mořské vody.

Není potřeba se na škeble šklebit, jsou výborné! :-) Já mám pro ně slabost. Tak brzy na PFF.

14 Bali Bali | Web | 21. května 2009 v 19:04 | Reagovat

Šárko, je mi jasné, že voda je překlep. Ty abys nevěděla co mušle chtějí!
Ale je to spíš připomenutí pro čtenáře, mušle=víno.
Občas v tisku vídávám recepty typu: mušle vhodíme do vody a uvaříme, brrrrrrrrrr :-(
Indukce nebo plyn? Asi jde o zvyk. Ale na indukci bych si zvykat nechtěla.
Moje babička vaří na starém elektrickém sporáku a nic jiného by nechtěla. Když mam u ní něco dělat na plotně, tak jsem na mrtvici :- ))

15 pivli pivli | E-mail | Web | 21. května 2009 v 19:58 | Reagovat

Hezky jsem si početla a připomenula příjemné sobotní odpoledne. Dokonale zdokumentováno, stejně jako u Papáji.:-)))
Olivovou kuchařku už mám doma i s podpisy autorek, přečetla jsem ji jedním dechem a už plánuji, co vše udělám.
Kuchařek mého srdce je víc a patří k nim i Tvá Gurmánka, Šárko. V úterý jsem jedním jejím výtiskem, udělala velikou radost své nejlepší kamamrádce, která přijela z Anglie. Neviděly jsme se od podzimu a tohle byl takový opožděný vánoční dárek, který vážně moc potěšil. :-)))Čemuž se nedivím!

16 toffo toffo | Web | 21. května 2009 v 20:46 | Reagovat

Milá Šárko,
mám slabost pro tvoje "veršotepectví."
Občas, tedy velmi často, tvoje články zní jako hudba.
Je to všechno strašně fajn. Člověka to pak svádí k rýmování. :)

17 Lucka B. Lucka B. | Web | 22. května 2009 v 11:06 | Reagovat

Je vynikající, když se člověk může podívat na jednu akci z tolika různých pohledů. Moc se mi líbí fotka s holkami a škeblemi a připomíná mi dovolenou ve Francii, když naši kluci byli menší, a já my jsme si tehdy s manželem k večeři uvařili mušle. Kluci na nás chvíli vyděšeně koukali a převalovali v puse svoje ravioly a pak nás Honzík požádal, jestli bychom se s naší večeří nemohli odebrat ven, protože jinak se mu udělá nevolno:-) Teď už kluci plody moře  dokonce vyhledávají, i když u nich vedou krevety a kalamáry, mušlí moc nesní. A knihy: Knihou mého srdce je Les Halles Cookbook od Anthonyho Bourdaina, pěkné čtení a klasická jídla, která pohladí žaludek. Knihou první pomoci je ale Mořská kuchařka (protože  v čemkoliv z moře ještě poněkud tápu:-)

18 Lucka B. Lucka B. | Web | 22. května 2009 v 11:07 | Reagovat

... oprava: ne já, ale my jsme si uvařili:-) Manžel čistil, já vařila.

19 Šárka Šárka | E-mail | Web | 23. května 2009 v 10:47 | Reagovat

[15]: pivli:

Jen kdyby tato četba nebyla tak kalorická a návyková, říkám si :-)

20 Šárka Šárka | E-mail | Web | 23. května 2009 v 10:49 | Reagovat

[16]: toffo:

Když už píši o něčem, co má hodně kalorií, snažím se to psát s lehkostí :-) Děkuji za pěkný kompliment toffo.

21 Šárka Šárka | E-mail | Web | 23. května 2009 v 10:52 | Reagovat

[17]: Lucka B.

Malé slečny i mě dostaly :-) Přes počáteční nedůvěru se posunuly k aktu osobní statečnosti a ochutnaly. S dětmi u stolu je legrace, jak vypovídá i tvůj vlastní příběh :-)

Mořská kuchařka je opravdu knihou první pomoci, která překoná počáteční ostych k všelijakým mořskům plodům a potvorám, které nesmírně pozitivně obohatí náš jídelníček.

22 corri corri | E-mail | Web | 23. května 2009 v 19:16 | Reagovat

Ahoj, moc se mi libi co delate, ne ne ze bych chtel nekoho navadet ale kouknete na nase stranky http://lidovetvoreni.cz jednoduche a pro lajky. Jednoduche peceni.

23 _...AnEtKa..._ _...AnEtKa..._ | Web | 24. května 2009 v 11:51 | Reagovat

Ahoj prosím koukněte na můj blog a ten tvůj je vážně uplně super,chodím sem často a tvé články poctivě čtu jsou fakt super :) a všem kdo se na můj blog kukne ráda oplatím:)

www.oh-miss-hudgens.blog.cz

24 vilemina vilemina | E-mail | Web | 25. května 2009 v 13:54 | Reagovat

Prima komentář, sama jsem kvůli pracovním povinnostem na veletrh nemohla, ač jsem se též na vaření s knihou těšila!
Taková prezentace je náročná, to je pravda, ale muselo to být i dost zábavné!

25 Šárka Šárka | E-mail | Web | 25. května 2009 v 14:56 | Reagovat

[24]: vilemina:

Byl to dobrý nápad s tím vařením před zraky diváků a s knihou na stole. Myslím, že lidem se to moc líbilo a knihy dostaly větší vážnost, když lidé viděli, že též fungují a autorky umí nejen psát, ale též uvařit. Sešla se nás tam celkem pěkná parta. Příště se třeba přidáš k nám a bude nás zase o jednoho víc :-)

26 Helli Helli | 25. května 2009 v 16:31 | Reagovat

Lenka s Dášou, Roman Paulus a náš početný podpůrný tým - to byly tři nejlepší zážitky ze Světa knihy! A téma k povídání na nejedno setkání. :-)))

27 Šárka Šárka | E-mail | Web | 25. května 2009 v 18:53 | Reagovat

[26]: Helli:

Jen těch knih jsem na veletrhu knihy moc nestihla otevřít :-)
To bych mohla na příštím ročníku vylepšit.

28 fake watches fake watches | E-mail | Web | 31. října 2012 v 13:04 | Reagovat

I happen to enter your blog with the help of Google search. To my sheer luck I got what I was searching for. Thanks.
http://www.writewatches.com/

29 ball gowns dresses ball gowns dresses | E-mail | Web | 24. listopadu 2012 v 8:04 | Reagovat

Which Golf Clubs Are Better - Steel or Graphite ?.

30 replica christian louboutin replica christian louboutin | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 5:11 | Reagovat

Very Interesting Post! Thank You For Thi Information!.
http://www.shoesfloor.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama