Nejnebezpečnější zbraň, kterou míříme sami proti sobě je příbor.
Rozmýšlejme dobře, co stojí za to strčit do úst.
.
Máte raději recepty v knižní podobě? Prohlédněte si mou kuchařskou knihu, která se může hodit i do vaší kuchyně. Bude mi velkou ctí pobývat ve Vaší knihovničce :-)

Pozvánka na rande s gurmánkou

22. září 2008 v 1:33 | © Šárka / www.gurmanka.cz |  O autorce blogu

Pozvání na mé nové stránky Gurmánka.cz a představení knihy "Rande s gurmánkou v české kuchyni".
Nabruste si nože, naostřete vidličky! Mohu slíbit, že vařit se tu zase bude. Můžete čekat i pár zajímavostí navíc. Konečná podoba stránek se dle potřeb a dalších dobrých nápadů bude vyvíjet - doufám, že k lepší a pohodlnější podobě pro mě i pro mé čtenáře.
Čím je má kniha jiná než ostatní kuchařské knihy? Je plná inspirativních receptur a dobrých nápadů rovnou do vaší kuchyně! Netradiční a funkční podoba knihy je připravena usnadnit skutečné domácí vaření. Na 208 stranách najdete slušnou porci chutných a prověřených receptur, rad a informací, které budou zdrojem poučení pro zkušené, návodem ke zdokonalení pro méně zkušené a všem začínajícím experimentátorům dodají odvahu k tomu, aby dostali chuť používat svou kuchyň jen pro dobré účely = něco chutného si uvařili. Ať se tato místnost pro vás stane tou nejoblíbenější komnatou s prostřeným stolem a je plná neodolatelné vůně domácího jídla. Dala jsem si za cíl svádět k domácímu vaření, proto jsem celou knihu pojala tak, aby skutečně domácím podmínkám vyhovovala co nejlépe.
Najdete zde spolehlivý návod na přípravu jídel pro příznivce tradiční české a staročeské kuchyně, vše doplněno množstvím fotografií, které demonstrují samotnou přípravu pokrmů a doporučené servírování. Použité suroviny jsou snadno dostupné. U každé receptury je vypočtena doba přípravy a znázorněn stupeň obtížnosti. Současný trend je návrat k jednoduchosti s důrazem na používání kvalitních, čerstvých a nejlépe místních surovin. S mou knihou tradičních receptur máte možnost doladit českou klasiku k absolutní dokonalosti. Je jen na vás, jak se vám to povede! I z nejobyčejnějšího jídla můžete připravit ten nejdokonalejší pokrm.
Přijměte pozvání na Rande s gurmánkou v české kuchyni a nechte se knihou inspirovat.
Tuto knihu jsem pro vás nenapsala, ale skutečně vytvořila :-) Recepty jsem sama ve své kuchyni připravila, vyfotografovala a samotnou knihu i vydala včetně distribuce. Ráda bych poděkovala grafickému studiu ADLER Communication, s. r. o. Kristýna Urbanová a Axel Schellscheid se s velkou péčí postarali o grafickou úpravu a všechny další mravenčí práce, které jsou s tím spojeny. Jsem toho názoru, že česká kuchařská kniha by se měla tisknout u nás, tak jsem nepodlehla levnějším nabídkám slovenských sousedů, proto se kniha tiskla zde. Děkuji tímto za profesionální služby Tiskárně REPROPRINT. Jmenovitě panu Petru Hofmanovi, který se o vše mistrovsky postaral! Díky za velmi příjemnou spolupráci celému týmu, bez kterého by se kniha nenarodila.
Nejdůležitější úlohu v celé této záležitosti sehrál můj muž. Také jemu patří hluboká poklona za trpělivost, protože při psaní kuchařské knihy jsem často zanedbávala nutné povinnosti a zcela upřímně musím přiznat, že jsem své okolí trápila i hladem, protože byly dny, kdy plotna byla studená a vařilo se na počítači. To vše se střídalo s obdobím, kdy se v kuchyni vařilo opravdu jako o život, a po pečené kachně s knedlíkem jsem vařila další a další jídla, přesně podle plánovaného obsahu knihy. V těchto vypjatých dnech děkuji všem kamarádům a přátelům, kteří se chovali opravdu jako vzorná testovací a degustační komise a všechno snědli :-) Za hromadu neviditelné práce v zákulisí musím ještě jednou poděkovat mému muži, protože bez jeho podpory bych si tento nápad jen stěží uskutečnila (vydáním knihy jeho role nekončí a stává se stále důležitějším pro samotnou distribuci knihy a pro plánované další projekty). Důležitý dík za důvěru patří též paní Zuzaně Hrazdírové z 4home, a. s. , která uzavřela smlouvu na koupi 10.000 ks ještě nenapsaných knih a dostatečnou zárukou jí byly pouze mé internetové stránky s recepty. Tím jsem prozradila, že má první kniha se tiskla v nákladu přesahujícím běžné zvyklosti a 10.000 ks knih má již své teplé místo v kuchyních po celé ČR, což mě opravdu těší. Pokud se i vy rozhodnete stát se majiteli mé knihy, jsem přesvědčena, že kniha u vás bude v té nejlepší společnosti. Pokud nemáte místo v knihovně, nevadí! Tahle kniha patří skutečně do kuchyně a tam jí bude 100% nejlépe. Pro kuchyňské prostředí byla záměrně vyrobena, proto by měla snést i ztížené kuchyňské podmínky. Vázaná je v praktické spirále, která vylučuje, aby se vámi rozevřená stránka samovolně zavřela. Kam si knihu postavíte, tam zůstane stát v tak dobrém úhlu, že při samotném vaření můžete nahlížet na popsaný postup po sobě jdoucích prací. Nechala jsem se inspirovat Betty Bossi, která je skutečným bestsellerem již mnoho let ve Švýcarsku a nechybí v žádné kuchyni, kde se vaří.
Základní cena knihy "Rande s gurmánkou v české kuchyni" je:
a) po platbě na účet = 240,-- Kč
b) po objednání na dobírku = 290,-- Kč (vč. poštovného a dobírkovného)
k objednávce můžete přejít ZDE.
Kdo má strach kupovat zajíce v pytli, může nahlédnout pod pokličku tajemství této knihy a prohlédnout si několik fotografií k recepturám. Kniha je rozdělena do kapitol: Polévky - Spokojenost na lžíci; Ryby; Nedělní obědy; Z polí, lesů, luk a strání; Jídlo pro všední den aneb ze zahrady rovnou do talíře; Sladké rozjímání = rovných 94 receptur a něco navíc.
V knize najdete pár skvělých receptur, jak chutně zpracovat houby z českých lesů. Znáte nejstarší houbové receptury, které byly uvedeny v kuchařských knihách již v roce 1538? To vše v mé knize najdete a dozvíte se i pár zajímavostí. Umíte uvařit pravou jihočeskou kulajdu tak, jak ji vařily naše babičky? Podívete se, jak to takové starodávné polévce sluší v polévkovém talíři, když k ní přidáte krásně zastřené vejce. Chcete znát trik, jak nejlépe zastřené vejce připravit? To vše najdete v mé knize.

Že máte raději houbový guláš nebo omáčku? I na to jsem samozřejmě pamatovala a houbám jsem věnovala celkem dost prostoru. Psát o houbách je už nějakou chvilku moje parketa, neboť spolupracuji s měsíčníkem Houbař, kde mám každý měsíc k dispozici 2 strany pro recepty i fotografie. V redakční radě tohoto časopisu jsem velmi ráda, protože je milou povinností dostat se během roku celkem pravidelně do lesa, aby byl čerstvý materiál na další a další houbové recepty. Ty nejzajímavější najdete v knize. O tom, že v našich lesích rostou opravdu krásné a chutné houby, není přeci žádných pochyb. Chcete důkaz? Tady ho máte.
Možná právě vy máte ze všeho nejraději křupavou pečínku. Ta přeci do tradiční české kuchyně patří a proto ani v mé knize chybět nemůže. Návod, jak ji co nejlépe ucpéct samozřejmě najdete. S největší pravděpodobností ho ani nepotřebujete, protože pečínka ve vaší kuchyni voní celkem pravidelně a máte své tipy a triky, jak si s tím poradit. V tomto případě si v mém receptu přečtete i něco navíc. Třeba to, že byl jeden pražský restauratér a dostal nápad, že zkombinuje maso, knedlík a zelí a vyhlásí to za českou národní specialitu? Víte kdy se to stalo? V mé knize se to dozvíte. Počítala jsem s tím, že vařit umíte a chcete se třeba jenom dozvědět pár zajímavostí o staročeské tradiční kuchyni, která je pozoruhodná a stojí za to si ji připomínat co nejčastěji. Nejen proto, že je nám nejbližší. Mnoho pokrmů se dá připravit opravdu moderním stylem a odlehčit jejich kalorickou hodnotu. O to jsem se snažila v první řadě.

Když už se podává pečínka, měl by u toho být nadýchaný houskový nebo kyprý bramborový knedlík. Jak si s knedlíkem v domácích podmínkách poradit, když jste někdo, kdo ještě nikdy neměl nápad si knedlík doma vyzkoušet, protože přeci hotový knedlík mají i v supermarketu? Máte příležitost zjistit, že žádný polotovar nesahá doma připravenému knedlíku ani po kotníky. Vybrat si můžete hned z několika receptur. Ne všechny jsou tak obtížné, ale naprosto všechny jsou hodny titulu "báječné". Copak si lze představit svíčkovou omáčku bez knedlíku?

Aha! Nejíte knedlíky? Pro českou stavu jsou přeci nejběžnější brambory a ty se dají připravovat na tisíce báječných způsobů. V mé knize jsem jim dala opravdu velký prostor, tak si můžete vyzkoušet pár opravdu báječných a snadných tipů na pokrmy staročeské i moderně laděné. Takové zapékané brambory ve šlehačce, prokládané libovými plátky masa a bylinkami, to je určitě dobrý námět na snadný a rychlý nedělní oběd pro celou početnou rodinu.

Není dobré prozrazovat všechno hned na počátku. V mé knize to voní mákem, skořicí, majoránkou i koprem, svíčkovou omáčkou s knedlíkem jako od maminky, voňavým lesem i sladkým koláčem ze zahrady. Kniha je tu proto, aby vás svedla ke gastronomickému čarování. Myslím, že by vás to mohlo bavit alespoň tak, jako to bavilo mě, když jsem ji tvořila. Přeji vám hodně skutečné radosti z domácího vaření!
Pamatujte, že nezáleží na tom podle jakého receptu se co vaří, ale s jakou láskou se to dává dohromady.
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (140)
Zobrazit starší komentáře

101 Šárka Šárka | E-mail | 13. října 2008 v 13:03 | Reagovat

95 - Míša :-)

Už jsem svůj zapomenutý slib napravila a poslala jsem mail. Tak krásný sluníčkový den nemohu kazit svými nesplněnými sliby ;-)

102 Jitka Jitka | E-mail | 17. října 2008 v 0:24 | Reagovat

Kniha je bezvadná, zásilka dorazila už včera, díky za podpisy. V lednu jsem, Šárko, objevila Vaše stránky a od té doby se dívám skoro denně, jestli nepřibylo něco nového, kolikrát se podle nich vařil oběd a pekly moučníky. Ovšem švestkový džem a vinná zavařenina, to je pohádka... Gratuluji

103 Šárka Šárka | E-mail | 17. října 2008 v 8:40 | Reagovat

102 - Jitka :-)

Děkuji za dobré zprávy s knihou, jsem ráda, že stránky slouží k užitku. Taky děkuji za zmínku těchto dvou méně tradičních zavařenin. Letos se u nás nedostaly na program dne, ale nové recepty s vůní ovoce v archivu mám. Švestky padly do povidlového hrnce téměř všechny a na zavařeninu s ořechy nezbyl materiál ;-)

104 Fabujan Fabujan | E-mail | 17. října 2008 v 9:56 | Reagovat

Šárka, pripájam sa ku gratulantom. Súhlasím s tými, ktorý hovoria, že je dobré mať aj fyzicky takúto kuchárku nielen na webe. Rozhodne sa lepšie prenáša  a aj umiestňuje na kuchynskej linke. Šárka, bude k dostaniu aj u nás na Slovensku? Veľmi rada by som si ju zabezpečila.

105 vilemina vilemina | E-mail | Web | 17. října 2008 v 11:44 | Reagovat

Už zas já...někam se ztratil můj vtipný zážitek, jak jsme knihu polili červeným vínem...a taky diskuze o korekturách, no to je jedno - chybějící čárku v podnázvu jsem velkoryse chtěla pominout, jenže přečetla jsem polévky, obsahově výborné, lákají hned k akci, ale bohužel jsem se snad 4x zadrhla na chybné interpunkci, což je škoda - a ať si paní Kristýna říká, co chce, byla to její práce...nadšené fanynky vám to odpustí, jenže ona je profík! Nu, pokud zastává názor, že se to může stát a že výklady jsou různé, byla bych obezřetná! Jako by vám tvrdili, že to jedno puštěné očko na punčocháčích přece vůbec nevadí a na funkci nemá žádný vliv!

106 Helli Helli | E-mail | 17. října 2008 v 16:34 | Reagovat

105: Vilemína

Ahoj, mám dojem, že postrádané komentáře jsou na "Gurmánce". Když už je tady zmiňuješ: plně sdílím Tvůj názor na gramatické chyby v knize, nejen v té Šárčině, ale v jakékoliv. Šárka také neodvádí poloviční práci a nedovolí si napsat špatně recept. Pochybuji rovněž, že by si  objednala tisk s jazykovou korekturou provedenou v II. jakostní skupině. Knížku zatím doma ještě nemám, ale podle chyb, které jsem našla na ukázkách stránek na Gurmánce, se nejedná o nic, na co by bylo možno aplikovat různý výklad. Konec konců pravidla českého pravopisu připouštějí například více možností psaní, ale chyby lze identifikovat zcela jednoznačně. Až mi kuchařka dojde, podívám se na to důkladně. :-)  

Nechci tím ale rozpoutávat diskuzi nad nedbalostí jazykových korektorů. První náklad se určitě bleskově vyprodá a při dalším už budou zajisté všechny chyby opravené.

107 Šárka Šárka | E-mail | 17. října 2008 v 17:38 | Reagovat

105 - vilemina

Mohu jen dodat, je mi to líto! ... Nic víc se s tím v současné době nedá dělat. Myslím, že i Kristýna sdílí stejné pocity. Komentáře se na mém blogu neztrácejí, budou na gurmánce, tam se ta diskuse vedla. Kdyby to bylo tak jednoduché, jako s tím okem na punčochách, které se dají jednoduše sundat a natáhnout nové. Krásné nohy zůstanou nakonec krásnými i bez punčoch :-)

Díky za pocity - máme je stejné.

108 Šárka Šárka | E-mail | 17. října 2008 v 17:40 | Reagovat

105 - vilemina

Vtipný ztracený příspěvek je zde:

http://www.gurmanka.cz/?p=30#comment-130

109 Šárka Šárka | E-mail | 17. října 2008 v 17:48 | Reagovat

106 - Helli

Díky za upřímnost. K tomu není z mé strany co říct, neboť se to už stalo a vzít zpět se to nedá. Rozhodně jsme o tom diskutovali s celým týmem, všichni zúčastnění vyjádřili politování, ale já jim odpustila. Osobně si vyčítám, že jsem měla být pozornější. Své chyby jsem si rychlostí blesku odhalila sama, ale až v momentě, kdy se s tím nedalo nic dělat. Oceňuji v této věci tolerantní přístup všech, kteří se o tom nezmínili. Já moc dobře vím, že vědí ...

Moc se mi líbí jedno přísloví:

Pokrok je to, když každá chyba, kterou uděláme, je nová :-) Já se o to snažím.

Díky Helli :-)

.........................................................................................

Poděkování těm, kteří mi to napsali osobně do mailu. Díky za jejich královské způsoby a dobře míněné rady. Vážím si toho ;-)

110 Helli Helli | E-mail | 17. října 2008 v 20:44 | Reagovat

109:

Milá Šárko, řada lidí Ti říká "královna českého foodblogu", já osobně ale navíc ještě smekám před Tvou noblesou a vlídností za každé situace. Máš plnou pravdu. Tvoje citované přísloví si důkladně vštípím do hlavy a vynasnažím se, abych svou dnešní chybu už nikdy nezopakovala. Ve snaze podpořit Vilemínu jsem zarmoutila Tebe. Promiň.

111 Šárka Šárka | E-mail | 18. října 2008 v 1:10 | Reagovat

110 - Helli,

ani v nejmenším nejsem zarmoucená nad tím, když slyším upřímný názor a věcnou kritiku :-) Já kritiku miluji, protože jen kritika posouvá naše činy k dokonalosti - pokud ji ovšem umíme vyslyšet ;-)

Je to poněkud beznadějná situace, když nemohu výtky napravit, ale kdo se dokáže do mé kůže vcítit, pochopí ... C´est´la vie ... !!! :-) Myslím si, že se všichni snažili o co nejlepší výsledek, který v konečném důsledku není nejlepším, ale vím o tom, že ta snaha tu byla. Kdo nic nedělá, nic nezkazí. Já se nesnažím vinit druhé, ale za své činy nesu zodpovědnost jen já sama. To víš ..., upřímně říkám, je mi to líto. Ty i Vilemína máte pravdu pravdoucí a ani já před pravdou oči nezavírám. Vezmu si z toho velkou porci ponaučení.

112 Šárka Šárka | E-mail | 18. října 2008 v 9:05 | Reagovat

104 - Fabujan

Diky za pozitivní pohled na knižní vazbu :-) Bohužel s knihkupci na Slovensku jsem neuvažovala, tak je kniha k dostání jen v ČR u Kanzelsberger a Neoluxoru & u menších soukromých knihkupců a zde na netu. Distribuce na Slovensko a poštovní poplatky jsou dost nepřívětivé pro samotné objednatele, což mě mrzí.

113 Pavel Sýs Pavel Sýs | E-mail | 19. října 2008 v 1:21 | Reagovat

Pěkné nedělní ráno paní Šárko,

právě jsem dočetl vaši knihu a musím říct, že styl vašeho psaní má osobitý šarm a eleganci, která se jen tak nevidí. Obdivuji vaši bezbřehou kreativitu. Knihy se mého života dotýkají zcela zásadně, tak si mohu dovolit malou poznámku, že silný obsah zastíní malá škrábnutí a kniha si svou krásnou tvář uchová. Četl jsem vaše články v tištěných médiích a je mi jasné, že na blogu je jen špetka z talentu, kterým disponujete. Smekám před vaší skromností, že se nesnažíte již dosažené úspěchy prezentovat hlasitěji. Díky za milé rande s vaší knihou. S úctou Pavel Sýs

114 vilemina vilemina | Web | 21. října 2008 v 14:50 | Reagovat

106, 107

Nedělám mrtvého brouka, jen nestíhám...Vše už bylo ostatně řečeno. Obdivuju, jak to, Šárko, vše zvládáte a jak pečlivě i odpovídáte na všechny komentáře! Recepty jsou vskutku psány tak nějak naléhavě a nadšeně, že každého hned popadne touha okamžitě se pustit do vaření!

115 Šárka Šárka | E-mail | Web | 21. října 2008 v 17:26 | Reagovat

113 - Pavel Sýs

Děkuji :-)

Nevím co k tomu bych já sama měla dodat. Opravdu se nerada chlubím, ale kniha je sama o sobě vždy trochu exhibicionistickým počinem :-) Myslím si, že člověk by měl všechno odvažovat na "špetky". Tato dobrá zásada platí jak v kuchyni, tak v životě. Za každou špetku jsem vděčná, ale vaše pochvala tu zmíněnou špetku přesahuje. Díky za mile kořeněný komentář. S pozdravem Šárka Š.

116 Šárka Šárka | E-mail | Web | 21. října 2008 v 17:36 | Reagovat

114 - vilemina :-)

Ani já nestíhám a docela bych si roli mrtvého brouka (tak na týden) zahrála :-) Jestli z mých receptur opravdu čouhá trocha nadšení a naléhavosti, je to fajn. Když jsem je psala, dělala jsem to s chutí. Bez chuti se nedá dělat nic a v gastronomii to platí dvojnásob. Snažila jsem se být v tom správném rozpoložení :-) Díky

117 Iris Iris | E-mail | 1. listopadu 2008 v 2:22 | Reagovat

Milá Šárko! Zdravím a blahopřeji k Vaší knize. Ráda bych si tuto knihu objednala,ale můj počítač stávkuje v momentě,kdy kliknu na objednávku. Nevím,kde je problém. ???

118 Dana Dana | 25. listopadu 2008 v 12:23 | Reagovat

Uz jste cetli posledni vydani casopisu Apetit? Gratuluji k takovemu uspechu! Vydat prvni knizku a hned se umistit v prvni trojce nejlepsich ceskych kucharek, to je uspech pred kterym jenom smekam. Jen tak dal Sarko. Kdy vyjde pristi knizka? Uz se nemohu dockat!

119 DolceVita DolceVita | E-mail | Web | 25. listopadu 2008 v 15:40 | Reagovat

117 - Iris

Kniha je jistě touto dobou u vás doma, tak jsme to společně vyřešily k oboustranné spokojenosti :-) Díky a jsem s pozdravem, Šárka

120 DolceVita DolceVita | E-mail | Web | 25. listopadu 2008 v 15:42 | Reagovat

118 - Dana

Tak to je mi novinka :o) Díky za info, Apetit si koupím a podívám se. Díky za komentář!

121 Romča Romča | E-mail | 11. prosince 2008 v 8:47 | Reagovat

Dobré ráno, Šárko :)

Objednala jsem přítelovi (tady vystupuje jako Vojta) Vaši kuchařku k Vánocům. Včera cestou z práce jsem vybírala schránku a tam dvě oznámení o čekajicí zásilce na poště, obě mají podací poštu Kardašova Řečice, nicméně jedno je na mé jméno a druhé na přítelovo :o)))

Tak to vypadá, že si holt pod stromečkem vyměníme Vaši kuchařku :o)))

A jen tak mimochodem, máme k sobě opravdu blízko - sice teď bydlím s přítelem v Praze, ale jsem z Vlkova n. L. :)

122 DolceVita DolceVita | E-mail | Web | 11. prosince 2008 v 18:21 | Reagovat

121 :-)

Dobrý večer Romčo :o)

To je tedy náhodička! Kdyby 2 knihy na jednu domácnost byly až moc, tak tu jednu nechte nevyzvednutou na poště a pošťáci mi ji přinesou zase zpět :-) To je tedy situace, co? :o)))

Druhá informace je taky náhoda: já jsem sice původem z Prahy, ale nyní bydlím kousek od Vlkova. Mimochodem Vlkov je krásný a já moc ráda chodím kolem vlkovských pískoven s našimi psy. Ono je na tom jihu všude krásně :-) Včera jsem chodila noční Prahou a nijak romanticky jsem se nenadchla :o) Ale to bude těmi bláznivými Vánocemi. Díky moc za zprávy a zdravím vás oba dva!

123 Romča Romča | E-mail | 12. prosince 2008 v 3:07 | Reagovat

Myslím, že Vaše kuchařka se nikdy neztratí, jednu si necháme a druhou využijeme znovu - třeba hned jako vánoční dárek pro někoho jiného :o))

Na pískovny chodíme i my se psy na procházku, tak třeba se tam někdy potkáme! :o) Jen doufám, že se nám ti naši čtyřnozí miláčci nepotrhaj :o)

Mějte se krásně a ať jsou Vaše Vánoce co nejmíň bláznivé ;o)

124 DolceVita DolceVita | E-mail | Web | 13. prosince 2008 v 11:22 | Reagovat

123 - Romča :-)

Tak jo! Jsem ráda, že bude mít i kniha co je doma "přespočet" dobrý osud :-)

Taky budu doufat, že naši psi ovládají základy psí etikety a neukousnout si na přivítanou ucho :-) Máme 2 psí slečny (švýcarský Laufhund jménen Jenny, anglický Greyhound jménem Follow) a jednoho psího mladíka, který se k nám díky osudu zatoulal (francouzský vodní pes Barbet, kterému jsme dali jméno Ringo). Tak až uvidíte takovouhle smečku dvou černých psů a jedné bílé chrtice se zlatými fleky na těle, jsme to my :o)

Follow patří mé dceři, ale často tam vyrážíme všichni společně, protože takovouhle smečku mít pod jednou střechou, to chce trochu trpělivosti a hodně pevné nervy :o)

Pěkné Vánoce - bez nervů a katastrof :o)

125 Romča Romča | E-mail | 15. prosince 2008 v 4:46 | Reagovat

Jsem si jista, že takovou smečku nepřehlédneme :o)

My máme německého ovčáka Rickiho, křížence zlatého retrívra s českým fouskem - Argouška a jednu psí slečnu - maminka je kokršpaněl a tatínek neznámý - Bettynku :o)

Bettynka s námi většinou ale ven nechodí, je to takový domácí peciválek a pískovny jsou na ni moc daleko :o))

Ale koukám, že dohromady máme slušný zástup národností - Švýcara, Angličana, Němce, Čecha a Francouze :o))) snad si navzájem uši neprokoušou, když si nebudou rozumět :)

126 Romča Romča | E-mail | 15. prosince 2008 v 4:49 | Reagovat

A abyste nás poznala i Vy - naše smečka je také černá, jen Ricki má světlé pálení :)

127 DolceVita DolceVita | E-mail | Web | 15. prosince 2008 v 9:39 | Reagovat

Tak to je neuvěřitelná skupinka čtyřnožců :o))) Doufám, že se tam někdy potkáme, určitě nebudeme k přehlédnutí. Myslím, že se mezi sebou hafani nějak domluví. Stačí jim k tomu zavrtění ocásku a do čumáčku nasát informace. Funguje to jako psí mezinárodní jazyk esperanto :-)

128 Lída Lída | E-mail | 30. prosince 2008 v 12:12 | Reagovat

Dobrý den,

po loňských Vánocích jsem sem někam psala, že jsem dostala pod stromek mé první kuchařky - a rovnou dvě, nebyla jsem z toho moc nadšená. Tehdy by mě ani nepadlo, že bych si ji za rok mohla přát, těšit se na ni a pak ji zhltnout jednim dechem.

Díky...

129 DolceVita DolceVita | E-mail | Web | 30. prosince 2008 v 23:54 | Reagovat

128 - Lída :-)

Díky za takové upřímné vyznání! Jsem ráda, že se má kniha stala dárkem, který uměl potěšit :-)

130 Irča Irča | E-mail | 24. února 2009 v 15:20 | Reagovat

Už jsem napsala sice vzkaz autorce, ale ještě jednou díky za tento blog, nadchl mne a to opravdu vaření moc nemiluji, ale z těchto stránek jde poznat, že fakt je to váš koníček a hlavně je krásné, že pro vaření dokážete nadchnout i ostatní a to je DAR! Díky

131 DolceVita DolceVita | E-mail | Web | 24. února 2009 v 16:54 | Reagovat

130 - Irča :-)

Děkuji za milý kompliment! Jsem ráda, že se vám stránky líbí a splňují přesně ten účel, který jsem se snažila mému blogu dát :-) Díky za vaši návštěvu a za čas věnovaný komentáři. S pozdravem Šárka

132 Skv Skv | E-mail | Web | 24. října 2011 v 15:22 | Reagovat

Fajn blog

133 rolex fake rolex fake | E-mail | Web | 31. října 2012 v 13:29 | Reagovat
134 charlotte olympia shoes charlotte olympia shoes | E-mail | Web | 31. října 2012 v 13:30 | Reagovat

Thanks For This Post, was added to my bookmarks.
http://www.shoesgreat.com/

135 a line flower girl dress a line flower girl dress | E-mail | Web | 24. listopadu 2012 v 8:23 | Reagovat

A. Because someone stepped on it's mous

136 Car Diagnostic Tools Car Diagnostic Tools | E-mail | Web | 6. února 2013 v 4:06 | Reagovat

Automotive Mileage Programmer is very essential obd2 Scan tools for the vehicle owners. csh

137 fall bridesmaid dresses 2012 fall bridesmaid dresses 2012 | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 5:29 | Reagovat

Q. What kind of cake do you get at a cafeteria?
http://www.threedress.net/

138 christian louboutin shoes christian louboutin shoes | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 5:29 | Reagovat

A. When it turns into a garage.
http://www.shoesfloor.com/site/ghd

139 disney wedding dresses 2013 disney wedding dresses 2013 | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 5:59 | Reagovat

Thanks For This Post, was added to my bookmarks.
http://www.untildress.net/ball-gown-wedding-dresses.html

140 led curing light led curing light | E-mail | Web | 21. února 2014 v 4:08 | Reagovat

Dernier design 2012 lunettes dentaires 3.5*420 loupe binoculaire.feng

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama