Nejnebezpečnější zbraň, kterou míříme sami proti sobě je příbor.
Rozmýšlejme dobře, co stojí za to strčit do úst.
.
Máte raději recepty v knižní podobě? Prohlédněte si mou kuchařskou knihu, která se může hodit i do vaší kuchyně. Bude mi velkou ctí pobývat ve Vaší knihovničce :-)

Letní koláčky

7. července 2008 v 12:41 | © Šárka / www.gurmanka.cz |  Brambory
Zapomeňte na rybíz, jahody i borůvky! Tyhle letní koláčky budou naprosto jiné. Sníte je ještě horké a můžete k nim klidně přikusovat grilované kotlety nebo ryby. V létě pobývejte v kuchyni co nejméně, ale když už je to přeci jenom nutné, tak nastolte změnu. Klidně rodinu i kamarády šokujte svými nápady, budou zdrojem dobré nálady.
Mé letní vaření je takové nějaké "vlažné". Řekla bych, že je to naprosto přesně řečeno. Na talíř dávám horké, na stůl pokládám vlažné. Než zasednu ke stolu, je všechno téměř studené. Prodloužila jsem si cestu od plotny ke stolu. Možná je to i váš případ! Obložená talíři (víc než 2 stejně neunesu) musím nejprve cestou ke dveřím přeskočit kocoura. Druhá překážka je těžší, za pochodu odkopnout z cesty past v podobě rámu se sítí proti hmyzu, která je nastražená místo francouzských dveří do zahrady a rychlostí světla proběhnout ven. Pérko v pantech sprintuje takovým fofrem do své původní pozice, že nemám fakticky žádnou šanci uniknout. 4x z pěti pokusů dostanu štulec do brňavky. Než dorazím ke stolu pod pergolou, čeká mě dlouhá štreka přes celý zahradní dvůr & další nástrahy. S talířem v ruce nikdy neuniknu pozornosti mých čtyřnohých spolubydlících a setřást je není žádná legrace. Jsou to lovci a spatřují ve mně snadnou kořist. Když se vypořádám s malou smečkou psů, tak se mi pletou pod nohy všudypřítomné a důmyslně nastražené tenisáky, kosti a jiné blbosti. Když talíře konečně položím na stůl, připadám si jako vítěz "Velké Pardubické steeplechase cross-country". Vavřínový věnec na mě ovšem nečeká. Myšlenka na něj mi zkazí náladu! "V kuchyni jsem nechala koření!" Nadávám si, že jsem ho mohla strčit do podpaží nebo pod bikiny a ušetřit si cestu. Vydávám se tedy zpět z letní kuchyně do hlavního kuchyňského stanu v domě (po kolikáté už sakra?!) a v duchu si říkám, proč jsem si ten život vlastně tak neuváženě zkomplikovala? Když se konečně posadím před svůj talíř, už není kam pospíchat. Pro mě i vlažné jídlo má svůj půvab a přes značné peripetie si to letní vaření a venkovní stolování vcelku užívám a vymýšlím nové dobroty. Požadavkem č. 1 je podmínka, že jídlo musí zůstat chutné i v případě, že bude studené. Letní koláčky jsou úžasné horké. Když vychladnou, jsou okouzlující ;-) Prostě recept k sežrání.
Letní koláčky aneb škubánky na pokračování
  • 1 kg brambor
  • 180 g polohrubé mouky
  • 60 g másla
  • sůl
Umíte připravit škubánky? Mohla bych tady povídat, že oloupané brambory se překrájí na čtvrtky a ve vodě mírně osolené se uvaří tak, aby byly ještě malinko nedovařené :-) Část vody slijeme, obrácenou stranou vařečky provedeme nutných "7 šťouchů do kucmouchu", zasypeme moukou, do každého důlku od vařečky nalijeme část slité vody a na mírném ohni necháme propařit. Potom důkladně vymícháme hladké škubánkové těsto a lžící namočenou v rozpuštěném másle vykrajujeme škubánky a klademe je na nahřátý talíř … vypadá to asi takhle (v mnoha případech i pohledněji ;-)
Mezi námi neexistuje snad nikdo, kdo by neznal škubánky! Taky je velmi málo pravděpodobné, že je většina z vás nesvede "levou zadní" a rozhodně sázím na to, že vlastníte parádní recept. Nejspíš po babičce, psaný její vlastní rukou a pěkně založený v nějaké velmi staré kuchařské knize. Projděte si pěkně knihovnu, vysypte šuplíky a domácí receptík si někde najděte ;o) Možná najdete i to, co jste nehledali a stane se to zdrojem vašeho potěšení. Já našla učiněné poklady! Podle mého rozpisu ingrediencí vám toho škubánkového těsta ještě požehnaně zbude (pokud ovšem nemáte doma výkonnější a svědomitější strávníky, kteří zbytky nenechávají :-) A protože ho zůstalo opravdu štědře, měla jsem materiál na letní bramborové koláčky a zábavu na jedno odpoledne.
Aby vznikl tento recept, stačilo jednoduše otevřít ledničku a rozhodnout se, jakým směrem na brambory jít. Protože všechny cesty vedou do Říma, vsadila jsem na Itálii a začala z lednice vytahovat italské reprezentanty a stavět je do řady na kuchyňskou linku. Italský tým se skládal z parmazánu, ricotty, rozmarýnu, cherry rajčete, doplněno o české domácí vejce. Zhodnotila jsem kritickým okem, že tento tým by se dal postavit do hry o slušnou večeři, kterou jsem měla v úmyslu vyrobit. Barvu dresu není třeba řešit. Je červenec, respektuji červenou! Ostatně jakýpak zápas? Půjde o přátelské utkání. Když jsem si představila tuhle partu na jedné hrací ploše (pečícím plechu), bylo mým cílem, aby hosté (originální italské ingredience) versus domácí (běžné domácí zásoby) táhly za jeden provaz. V chuti si musí nahrávat a zápal do hry by měl mít především kuchař. Všichni do toho musí jít srdcem a proměnit všechny šance v úspěch. Když se to nepovede, kuchař bude vypískán :-) Kdybych nezačala hrát hru "Škubánky na pokračování", obsah hrnce by skončil nevkusně. Psi brambory ani v této naparáděné podobě nejedí. Za talířem pelášili jenom kvůli voňavým krevetkám. Odnesla bych je tam, kam chodí i "císařpán" sám a spláchla je. (Když budu odvážně pokračovat v přemýšlení, stejně by tam skončily. Vzaly by to jen malou oklikou :o) Vlastně bych si ani nemusela vyčítat, že jsem vzala za kliku té zapovězené komnaty. Připravila jsem jim lepší osud! Nechala jsem je ještě jednou užít si svých 5 minut slávy!
Než začneme čarovat, je potřeba škubánkový základ směrovat do slané podoby, tzn. kouzelnou špetkou bylinkové soli je proměníme v ještě pohlednější základní materiál pro výrobu slaných bramborových koláčků. Až teprve nyní můžeme opravdu začít ;-) Ze škubánkového těsta lžící namočenou v rozpuštěném másle vykrajujeme kousky velikosti koláčku a v dlaních jim vnutíme tvar bochánku, který posadíme na pečící plech. Máte snad chuť čistit připečené plechy? Braňte se této nepříjemnosti pečícím papírem! Bramborové koláčky se seřadily na hrací ploše a obrácenou stranou mrňavé skleničky (velikosti špuntu kopačky nebo kramflekem) jim vyšlápneme do středu důlek, aby se tam pěkně uvelebila nádivka. Ricotta s bylinkami nebo jiný lehký sýr poslouží jako základ letní nádivky. Přidejte do ní co chcete. Cibulku, bylinky, česnek, spojte vajíčkem, nezapomeňte na mořskou sůl. Člověk by ani neřekl, kolik letních čerstvých chutí si sedne s tímto tvarohovým sýrem do noty. Základní chuťová linie by měla být jasně daná. Do nádivky z ochucené ricotty vmáčkneme půlku malého rajčete a ozdobíme ho "mořskou rosou", tzv. rozmarýnem ;-) Kraje koláčků pomažeme žloutkem (ten z domácích vajec září jako sluníčko) a posypeme parmazánem. Koláčkům dáme poslední pomazání mašlovačkou a zatočíme nad jejich osudem pepřovým mlýnkem. Než půjdou do rozpálené trouby, trochu je od pepřových sazí umouníme. Trouba žhne na 200 °C, to je ta pravá letní výheň pro koláčky. Až budou kraje zlátnout, můžeme chystat talíře. Počítejte s 10 až 15 minutami. Divoké rodeo neuspořádaných chutí by výsledek šmahem pokazilo, ale tato kombinace se stala jasným tahem na branku. Koláčky byly k sežrání a jen se po nich zaprášilo. V každém případě "Kdo si hraje, nezlobí!"
Času na hrátky moc nemám, ale když už s tím začnu, nevím kdy přestat. Hra "Škubánky na pokračování" mě fakt zabavila. Zjistila jsem, že kvality nominovaného týmu ingrediencí mě oslnily víc než letní sluníčko, které nám na pár dnů přestalo hřát, tak si někdy příště rozsvítím náladu těmito letně naladěnými koláčky. Podávala jsem k nim KREVETY na grilu v ohnivém másle, co vonělo limetkami a utonula v něm špetka jemných sušených vloček chilli papriček. Pro zjemnění pikantní kompozice pokrmu jsem připravila remuládu s gorgonzolou a italskými bylinkami, aby pálivým chilli papričkám trochu srazila hřebínek. S vínem to bylo jasné, sáhla jsem do italských zásob. Skočila jsem do vinného sklípku a vyplenila přihrádku s italskými víny. Láhev (2) vína Pinot Grigio byla plná chutí i vůní sluncem uzrálého ovoce. Když je venku pod mrakem, vyčarujte si hřejivou atmosféru v kuchyni. Rozsviťte to nějakým novým receptem! Léto přeje hrátkám všeho druhu, ale hrátky v kuchyni jsou ze všeho toho letního povyražení nejméně rizikové :o) Rozhodně mohou být dostatečně pikantní, zábavné, odvážné, bujaré, vášnivé, famózní, exotické a nadmíru uspokojivé :o) Neházejte příbory do žita! I u stolu se dá užít plno legrace. Velebte své domácí kuchaře! Já jsem vděčná za každou snídani, kterou si nemusím připravovat a za každé podané sousto. Zvlášť když je nad slunce jasné, že je to z lásky ;-)
P.S. Malá podobnost receptu s fotbalovým utkáním není náhodná, nýbrž záměrná. Mám fotbal ráda! ;-) I když sláva českého fotbalu na Euru 2008 hodně upadla, doufám, že se zase příště zaleskne. Ostuda není upadnout, ale zůstat ležet.

Dobrý tip: Máte raději recepty v knižní podobě? Prohlédněte si mou kuchařskou knihu, která se může hodit i do vaší kuchyně.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Co Vy a škubánky?

Mám je rád(a) 50.5% (46)
Nemám je rád(a) 11% (10)
Neznám 9.9% (9)
Dlouho jsem se s nimi nesetkal(a) 28.6% (26)

Komentáře

1 mish mish | E-mail | Web | 7. července 2008 v 17:49 | Reagovat

Krásná reportáž :-)

Já tedy škubánky z mého hřiště vypískala. Dlouhá příprava, fešáci to nejsou a  kam je člověk postaví, od tamtud se nehnou (myslím zejména horní patro dutiny ústní). Jsem ochotna je, díky Vám, v této pečené verzi pustit aspoň na střídačku a možná je časem nasadím. Uvidíme. :-)

2 Šárka Šárka | E-mail | 7. července 2008 v 18:07 | Reagovat

mish :o))) Úžasná sportovní reportáž!

Vykoledovala jsem si za škubánky "žlutou kartu", ale bramborovými koláčky jsem si spravila reputaci :o)

3 mish mish | E-mail | Web | 7. července 2008 v 18:25 | Reagovat

Tak tak. Dohromady to dává upozornění na drobný přestupek, a to formou ústní (resp. písemné) domluvy :-)))

4 Papaja Papaja | E-mail | Web | 7. července 2008 v 19:05 | Reagovat

Hlasuji: Dlouho jsem se s nimi nesetkala. A přiznám se, že s těmi v té "sladké" formě bych se ani setkat nemusela... Já pamatuji babiččiny škubánky, ke kterým byla pečená žebírka a lžíce se před tvarováním škubánků namáčely ve šťávě právě z těch žebírek :-)))

Tvoje koláčky jsou báječná věc! Stojí za vyzkoušení, jsou to takové letní jednohubky, vlažné chlebíčky, bramborové mini-pizzy :-) Bezva... Jen babi už mi ty škubánky bohužel nemůže připravit, tak se zkusím snažit sama. Třeba jí budou chutnat, naštěstí jí chutná stále :-)))

PS: Teď máme rybí a ovocné období, ale určitě na koláčky dojde... :-)

P.

5 Bali Bali | Web | 7. července 2008 v 19:34 | Reagovat

škubánky od babičky; to jsem měla moc ráda. Nejdřív jen tak s mákem, cukrem a brusinkama rozmíchanýma ve smetaně. A zbytek upečený na másle, hmmmm, dala bych si.

6 Šárka Šárka | E-mail | 7. července 2008 v 23:11 | Reagovat

Papaja :-)

Taky jsem víc pro tu slanou verzi. Pro grilovací párty je to pohodová a efektní příloha. Když jsou připravené předem, je to absolutně bez práce a úspěch zaručen. Už jenom proto, že je to změna! Změna každého baví :-) U nás doma se taky opájíme letními produkty. České léto je krátké, tak si ho užívám taky jak můžu. Slané koláčky se hodí i k rybě :-) Přidala jsem k nim do talíře grilované krevetky a vzniklo báječně sehrané duo. Užívej si letních dobrot, nakouknu na tvůj web, co dobrého se vaří ;-) Š.

7 Janina Janina | 7. července 2008 v 23:12 | Reagovat

já taky od babičky, ale to už se mi nepoštěstí :( ty tvoje jsou nádherný a hned bych si dala, že bych to zkusila....brambory zrovna miluju ve všech podobách.

8 Šárka Šárka | E-mail | 7. července 2008 v 23:14 | Reagovat

7 - Bali :-)

Škubánky od babičky mi taky chutnaly ze všeho nejvíc ;-) Vůbec mám nejraději, když mi uvaří někdo jiný. Jdu kouknout, co se vaří a peče ve tvé francouzské kuchyni :-)

9 Šárka Šárka | E-mail | 8. července 2008 v 12:47 | Reagovat

Janina :-)

Za pokus to stojí. Neměly to ty babičky zrovna lehké. Žádná polévka ani konzerva na ně ve špajzce nečekala, tak musely všechno pěkně poctivě navařit. Umíchat hladké škubánky dá trochu zabrat, ale když se dílo podaří, stojí to za ten návrat do staročeské kuchyně a doby našeho dětství :-)

10 Tea Tea | 8. července 2008 v 18:25 | Reagovat

Hlasovala jsem, že nemám ráda. Nikdy se u nás nevařily a nějak je nevyhledávám. Ale mám jiný problém. Sedum šťouchů do kucmouchu je známá písnička, ale co třeba  říkanka , když nevěsta odjíždí s těma krásnýma pruhovanýma peřinama na žebřiňáku od maminky a po pár metrech musí ženich zastavit a nevěsta volá : " Kolik šťouchů do kucmouchu ? " A maminka šťastná, že se konečně té holky zbavila, odpovídá : " Pět, Marjánko, pět, spánembohem jeď ! "....A někde se říká škubánkům dokonce "devítiděrník"!

Já byla vždycky na počty slabá, tak proto je asi nemám ráda. :-)))

11 Šárka Šárka | E-mail | 8. července 2008 v 23:27 | Reagovat

10 - Tea :-)

Škubánkům se taky říká "šuska" i "šterc" :-) To jsou zase jihočeské staré názvy. Tomuto bramborovému těstu jsem taky bezmezně nepropadla, ale všechny slané verze stojí za ochutnání :o) Početná testovací skupina slaným koláčkům nic nevytkla, tak jsem byla ráda, že jsem to nemusela všechno zbaštit sama :-)))

12 jednorožec jednorožec | 9. července 2008 v 1:06 | Reagovat

Dík za připomenutí "Kolik šťouchů..." Pořekaldlo jsem znal, obyčej ne.

Vaříval jsem v Anglii škubánky z hladké mouky (jiná se zde nevidí) a část vody jsem vždy řezal mlékem. Našemu synovi to ohromně chutnalo. Kuchařská kniha radila "Děláme obvykle dvojnásobné množství, neb škubánky jsou výtečné druhý den osmažené." Radou jsem se sice řídil, ale obvykle jsme, funíce, všechno "spocívali" na posezení. K opékání došlo jen sporadicky.

Budu muset škubánkování co nejdříve obnovit!

13 Míša Míša | 9. července 2008 v 10:43 | Reagovat

Moje babička dělávala škubánky jedině na slano, protože děda je na sladko s mákem neměl rád. Takže je opekla na litinovém pekáči na sádle a následně hustě posypala osmaženou cibulkou. Osobně (zkažena dnešní neskromnou dobou) bych si je dokázala představit ještě s rozpečenou anglickou slaninou. A k tomu nějaký dobrý zeleninový salátek.

Šárko, ty koláčky vypadají úchvatně. Mám na ně hroznou chuť! :-))

14 Šárka Šárka | E-mail | 9. července 2008 v 11:03 | Reagovat

13 - Míša :-)

Sympatizuji s dědou i s tebou! Na sladko je taky nemusím, ale přepadla mě nostalgie a tak jsem je zařadila do víkendového jídelníčku. Miluji mák, tak jsem se nechala chvilku omámit, ale nakonec škubánkové těsto skončila na plechu v podobě těchto koláčků a byl to dobrý nápad :o)

15 Janina Janina | 9. července 2008 v 16:16 | Reagovat

no tak se mi peče v troubě pudink :)) konečně se totiž udrželi ve skříni vafle (koupila jsem 2 velké balení) a ještě mě svrbí dneska ruce na ty koláčky, aby si člověk mohl pěkně vybrat, buďto sladké nebo slané :)))) akorát jsem zvědavá, jak vymíchám to těsto, zkusím to ručním mixérkem :) a teď jsem radši zas dýl nepůjdu,  aby mě tu nepřepadli chutě :)

16 Šárka Šárka | E-mail | 9. července 2008 v 18:41 | Reagovat

15 - Janina :o)

Škubánky jsem vymíchala ručně, ale taky raději  musím ze stránek plných jídla zmizet, protože dneska jsem neměla čas se ani najíst :o) Hlad je ukrutný, jdu vařit! Nejspíš hodím něco do grilu. Slané koláčky by se hodily. Pěkný večer a hlavně dobrou chuť :-)

17 Janina Janina | 9. července 2008 v 19:34 | Reagovat

moje kuchařské sebevědomí je na bodu mrazu :( do pudinku mi pustila šťáva z jahod jako blázen, takže je z toho nevábná hromada růžovejch vaflí¨, který opravdu v kuse rozhodně nedrží a placičky se mi totálně roztekly po celé ploše, už je peču 3/4 a vypadá to na lžíci. Tak nevím kde se stala chyba :(, jdu se někam vybrečet asi :))))))

18 Šárka Šárka | E-mail | 9. července 2008 v 23:33 | Reagovat

17 - Janina :-) To musí být tajemné síly mezi nebem a zemí, protože já ten moučník měla na pevných základech a vydržel dělat parádu i do druhého dne :-))) To je mi líto!

19 Jana Jana | 10. července 2008 v 19:25 | Reagovat

Dobrý podvečer Šárko, chtěla jsem se zeptat, jestli nevíte, jak udělat těsto z piškotů?

20 kolíček kolíček | Web | 11. července 2008 v 16:31 | Reagovat

Šárka:

Tedy vy jste mi dala - tolik popsaných řádků, až jsem se v nich skoro ztratil...ale stálo to za to! Paráda! Já škubánky neměl ani nepamatuji, naposledy kdysi dávno od mámy. Sám jsem se do nich zatím nepouštěl, měl jsem vždy pocit, že by to skončilo "patláma, patláma, žbluch". Ale vy to popisujete tak samozřejmě, že se snad osmělím :o)

Tea:

asi vám rozumím - já byl vždycky taky chabrus na čísla a vlastně nechápu, jak jsem vystudoval :o) Možná v tom receptu jde spíš o šťouchy samotné než o jejich počet...kdo ví.

21 Kytka Kytka | 12. července 2008 v 22:56 | Reagovat

Na sladko je nemusím (ale je fakt, že na sladko jsem je měl jen ve školní kuchyni). Doma jsme ze škubánkovýho těsta vždycky dělali placičky a smažili je a v téhle podobě je mám moc rád. Nejlepší je placičku osmažit, oloupat osmaženou kůrčičku a se zbytkem zpátky na pánev...

22 Tea Tea | 13. července 2008 v 9:19 | Reagovat

Tak jo. Já do toho půjdu taky. :-) Ty koláčky vypadají moc pěkně.  Ale počkám si asi na podzimní brambory, nové se mi zdají pro tenhle účel dost vodovaté.

Proč jen mi vždycky zamotá hlavu taková blbůstka, jako počet šťouchů ? No, vezmu to průměrem, takže sedum bude asi dobré číslo. :-))

Šárka: a ještě také trpalky, kondrfále a přesbydlo...a teď už jsem zase vedle, protože někde je to přesbidlo...:-)))

23 Natynkiss Natynkiss | E-mail | Web | 13. července 2008 v 19:37 | Reagovat

Dala bych si

24 Šárka Šárka | E-mail | 13. července 2008 v 23:49 | Reagovat

19 - Jana - Než jsem se dostala k odpovědi, tak je po jahodách :-) Moc se omlouvám za svou nedochvilnost.

--------------------------------------------------

20 - kolíček :-)

Taky nejsem expert na škubánky, ale když mě popadnou nostalgické vzpomínky, takhle to dopadá :-)

--------------------------------------------------

21 - Kytka :-)

Nad osmaženou kůrčičku není! To je důmyslné ... oloupat kůrčičku a se zbytkem šup zpátky na pánev :-)

--------------------------------------------------

22 - Tea :-)

Já bych nepočítala šťouchy ani staré názvy :-) Tam se člověk nikdy nedopočítá. Lidská fantazie neznala mezí a tak je těch názvosloví opravdu nadmíru :-)

25 Kytka Kytka | 14. července 2008 v 12:49 | Reagovat

24:

JJ, musím si někdy škubánky udělat, nad osmaženou kůrčičku opravdu není a narozdíl od doby, kdy jsme tenhle výborný, leč poněkud zdlouhavý způsob konzumace s bráchou objevili už dnes nehrozí vykazování rodiči od sporáku.

26 Šárka Šárka | E-mail | 14. července 2008 v 23:46 | Reagovat

25 - Kytka :-)

Cestu ke škubánkům "sladkým i slaným" jsem si našla až nyní. Jako malá jsem je docela nesnášela a udělala bych cokoli, abych byla vykázána od stolu :-) Nebyla jsem dost brutální, tak se mi to nikdy nepodařilo.

27 geoseth geoseth | 15. července 2008 v 21:45 | Reagovat

mooooooc dobrý ... jak článek, tak papáníčko! Článek obzvláště!

28 Šárka Šárka | E-mail | 16. července 2008 v 0:04 | Reagovat

geoseth :-) Dík

29 Jezinka Jezinka | E-mail | 31. července 2008 v 20:51 | Reagovat

Milá Šárko! Na Vaše stránky jsem se dostala náhodou i když věřím, že náhody neexistují :oD Od toho okamžiku jsem Vašim stránkám doslova propadla... Velmi ráda vařím a jako správný ráček mám radost, když se můžu v kuchyni vyřádit. Nemohu Vám komentovat každý recept, všechny jsou báječné-úžasné- no prostě skvělé. Je prostě vidět, že vaříte s láskou a srdíčkem. ... Děkuji že jste a že mám možnost nahlížet do Vaší kouzelné kuchyně.... Díky

30 Šárka Šárka | E-mail | Web | 1. srpna 2008 v 15:00 | Reagovat

Milá Jezinko :-)

Mám radost, že náhody existují a na mé stránky přicházejí ti, kteří kuchyňskou domácí alchymii milují tak jako já :-) Ve zdejší dobré společnosti si budeme všichni navzájem moc dobře rozumnět :-) Vítám Tě mezi námi a díky za první krásný komentář. Pohodové léto (nejen v kuchyni) přeje Šárka

31 Romča Romča | E-mail | 7. září 2008 v 18:33 | Reagovat

Šárko, snad všechny Vaše recepty jsou naprosto dokonalé. Zatím jsme vyzkoušeli jen některé, když se však najdou nějaké ingredience a nemáme jasnou vizi, co s nimi, jdeme se podívat na Vaše stránky, kde se vždy něco najde.

Možná bych Vás poprosila, jestli nevíte o něčem, co by se dalo udělat s velkým množstvím tuňáka z konzervy - dostali jsme 1kg konzervu, dnes jsme ji načali kvůli Vaším úúúžasným rybím frikadelkám a tak si říkám, že by možná chtěla spotřebovat co nejdříve, když už je načatá.

Nevím, jestli si to vlastně mohu dovolit, ale ráda bych Vás trochu "poopravila" v jedné věci. Tady v diskuzi se zmiňujete o škubánkách jako o šusce. Jsem z Jižních Čech a šusku jsme dříve dělávali docela často. Je to vlastně škubánkové těsto (rozšťouchané brambory s hrubou moukou), ze kterého se dělají placky a ty se pak smaží na pánvi. Nejlepší k nim je podmáslí, ale v této kombinaci je to přecejen trochu těžké jídlo. To tedy znamená šuska u nás, možná je tomu jinde jinak :-)

Těším se na další Vaše recepty a přeji mnoho úspěchů v kuchyni i mimo ni :-)

32 Šárka Šárka | E-mail | 8. září 2008 v 10:36 | Reagovat

31 - Romča :-)

Dobrý den Romčo, díky za milá slova a taky za povídání o šusce. Krajové názvy se opravdy mnohdy mění v každém stavení, ale po šusce jsem provedla velké pátrání. U nás se tomu tak říká a našla jsem i literární důkazy, že právě na Soběslavsku je pro škubánky výraz šuska ten správný (Česká strava lidová, Úlehlova-Tilschová)Placky jsou báječné a jsou to vlastně takové škubánky na pokračování :-) Když zbude škubánkové těsto, dají se s ním dělat opravdu divy a takové bramborové opečené placky, to je něco extra!

S tuňákem poradím něco moc dobrého, dokonce se recept na mých stránkách ukrývá a je to jedno z velmi oblíbených jídel, které já osobně miluji. Ta dobrota se nazývá Vittelo tonnato (což je z italštiny přeloženo "tuňákové telecí", ale dá se použít i jiné maso, jak doporučuji ve svém článku a receptu). K nahlédnutí zde:

http://dolcevita.blog.cz/0705/vitello-tonnato

Tato studená tuňáková omáčka je opravdu skvělá a když ji připravuji, kupuji si tu největší plechovku s tuňákem, kterou seženu. Můžete vyzkoušet! Mějte se hezky a uspořádejte "tuňákovou party" pro kamarády :-) Kdybych bydlela poblíž, určitě bych pozvání neodmítla. Zdraví Šárka ;-)

33 copy watches copy watches | E-mail | Web | 31. října 2012 v 13:18 | Reagovat

A. He wanted to make up his mind!
http://www.theirwatches.com/

34 beach wedding dresses beach wedding dresses | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 5:21 | Reagovat

Q. What did the the tie say to the hat?
http://www.spelldress.net/cocktail-dresses.html

35 mother of the bride dresses 2013 mother of the bride dresses 2013 | E-mail | Web | 2. května 2013 v 7:55 | Reagovat

Q. Why did the one-handed man cross the road?
http://www.spelldress.net/cocktail-dresses.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama