Nejnebezpečnější zbraň, kterou míříme sami proti sobě je příbor.
Rozmýšlejme dobře, co stojí za to strčit do úst.
.
Máte raději recepty v knižní podobě? Prohlédněte si mou kuchařskou knihu, která se může hodit i do vaší kuchyně. Bude mi velkou ctí pobývat ve Vaší knihovničce :-)

DIETA kavárenského povaleče

15. května 2009 v 15:10 | © Šárka / www.gurmanka.cz |  Povídání (nejen) o jídle
Dieta s vůní kávy? Opravdu nemusím se svým kávovarem praštit do kouta a přesto je možné s pomocí kávy nějaké to kilo shodit? Slýchám opačné názory, proto jsem se do článku "Dieta s vůní kávy" ponořila … uvařila jsem si k tomu hrnek kávy a potěšila se pozitivními zprávami z magické říše kofeinu.

Co na to MUDr. Kateřina Cajthamlová a Ing. Petr Havlíček, kteří vedou neúnavný boj s nadbytečnými kily jedlíků ve vyšších váhových kategoriích? Jde držet dietu i se šálkem kávy? Je potřeba kávu nekompromisně škrtnout se svého života, když hodláme vyhrát boj s nějakým tím kilem navíc? Myslím, že to je pro většinu z nás ten největší trest, když musíme vytáhnout šňůru kávovaru z elektriky a nechat ho zahálet.

Zahájit svůj den šálkem kávy je pro mě moc příjemné. Ke svačině si zaskočit do kavárny na dobré voňavé piccolo, tomu bych se nebránila. Odpolední kávu si ordinuji pravidelně, protože mám pocit, že mému tělu prospívá a mou mysl zušlechťuje. Možná jsou to jenom fámy, ale já jsem na svém šálku kávy jednoznačně závislá.

(jsou země, kde se servíruje dobrá káva i na schodech; kavárenští povaleči u svého šálku mohou polehávat; pod šálek kávy patří podšálek, pod zadek hosta měkká poduška)


Mám radost, že jsem našla článek, kde se píše o pozitivním vlivu konzumace malého množství kávy na samotné snižování hmotnosti. Všude slýchám, že bych se svým kávovarem měla švihnout do kouta a přestat se tím černým ďábelským nápojem nalévat. Mám radost, že ji nemusím nekompromisně vyškrtnout ze svého jídelníčku. Tím bych trpěla! Do mého života káva patří a sundat pár přes zimu nashromážděným kil chce většina z nás. Nešlo by to bez toho, abychom se kávy museli vzdát?

Hurá! Objevila jsem kofeinová pozitiva:
Odborníci se shodují, že … (časopis DIETA, září 2008)
  • kofein urychluje spalování tuků, stimuluje nervovou soustavu a kardiovaskulární systém
  • káva v rozumné míře může být naším spojencem při snaze o hubnutí
  • pití kávy snižuje riziko Parkinsonovy i Alzheimeerovy choroby, diabetu druhého typu či cirhózy jater
  • káva obsahuje antioxidanty, které chrání pleť před stárnutím a UV zářením
  • káva funguje jako doping a díky ní vydržíme vyvíjet námahu cca o 30 % času déle (dát si šálek kávy před cvičením má své opodstatnění a prospívá vytrvalostním sportům)
  • ke kávě patří láhev s vodou! Je potřeba kompenzovat odvodňující účinky kávy, protože působí jako diuretikum. Když je v těle nedostatek vody, snižuje se energetický výdej, což sabotuje snahu o zhubnutí
Páni restauratéři! Inspirujte se starým dobrým zvykem podávat ke kávě sklenici vody, ať nemáte na svědomí dehydrataci našeho těla. Za svou kávu si královsky zaplatíme, tak tu jednu sklenici vody zdarma si rozhodně zasloužíme.
Do kávy lze přidat mnoho věcí pro dietu nevhodných, pozor na cukr, smetanu a příliš velkou dávku mléka. To všechno může šálek kávy proměnit v kalorickou bombu.
Kávoví gurmáni vědí, že chuť kávy vynikne bez cukru a jiných sladidel, stačí na to jen šikovný barista a správně prohřátý šálek. Ostatní je dílem vyšší moci. Káva je prostě božská a já miluji celý ten kávový rituál, který zatočí naráz všemi mými smysly.

Doporučení:
vybírejte kávu kvalitní a omezte se na tři šálky denně
Ovšem dopřát si ke kávě ještě kavárenský koláč, to už si na triko nevezmu. Nebo snad myslíte rovnou na kávový dort? Ten už se rovná malému, ale sladkému hříchu.

Je nespravedlivé, že jídlo zůstává
v ústech dvě minuty, v žaludku dvě
hodiny a na bocích tři měsíce.
Christian Dior


Výnosný obchod s prázdným šálkem od kávy. Za co všechno jsme ochotni zaplatit?
Na webu www.kafetzou.gr se zájemce dozví, že stačí zaslat dvě tři fotografie lógru a ve vší diskrétnosti se mu odhalí rouška nad jeho budoucností. Odpověď bude zaslána elektronickou poštou a stojí deset eur za jednu sedlinu. Internetové stránky však nabízejí i skupinovou slevu: za pět lógrů si účtují pouze 35 eur (asi 940 Kč).
Kávu, z jejíž sedliny se pak bude číst budoucnost, je však třeba připravovat "v hlubokém soustředění na osoby a situace, které vás zajímají", upozorňují autoři stránek.
Rodinná a přátelská posezení, zejména mezi ženami, bývají v Řecku často příležitostí k pořádání seancí, na nichž se čte z kávové sedliny. K této metodě se uchylují i četné profesionální věštkyně, napsala agentura AFP. (Autor: ČTK www.ctk.cz)

Tak co? Máte taky pocit, že bez kávy by život byl méně zajímavý? Ke kolika šálkům denně se přiznáte? Já jsem si z čísla "3" udělala to správné množství.
Co mě štve na kávě v běžném českém restaurantu? Když si objednám presovanou kávu, měla by být za uvedenou cenu kompletní! Proč smetanu do kávy musím platit zvlášť? Který vykuk s tím přišel? Tento nešvar se ovšem chytil velice rychle a téměř všude. Proč za jeden náprstek (10 g) toho nejlevnějšího mléka/smetánky do kávy /1 balení = 10 ks/ cena za celé balení cca 11,00 Kč/ já musím zaplatit k ceně kávy ještě + 5,00 Kč navíc? Sáček cukru, kapka mléka nebo smetany by měla být základní výbavou každé kávy podávané v kavárně. Host sám rozhodne, zda po cukru a mléku sáhne či nikoli. Páni restauratéři, serióznost nikdy nevyjde z módy a káva je oduševnělým nápojem, kterému nekalé obchodní praktiky nic dobrého nepřinesou. Slušela by jí i ta zmiňovaná sklenka vody, protože staré dobré zvyky je třeba oprášit. Trochu si nás (hosty) sakra hýčkejte! Jsme tou nejdůležitější složkou pohostinství, tak buďte pohostinní ať se u vás cítíme dobře! Však si za to rádi férově zaplatíme :-)

Tak to mě osobně štve! Vás to nechává v klidu? Za českými hranicemi jsem se s tímto trapným nešvarem nesetkala. Ale kvůli tomu jsem na kávu nezanevřela a vařím si ji nejčastěji doma, občas chytnu za kliku kavárny. Mně se s kávou sladce žije, i když si ji nesladím.

Kávu ze svého jídelníčku neškrtám, ale škrtám slovo dieta! Nějaké to kilo navíc? Správný přístup k jídlu i k tělesných aktivitám s nimi hravě zatočí. Uvařte si šálek kávy a koukněte na správný jídelníček na plných 60 dnů, který připravil P. Havlíček. Chce to mít chuť a vůli.

Je to marný. I kavárenským povalečům sluší pohyb pravidelný. Přišel čas zvednout se od svého šálku kávy a dát své tělo do pohybu. Jde přeci o vaše tělo!
Já raději jdu :-)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mandarinka Mandarinka | 15. května 2009 v 15:58 | Reagovat

3 - 4, ale že by mi pomáhala se spalováním kalorií, to jsem si nevšimla. Ale to bude tím nedostatkem tekutin v těle ;-)
Mě štve "smetánka" sama o sobě. Nechci si lít do kávy rostlinný tuk, já chci kalíšek s horkým mlékem! Naštěstí to aspoň někde už pochopili. Teď ještě ta sklenka vody k tomu a bylo by to super.

2 Šárka Šárka | E-mail | Web | 15. května 2009 v 16:16 | Reagovat

Mandarinka:

Také jsem si nevšimla, že by tohle káva všechno uměla, ale je příjemné tomu věřit :-) Rostlinný tuk převlečený za "smetánku" - to je nešvar sám o sobě. Naštěstí jsou i takové kavárny, kde příkoří na svém hostu nepáchají, ale v poměru k těm, kde se nerozpakují kávový rituál ošidit, je jich žalostně málo. Vždyť kávu nabízí každé bistro, kiosek, hospoda za rohem, restaurace všech cenových kategorií.

Ta sklenka vody by se měla stát samozřejmostí. (Já vím! Kdo se má mýt potom s nádobím? :-)

3 evča evča | E-mail | 15. května 2009 v 19:23 | Reagovat

S manželem máme kávu moc rádi, ovšem česku nikoliv- musí se ještě hodně učit. Vyřešili jsme to pořízením švýcarského presovače JURA a dobrou kávu pijeme jen doma :-)

4 toffo toffo | Web | 16. května 2009 v 5:59 | Reagovat

Pokud si to pamatuji přesně,někde jsem četla, že kávu, nebo zelený čaj si máte dát půl hodiny před cvičením. Pomáhá ke "zvýšenému výdeji energie."

5 bradhal bradhal | 16. května 2009 v 10:24 | Reagovat

Zdravím. Ber kafe bych nepřežila, ale podařilo se mi omezit se na jedno dvě denně. Pořídili jsme si kávovar a k snídani si vychutnávám každé ráno výbornou kávu. Mám jich několik druhů, tak jsem jednou naladěná v rytmu temperamentní Jižní Ameriky, jindy líná po africku. :o)

6 Pivli Pivli | E-mail | Web | 16. května 2009 v 19:32 | Reagovat

Kávu piji jez občas, ale učím se! Po několika prezentacích v Bio zahradě. :-)))
Jsem spíše čajová. teď tu upíjím z hrnku zalený čaj Hedvábná stezka.
Ovšem jak kavárenský koláč, tak kávový dort jsou nadpozemské zážitky. Fakticky!
Ozkoušeno, pochváleno, nezbyl ani drobeček.:-)))
ad: restaurace...však jsme si o tom dnes pěkně popovídali.
Trochu OT: jsem moc ráda, že jsem vás všechny viděla na Světu knihy pří senzačním vystoupení Dáši a Lenky!
Šárko, Edo, Helli,Papájo, Dášo,Lenko,Janino,Pierro, Tosku a další!
Bylo to milé odpoledne. Těším se na setkání na PFF.

7 Ivet Ivet | Web | 17. května 2009 v 7:45 | Reagovat

Jedno kafco kazde rano, nekdy i druhe odpoledne ;o) Nekdo chodi na zahradky v restauracich na pivo, ja na dobrou kavu.
Nikdy nezapomenu na obycejnou zapadlou skoro zaplivanou brnenskou palusu, kde mi byla ke kavicce naservirovana konvicka opravdoveho mleka o objemu 2x vetsim nez samotna kava a to samozrejme zadarmo!

8 Kytka Kytka | 17. května 2009 v 17:47 | Reagovat

Kávy vypiju denně v průměru tak 2 šálky.
A co se týče popisovaného rituálu servírování, o víkendu se mi ho dostalo v jedné kavárně v Plzni - objednávka espresso, a na stole mi přistál kovový táce, na něm hrneček s kávou, pidikonvička mléka, dva cukry, čokoládička a sklenka minerálky. Prostě ideální servis - opravdu škoda, že v kávě bylo moc vody a byla taková nevýrazná.

9 Jednorožec Jednorožec | 18. května 2009 v 2:25 | Reagovat

4: Včera jsem večeřel s dvěma "dochtorama", právě se vrátili z konference o obezitě v Amsterodamu: Ano, zelený čaj a pálivé papričky prý zvyšují metabolismus. O kávě nebyla řeč, ale třeba jsem nedoslechl, restaurace byla plná a hlučná - dlaždičková podlaha, samé tvrdé povrchy, okna bez záclon, nic, coby randál pohlcovalo a tlumilo.

Osobně kávu (a cigarety) už delší dobu nepoužívám, káva mě ale stále příjemně voní a rád si, na rozdíl od kouře, zhluboka přivoním. Naprosto mě ale nevábí se toho napít. Vůně stačí.

10 Jandule Jandule | 18. května 2009 v 11:07 | Reagovat

Milá Šárko, poslechla jsem Vaši navigaci a jukla na jídelníček způsobující štíhlou linii. Nevěřím, že by tohle jídlo (šmakoun např.) šlo jíst déle jak 5 min. bez žaludečních potíží. Radši méně a dobré než tohle!

11 Majka Majka | 18. května 2009 v 15:19 | Reagovat

[10]: Zkus si to někdy dát dobře upravené v restauraci zdravé výživy (v Plzni Slunečnice) a změníš názor. Dávají to většinou do zeleninových směsí a je to mňam mňam:-)

12 Šárka Šárka | E-mail | Web | 19. května 2009 v 2:07 | Reagovat

Díky za milé komentáře co mají kávové aroma VŠEM! :-)

13 Šárka Šárka | E-mail | Web | 19. května 2009 v 2:11 | Reagovat

[3]: evča:

I já si nejčastěji vařím kávu doma. Švýcarský presovač JURA mi uvařil hodně kávy, a bylo to za časů žití právě ve švýcarské Juře :-) Dnes vařím na italském zn. SAECO. Vůni čerstvě umleté kávy mám moc ráda, v kuchyni to voní jako v kavárně :-)

14 Šárka Šárka | E-mail | Web | 19. května 2009 v 2:13 | Reagovat

[4]: toffo:

Určitě to v obou případech funguje. Jen si nesmím k šálku kávy zapomenout postavit sklenici vody. Na to doma moc nedbám :-)

15 Šárka Šárka | E-mail | Web | 19. května 2009 v 2:14 | Reagovat

[5]: bradhal

Střídat značky kávy podle nálady je moc příjemné :-) Rozdíly jsou evidentní.

16 Šárka Šárka | E-mail | Web | 19. května 2009 v 2:23 | Reagovat

[6]: Pivli:

O Bio zahradě jsem toho už hodně slyšela :-) Čaj má sám o sobě tisíc kouzel a desatero půvabů. V čajovně jsem si naposledy dala Stříbrnou růži a čerstvé lístky zeleného čaje. Oboje bylo úžasné. Čaj i atmosféra podniku :-) Do čajoven běžně nechodím, tak jsem si přišla na své.

Svět knihy se vydařil náramně. V takové společnosti to ani jinak nešlo. I já jsem se s tebou i ostatními moc ráda viděla a těším se na PFF :-) Už brzy!

17 Šárka Šárka | E-mail | Web | 19. května 2009 v 2:27 | Reagovat

[7]: Ivet:

Často si říkám, proč nebydlím v Brně? :-) Tam se pořád něco děje a rozhodně si tam labužníci i gurmáni přijdou na své. Nejlepší zážitek z kavárny jsem měla asi v Dánsku. Byla to kavárnička s domácí pekárnou. Kafíčko se objednávalo přímo v konvi a když došlo, majitelka dolévala. Hodně se ředilo teplým mlékem. Když pekař nesl čerstvé pečivo, obešel nejprve všechny stoly malé kavárničky a polovina pečiva byla rázem pryč :-)

18 Šárka Šárka | E-mail | Web | 19. května 2009 v 2:29 | Reagovat

[8]: Kytka:

A takhle by to mělo být :-) Mám ráda ty malé čokoládičky ke kávě, ale kavárníci na nás moc rádi šetří.

19 Šárka Šárka | E-mail | Web | 19. května 2009 v 2:31 | Reagovat

[9]: Jednorožec:

Osobně si nemyslím, že by to měla být svatá pravda, ale nějak bych tomu chtěla věřit :-) Před pár lety jsem se rozloučila s tabákem, ale vůně kávy se vzdát neumím. Poslední dny experimentuji více s čajem, možná se i ve svém osobním kávovém rituálu trochu umírním :-)

20 Šárka Šárka | E-mail | Web | 19. května 2009 v 2:33 | Reagovat

[10]: Jandule:

Proti Šmakounu nic nemám :-) Docela mi šmakuje. Vtip je v tom, jak se taková potravina upraví. Jedla jsem opravdu i pár zajímavých úprav, kterým nebylo co vytknout.

21 Šárka Šárka | E-mail | Web | 19. května 2009 v 2:34 | Reagovat

[11]: Majka:

S tím souhlasím :-) O plzeňské Slunečnici jsem slyšela jen samá superlativa.

22 kokoska kokoska | 19. května 2009 v 11:05 | Reagovat

Závidím. Tyhle články o kávě bohužel nemohu plně ocenit, protože po kávě je mi špatně (nevím jakto). Jednou jsem kdesi zvládla babycappuccino a bylo mi pak dobře, ale stejně mám strach. Jinak kavárenský povaleč jsem.

23 Šárka Šárka | E-mail | Web | 19. května 2009 v 14:09 | Reagovat

[22]: kokoska:

Do kavárny se nemusí chodit jenom za šálkem kávy :-) Jsou tam i jiná lákadla :-) Káva dělá dobrou atmosféru i když se převtělí ve vůni a není třeba ji ani pít.

24 Zdenek Zdenek | E-mail | 19. května 2009 v 14:35 | Reagovat

Mozna trochu od veci. Kafe jsem pil v poslednich 2 az 3 letech, tj. vice nez 50 let jsem ho ignoroval, tehdy nebylo dobre. Po turkovi (zarizeni na presso nemam) ale zacal zlobit zaludek a musel jsem toho nechat. Trochu mne to mrzi, protoze ty vyborne jednodruhove kavy, ktere jsem kupoval u pani Ebelove jsou opravdu skvele. Kavu jsem nahradil zelenym cajem. Neni to ale ono, kava ma lepsi a kratkodobejsi ucinek.
Dozvedel jsem se o konvickach Bialetti na pripravu pressa. Mate s nimi nekdo zkusenost? Odpoved muze klidne prijit mailem, abychom Sarce nezneprehlednovali rubriku. Diky.
Z.

25 Šárka Šárka | E-mail | Web | 20. května 2009 v 0:53 | Reagovat

[24]: Zdenek:

Hledám si k dobrému čaji též své cesty, ale zatím si to bez kávy představit nedovedu :-) O konvičkách Bialetti moc nevím, ale přicházím s jiným skvělým tipem, a to French Press Bodum Chambord / mám doma a mohu jenom pochválit / odkaz přikládám níže:

http://shop.labohemecafe.cz/kavovary-a-mlynky/french-press/french-press-bodum-chambord-350-ml-3-salky-/prod_181.html

26 Zdenek Zdenek | 20. května 2009 v 12:51 | Reagovat

[25]:Dekuji za odpoved a za odkaz. Vim o techto "selmostrojich", mam k nim ale uz predem neduveru. Produktem je stale turek, i kdyz filtrovany.:)
S cajem je to vzdy trochu komplikovane. Caj chce vice casu, pohodu a zklidneni se, ktere v praci vetsinou nebyva.
Preji Vam hezky den.
Z.

27 Kytka Kytka | 20. května 2009 v 19:53 | Reagovat

18: bohužel, bych celý ten krásný servis vyměnil za alespoň dobré espresso jen tak bez ničeho. Samozřejmě kdyby bylo na výši jak espresso, tak servis, bylo by to ještě lepší.

26: u french pressu je hlavně důležité dodržet technologický postup, tedy včas kávu stlačit dolů a nalít do šálků. Jinak opravdu vznikne přecezený český turek - jeho problém je právě v příliš dlouhém louhování.

28 lenka lenka | E-mail | 23. května 2009 v 10:53 | Reagovat

Milí kávomilci:-)já raději si dám taky šálek doma, sice nemám úplně super stroj ale poblíž nemám žádnou opravdu dobrou kavárničku kde by udělali bezva pressíčko:-)doufám že čas bude milosrdnější a pomalu provozovatelé zjistí, jak se má dělat super kávička
krásny slunečný den všem a šárce prosbička at už je další kuchařka v poličce mám ještě místo
lenka

29 Mirek S. Mirek S. | Web | 12. června 2013 v 10:25 | Reagovat

Mě docela fascinuje mýtus, podle kterého pití kávy s cukrem vede k tloustnutí. Lidi by se měli zamyslet nad tím, kolik cukru spořádají v jiných věcech jako je pivo apod.!

30 popel popel | Web | 26. března 2014 v 11:24 | Reagovat

http://hardgold.cz/ fitness magazín o hubnutí, zdraví, sportování, sport, jak nabrat svaly, kulturistika, svalovina, velke svaly, běhání, fitness

31 popel2 popel2 | Web | 28. ledna 2015 v 13:42 | Reagovat

článek o 10 potravinách zrychlující metabolismus na magazínu pro ženy. Co takhle zkusit chilli, mandle, nebo čistou vodu?
http://woday.cz/10-potravin-zrychlujici-metabolismus/

32 rebind rebind | Web | 15. ledna 2016 v 13:17 | Reagovat

jistá nebankovní půjčka 8-O

33 Anka Anka | 8. března 2016 v 8:02 | Reagovat

Co obsahuje servisní balíček pro kávovary?

http://coffee-service.cz/servisni-balicek/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama