Nejnebezpečnější zbraň, kterou míříme sami proti sobě je příbor.
Rozmýšlejme dobře, co stojí za to strčit do úst.
.
Máte raději recepty v knižní podobě? Prohlédněte si mou kuchařskou knihu, která se může hodit i do vaší kuchyně. Bude mi velkou ctí pobývat ve Vaší knihovničce :-)

Selské slavnosti v Holašovicích 08 (Buchtobraní v utajení)

27. července 2008 v 12:24 | © Šárka / www.gurmanka.cz |  Povídání (nejen) o jídle
alias "Buchtobraní" v Holašovicích, o kterém 4 pořadatelé z 5 nic nevěděli :-) Stále platí, že kdo hledá, ten najde. Z mála jsem našla hodně - buchty v této reportáži budou a vešly se mi tam dokonce všechny.
(Holašovice jsou již od 10.30 h v totálním obležení motorizovaných návštěvníků a parkovací plochy veškeré žádné, přijíždějící kolona aut do vsi nekonečně dlouhá, personálu na parkovišti už fóry nejdou přes pysky)
Sobotní den voněl létem, senem a ve vzduchu jsem se snažila zachytit vůni buchet, které mě nalákala v sobotu do Holašovic. Kolony aut mířící stejným směrem mohly od záměru zajít na staročeský jarmark kdekoho odradit. Kdo měl jasný cíl, zjistit čím se v Holašovicích buchty plní, ten se nenechal odradit a v koloně si vystál hodinku :-) Při troše štěstí sehnal parkovací místo za 30,- Kč a za vstup zaplatil 70,- Kč.
Staročeský jarmark má v Holašovicích již delší tradici a letos se pořádal jeho 11. ročník. Buchtobraní je věc mladá a konal se 2. ročník, za jehož vznikem stojí "Pohádkový král Zdeněk I., Troška zvaný". Veselý jihočeský král s hravou duší a dobrým srdcem připravil pro letošní rok kulinářských zážitků štědrou řádku. Počínaje "Zvíkovským Cejnováním" v dubnu, v červnu Sýrobraním BIO v Nežichově, Cukrováním v Dačicích, Jahodobraním v Nové Bystřici, červencovým Rajčatobraním v Hošticích u Volyně, Borůvkobraní v Borovanech. Nic z toho jste nestihli? Zkuste to za rok, těmto akcím letos již odzvonilo. Třeba stihnete nedělní slavnosti v Holašovicích, ale bez buchet. Zaprášilo se po nich již v sobotu chvilku po poledni). Líto vám to nemusí být, moc jich nebylo :-)
(Cestou za nejlepší jihočeskou buchtou se muselo projít špalírem řemeslných krámků a nešlo si nevšimnout krásných ušatých hrnečků, konvic a džbánečků)
Současně s buchtobraním probíhaly slavnosti chleba v Lenoře, které jsem nestihla navštívit. Klobásobraní v Zátoni pod Boubínem bylo trochu z ruky, ale vůně klobásy se vznášela tradičně i nad Holašovicemi. Zůstaneme u buchet :-) Všechny soutěžní vzorky ještě před samotným kláním odpočívaly v infocentru pod plátěnou rouškou tajemství, kterou jsem nadzvedla a soutěžní vzorky ohodnotila pohledem.
(Tyhle naparáděné a geometricky dokonale čtvercové buchty ještě nevěděly, že vyhrají, ale já je již na startovní čáře klasifikovala na vítěze (i bez ochutnání). Zlatě ožehnuté mandličky je odlišovaly od těch dalších soutěžních exemplářů)
(Další soutěžní ošatky vypadaly podobně, ale všechny buchty voněly velmi příjemně. K buchtám se dostat nebylo jednoduché a nabyla jsem dojmu, že o "buchty" na tomto jarmarku nejde. Byla to jenom součást jarmarečního veselí, která se dostatečně nevžila do povědomí. Ostatně buchty se nikde ve stánku neprodávaly, jak by to mnozí gastroturisti čekali :-)
Všechny ošatky buchet byly od "holašovických hospodyň", kuriózně dokonce z jednoho stavení. Peklo se ráno a protože ve stavení je jenom jedna trouba, musely se soutěžící spravedlivě prostřídat. Rozhodně jim to stálo za to, protože všechna tři ocenění putovala zpět pod jednu střechu. Buchty byly rozebrány a jiné jste nikde na celém jarmarku nepotkali (krom těch dvounohých a jedné buchtové dekorace v hrnčířském krámku se jejich vůně rozplynula velice rychle). Možná třetí ročník bude po buchtách vonět intenzivněji.
(Klání o nejlepší holašovickou buchtu bylo ukončeno a sympatické šikovné vítězky se podělily o diplomy, které předal komoří krále "The Fairy Kingdom" a na buchtách si pochutnaly děti. Ceremoniálu se účastnil jihočeský kuchař a propagátor českých tradičních receptur, Petr Stupka. Po buchtách se slehla zem a malí caparti měli pusy od povidel a rozveselená očka)
Nejvíce fotografovaným objektem 11. Selských slavností byla krojovaná copatá Natálka a nejmenší svobodný mládenec v kroji. Kdo v Holašovicích byl, všiml si tohoto roztomilého dua i na samotných vstupenkách.
Přeci jenom šlo víc o staročeský jarmark, tak pár pohledů do stánků i za stánky nemůže chybět. Holašovice, obec Jankov, byla zapsána na Seznam světových kulturních a přírodních památek UNESCO (v prosinci r. 1998). První písemná zmínka pochází z roku 1292. Architektonická podoba holašovických staveb ve stylu selského baroka vznikala v letech 1840 - 1880. Selské slavnosti každoročně představují staročeská řemesla, lidovou hudbu i staročeské speciality. V kulisách selského baroka se stanete na chvilku součástí naší historie a nasajete trochu té kouzelné jihočeské atmosféry, která nikde jinde na světě není. Pojďme vyrazit na holašovickou náves.
(Ve dvoře tohoto selského stavení se prodávaly kyselé okurky a sladké koláče)
(Makové i povidlové koláče ... buchty stále marně hledám a nedám s tím pokoj, dokud je nenajdu :-)
(Vinná občerstvovna, které bylo lépe se v tomto teplém počasí vyhnout)
(Nejen keltskou medovinu jste mohli zakoupit v keramickém džbánku)
(Středem zájmu byl i krámek s "Těchonickou medoládou")
(Neochutnat žejdlík moštu by byla škoda)
(Palačinka s medoládou lákala všechny kolemjdoucí, ale mě to táhlo za vůní do stánku vedle)
V kuchařském stánku Petra Stupky to vonělo českým kaprem tak intenzivně, že jsem se nechala zlákat na "Kapří bifteček". Žádné kůstky, jen jemné maso s ovesnými vločkami a zelenými bylinkami, celý chuťový zážitek podepřen jemným kořením. Cítila jsem lehké tóny kmínu, zázvoru a rozmarýnu. Podával se též "Kapr na víně" podle starého zámeckého receptu pánů z Růže. Kdo se zastavil a hlad ukojil právě tady, byla to ta nejlepší volba.
Sezamová zrníčka se na slunci třpytila jako perličky a křupavý kapří biftek z mletého jemného masa naší nejtradičnější ryby mě očaroval. Originální receptura zaslouží pochvalu! Jsem ráda, že tento stánek jsem neminula. (Tácek s kapřím biftek, 2 ks "měkkého a chutného chleba" & jemná křenová omáčka - 60,00 Kč)
(Lidí bylo mnohonásobně víc než volných židlí a lavic, jedlo se v čerstvě posečené trávě)
(Nechyběl ani harmonikář, věštec a vozka s povozem, v pozadí nejobleženější stánek s opékanou klobásou a pivem. Klobása se stylově prezentovala jako "staročeská", ale od té novodobé se nelišila ničím. Ochutnávat jsem ji nešla, ale klobásou z grilu a pivem se do české chuti není těžké trefit. Nevzdávám pátrání po "jihočeské buchtě" :-)
(Do cesty se přikutálely zase koláče)
V jednom ze selských dvorů se vaří (dle slibu na tabuli před vchodem) "Kuchyně přímo od naší babi." Myslím, že zde jsem u konce a kořist v podobě dobré holašovické buchty mám rovnou před nosem. Přišla jsem, viděla jsem, odešla jsem! Okoukla jsem nabídku, nerudný personál a obhlídla talíře hostí. Usoudila jsem, že vypít něco studeného by nebylo špatné. Dostala jsem "Ledový čaj", který vypadal, že právě prošel varem. Sedla jsem si uvnitř v neútulné místnosti, která měla suplovat lokál, kde se úžasná jídla od babi podávají. Babi jsem neviděla, ale tipuji, že tam nejspíš nikdy nevařila. Každá pořádná česká babi, když už se rozhodne vařit, dělá to s největší péčí a láskou. Všimla jsem si jídla v sousedním talíři - Halušky s pohozenou hromadou čerstvého nakrájeného rajčete i s bubákem a kusu zelené papriky. To vše ledabyle promícháno s něčím, co zdánlivě připomínalo halušky. Bylo to k smíchu a přišlo mi to líto! Fotografovat cizí talíř se nehodilo, tak jenom zmínka. Tady hledat domácí buchty asi nemá smysl. Ovšem stará vzpomínka mi připomněla návštěvu Holašovic loni v poklidnějším čase a domácí koláč s mákem a švestkami špatný nebyl. Možná tenkrát v kuchyni stála opravdu "babi" :-)
(Odejít z pouti bez perníkového srdce v kapse? To bývalo nemožné! Kdo měl koho podarovat, vytáhl z kapsy drobné a už ho držel v dlani)
(Umělecký řezbář dřevěných perníkových formiček, mistr František Slavík z Křivoklátu)
(Z tvarů a barev hrnečků přecházel zrak a hrnčíři se zde prezentovali opravdu v hojném počtu)
(Bucláky, kakáčky a velké hrnky pod postel, zvané kakáče, vypadaly fakt roztomile. Nejlepší suvenýr z Holašovic)
(Jako nejlepší praktický dárek pro recesisty a vyznavače starých obyčejů se mi jevil tento obr hrnek pod postel "kakáč" za 350,00 Kč, bohužel ten nápad jsem dostala až doma :-(
(Krásná "Majolika" nechybí v žádné opravdové staročeské chalupě. Určitě bych si vybrala nádobí plnou nůši, ale bohužel se mi do mého poněkud moderní dobou zničeného interiéru nehodí :-) Pokochola jsem se alespoň pohledem, tak se potěšte taky.
(Podlehnout čarokrásné modré barvě se dalo velmi snadno)
(Zlomila se vám doma vařečka? Zde jste mohli doplnit chybějící zásoby a obohatit svou domácnost o všelijaké dřevěné pomocníky šikovného mistra řezbáře. Takové kousky nejsou běžně k vidění a srdce hospodyněk zaplesalo nad pestrým defilé)
(Krásné dožínkové věnce a srdíčka ze slámy byly suvenýrem pro potěšení a v tomto krámku je vázaly s láskou velmi šikovné ruce)
Obešla jsem celou náves a ukončuji pátrání po buchtách na zdejším Buchtobraní. Výsledek zní, že těch pár buchet voňavý buchtový oblak nad Holašovicemi vytvořit nedokázaly, ale bylo to celkem příjemné letní odpoledne s českým řemeslem a zručností, chutným kapřím biftekem a tak bych to ukončila slovy, že pěkných hrnečků bylo na letošním Buchtobraní víc než buchet, ale třeba se to příští ročník změní a hospodyňky nebudou za buchty, co jsou líné a najdou důvod zadělat na kynuté těsto a buchty pro potěšení návštěvníků upéct a nabízet všem gastroturistům, co se za českou buchtou vydali až na jih Čech do malebné vísky. Podívat se na tuto akci jako na "staročeský jarmark", našlo se tu mnoho šikovných řemeslníků, kde se vyplatilo spočinout okem na jejich šikovných prstech. Kupte si třeba malovaný hrneček ať neodejdete s prázdnou :-)
Všimli jste si? Do oka mi padly jediné buchty, které se daly v Holašovicích na krámku vidět. Tuto voňavou "opravdovou" maketu, přikrášlenou jednou neposednou muškou jsem si musela vyfotografovat, protože o buchty v této reportáži šlo "v první řadě" :-) Jsem ráda, že nakonec se alespoň ten jeden krásný pekáč plný buchet zjevil. Tolik zprávy o čerstvých buchtách ze sobotního Buchtobraní.
Vypadá to tak, že až přijedu domů, buchty sama upeču a tím celé slavné letošní hraní s buchtami uzavřu.
Protože pěkné keramiky tam bylo víc než buchet, tak bylo celkem nemožné si nějaký barevný kousek nekoupit. Rozhodla jsem se pro "Tupeskou keramiku" s veselým názvem Juuráááj - která je vytvářena s radostí - pro potěšení i užitek.
Veselou mísu v letních barvách jsem hned doma vyzkoušela v praxi. Podle nálady její obsah můžete měnit a taky když ji pootočíte, hned jsou na ní jiné veselé výjevy.
Máte rádi zábavnou gastroturistiku? Dávám vám pár tipů, co by se dalo ještě letos stihnout:
  • 16. 08. Houbobraní ve Stachách
  • 16. 09. Houbobraní v Třeboni
  • 13. 09. Bylinkobraní v Hošticích u Volyně
  • 13. 09. Vinobraní v Hluboké nad Vltavou
Jezdíte na jarmarky? Co si vozíte jako suvenýr domů? Jaké tradiční pochoutky vaší pozornosti nikdy neuniknou? Máte chuť na čerstvou buchtu? TADY JE UPEČENO :-)

Dobrý tip: Máte raději recepty v knižní podobě? Prohlédněte si mou kuchařskou knihu, která se může hodit i do vaší kuchyně.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Pivli Pivli | E-mail | Web | 27. července 2008 v 15:39 | Reagovat

Moc pěkné povídání a hezké fotky. Bledá závist.

Coby Pražačka většinou bez přibližovadla fakt závidím. :-)))

Trhy i jarmarky ráda, když na nějaký natrefím - občas tak něco malého v Kunžaku nebo okolí - jezdíme do Vlčic u Strmilova.

Nebo keramické trhy. Tam pak koupím pokaždé nějaký hrníček nebo talíř či mísu (protože to hrozně moc potřebuju, pochopitelně). Jinak domácí marmelády, medy a tak podobně.

V Anglii na těch klasických dobročinných trzích se cítím jako ryba ve vodě.

A je dobře, že se u nás obnovuje tradice jarmarků a trhů s klasickým zbožím.

2 jana jana | Web | 27. července 2008 v 17:29 | Reagovat

Ajaj, tohle těhotným nedělejte :-). Teď mi nezbývá nic jiného, než jít péct buchty... přitom by mě to jinak ani nenapadlo! :-) Chuť na buchty veliká převeliká.

3 Šárka Šárka | E-mail | 27. července 2008 v 17:37 | Reagovat

1 - Pivli :-)

Kunžak, Strmilov - tahle místa mám kousek :-) Keramické trhy mám nejraději. Tam je stále z čeho vybírat, ale kam to potom dávat? Naposledy jsem si kupovala keramiku z Maříže a snažím se z toho udělat užitkové kousky mé domácnosti. Aby včera zakoupená mísa nezahálela, udělila jsem jí roli mísy na salát a docela jí to na stole sluší :-) Klasické trhy znám jenom ze Švýcarska a Francie a je mi po nich pravdu moc teskno! Prohrabovat se v zelenině a vybírat si cibuli kousek po kousku mě prostě baví. Tradice klasických jarmarků ná na jihu Čech docela stoupající tendenci. Pěkné jsou jindřichohradecké vánoční trhy na zámeckém nádvoří. Když mám čas, tak tam zajdu a chodím se ohřát do černé kuchyně. Pravou ruku o svařák a tu levou o horkou bramborovou placku. Dej vědět až pocestuješ do krásného Kunžaku.

4 Šárka Šárka | E-mail | 27. července 2008 v 17:38 | Reagovat

2 - jana :-)

Tak to budeme 2! Já se do nich taky pustila :-) Trošku si tu neděli provoníme!

5 jana jana | Web | 27. července 2008 v 18:34 | Reagovat

Už jsem si vyndala suroviny, aby se ohřály :-). Manžel není doma, ale dám je pak do mrazáku, snad se to smí... (teda kromě těch, co sním, samozřejmě :).

6 Šárka Šárka | E-mail | Web | 28. července 2008 v 0:18 | Reagovat

5 - jana :-)

Kam se buchta posadí, tam zůstane :-) Ještě nikdy jsem je do mrazáku nedávala, ale prý to báječně funguje. Za týden si navodíme dojem, že máme buchty čerstvé. Vždycky to chci zkusit, ale buchty se ztrácejí samy a není co zamrazovat :-)

7 jednorožec jednorožec | 28. července 2008 v 0:50 | Reagovat

Se zájmem jsem si pročetl a prohlédl vaši reportáž. Mísu jste si koupila hezkou!

Ale už od první fotky koukám na střechy domů - všechny vypadají fungl nové. Zde v Anglii nám to brzy obrůstá mechy a lišejníky. U vás asi ptactvo nosí pleny.

S parkováním na podobných akcích je problém. Zde se to někdy řeší tím, že se parkuje třeba na nějakém vzdáleném poli či pastvině, v ceně parkovného je pak i dovoz autobusem na místo. Silná přeháňka toto "arrangement" dovede ale notně komplikovat - auta odtahovaná traktory zpět z rozmoklého pole na asfaltovanou vozovku...

8 Pivli Pivli | E-mail | Web | 28. července 2008 v 10:48 | Reagovat

3.: nevím, jestli se tam letos ještě podívám. Dovču jsem vyplácala na péči o štěňátka  + svatební veselici v Cambridge. Možná na podzim. :-)))

9 Šárka Šárka | E-mail | Web | 28. července 2008 v 11:07 | Reagovat

8 - Pivli :-)

Do podzimu už je jenom  skok :-) Roztomilá dovča se štěnátkama má něco do sebe. Doufám, že jsou malí ušatí raubíři a raubířky už zabydleni v pelíšcích u nových páníčků!

Mám taky takové jedno nové hravé štěně, ale má už 60 cm v kohoutku a doputoval k nám po hlavní silnici, když se ani po týdnu nedočkal toho, kdo ho z auta vyhodil, přivedla ho před náš dům intuice, že tady máme dost místa ještě pro jeden psí pelíšek a volnou misku :-)

... ale to už jsem asi říkala ... Ať žijou čtyřnožci! & páníčkové, co se k nim chovají tak dobře, jako oni k nám :-) ... na oltář lásky mezi psem a člověkem jsem již položila 3 páry bot! ... z toho ale žádnou radost nemám a v baráku začne vojna!

10 Šárka Šárka | E-mail | Web | 28. července 2008 v 11:15 | Reagovat

7 - jednorožec :-)

To je postřeh ! :-) Skoro to tak vypadá, že nad Holašovicemi ptáci nelítají. Pro změnu na naší zahradě to vypadá o poznání hůř a takový pingpongový stůl se širokou dosedací plochou by o tom mohl vyprávět své :-)

Kvůli špatnému parkingu to dost aut vzdalo a otočily směr z Holašovic pryč :-) To je problém všech podobných akcí v místě, kde parkovací plochy prostě nejsou. Všechny přilehlé louky byly přetíženy a nechat auto na odlehlejším místě se nikomu nechtělo.

11 Pivli Pivli | E-mail | Web | 28. července 2008 v 13:54 | Reagovat

9. Nojo, už jsou mrňouskvé v nových domovech. Mít jich dvacet, udáme je všechny. Byli nádherní, po krásných rodičích a člověk by neřekl (tedy řekl), co udělá taková propagace včetně videa na webových stránkách. Myslím, že to všichni vyhráli,  noví páníčci jsou prima.

Tak vaše "eňátko"! má už 60cm v kohoutku? Jejda! Hm, je jasné, že se mu daří zatraceně dobře.

Ale zase... až v zimě napdne plno sněhu, bude se živá rolba hodit. :-))))

12 Pivli Pivli | E-mail | Web | 28. července 2008 v 13:54 | Reagovat

napadne, napadne

13 Šárka Šárka | E-mail | Web | 1. srpna 2008 v 16:24 | Reagovat

12 - Pivli :-)

Představa sněhu je mi fakt v tuhle chvíli moc příjemná! Jak se tak znám, tak v zimě si na živou rolbu budu hrát já s mužem a psi na nás budou pěkně z tepla domova čumět francouzským oknem a budou si libovat, že mají ťapky v suchu :-)

14 Motýl Motýl | 1. srpna 2008 v 22:31 | Reagovat

Šárko, děkuji, prošla jsem s tebou celý jarmark a bylo mi moc hezky. prostě kdo umí, ten umí, přijdu zase k Tobě na blog a ráda.

15 Pivli Pivli | E-mail | Web | 1. srpna 2008 v 22:36 | Reagovat

:-)

Tak to TI půjčím naši tyluš, ta se neohroženě vrhá do těch největších závějí a noruje. je schopná "protáhnout" tunel. jako tady:

http://pivli.webovastranka.cz/image/287/3704_8...a_zase_zp%C3%A1tky%21

16 Bazalka Bazalka | E-mail | 5. srpna 2008 v 16:16 | Reagovat

Tak jsem se vrátila po dovolené z Jižních Čech, postahovala jsem fotky do počítače a zašla se podívat pro inspiraci na své oblíbené stránky a ejhle, první co vidím, jsou fotky podobné těm mým :o) Holašovické slavnosti miluju, letos jsem tam byla potřetí a i když si vždycky říkám, že tam už kvůli těm davům lidí nepojedu, že už to stejně znám, tak mi to zase nedá :o) A opět jsem neodolala a přivezla si další baculatý hrneček!

Bazalka

17 Šárka Šárka | E-mail | Web | 5. srpna 2008 v 22:20 | Reagovat

15 :-) Pivli :o))) I v malém psím tělíčku je skryt velký potenciál!

18 Šárka Šárka | E-mail | Web | 5. srpna 2008 v 22:21 | Reagovat

16 - Bazalka :-)

Holašovické bucláky byly opravdu úžasné a já hloupá nedostala nápad kupovat vánoční dárečky v létě! Mohla jsem potěšit plno kamarádů pěkně malovaným hrnkem :-) Za rok zase na stejném místě u krámu s porcelánem!

19 Petra Petra | E-mail | 15. srpna 2008 v 8:12 | Reagovat

Jarmarky miluju a když o nějakém vím,tak nutím celou rodinu,že u toho nesmíme chybět.Většinou s vidinou nějaké mňamky jede můj muž a tak já si užívám stánků se zbytečtnostma,který nutně potřebuju a on zase ty vůně a chutě všech dobrot.Nakonec jsme spokojeni oba.V Holašovicích jsem nebyla,ale z tvých krásných fotek vlastně všechno vím a vidím.Kunžak mám moc ráda.Jezdím tam už 20 let každé léto do Valtínova pořádat tábor pro děti .Je tam nádherně.Zdravím jižní čechy.

20 Šárka Šárka | E-mail | 15. srpna 2008 v 11:56 | Reagovat

19 - Petra :-)

Jižní Čechy se snažím již pátý rok poznávat, ale pořád jsem něčím novým překvapována a tak můj poznávací elán neslábne :-) Kunžak je krásný kout země, to je fakt! Jarmark, to jsou nepostradatelné zbytečnosti, velké maličkosti a množství toho, co vlastně vůbec nepotřebujeme, ale když si to koupíme, polaská to naši duši :-) Nikdy neodcházím s prázdnou. Pravda je, že času moc nemám a tak mi mnoho zajímavých akcí uniká. Zdravím tě a díky za komentář :-)

21 Kačaba Kačaba | E-mail | 16. srpna 2008 v 18:57 | Reagovat

Tedy Šárko...jak Vy umíte žít :o). Z Vašich stránek na mě dýchá taková radost ze života, z dobrého jídla, z hezkých chvilek a vůbec z neobyčejně obyčejných věcí, až mi to bere dech...

Tahle milá fotoreportáž  mě v tom dnešním deštivém podvečeru pohladila po duši a jak mi nebylo do smíchu, vy jste mě z toho dostala...mimo jiné i díky tipům na další jarmarky - pořád se je na co těšit :o).

Děláte to moc dobře, díky za inspiraci a za nové podněty nejen co se jídla týče...

22 Bvlagari  watches Bvlagari watches | E-mail | Web | 31. října 2012 v 13:40 | Reagovat

Q. Why did it take the monster ten months to finish a book?
http://www.writewatches.com/

23 2012 wedding dresses 2012 wedding dresses | E-mail | Web | 24. listopadu 2012 v 8:31 | Reagovat

Which golf clubs will be the best for beginner ?.

24 eolande eolande | Web | 8. září 2016 v 6:50 | Reagovat

pujcky bez poplatku predem ihned O_O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama