Nejnebezpečnější zbraň, kterou míříme sami proti sobě je příbor.
Rozmýšlejme dobře, co stojí za to strčit do úst.
.
Máte raději recepty v knižní podobě? Prohlédněte si mou kuchařskou knihu, která se může hodit i do vaší kuchyně. Bude mi velkou ctí pobývat ve Vaší knihovničce :-)

Seminář, který nevoněl jen kuskusem

25. března 2008 v 8:33 | Šárka |  Povídání (nejen) o jídle
Seminář, který nevoněl jen kuskusem, ale růžovou vodou, šafránem, kardamonem i skořicí. Z hrnce stoupala voňavá pára masa a kuskus byl hlavním motivem, proč jsme se sešli. Salát Taboulah, Kuskus s kuřetem, Makhrout, to byl náš sobotní oběd.
Vše proběhlo dle plánu. Šlo o kuskus v jeho třech zajímavých kuchyňských úpravách, ale taky o setkání jako na pravém El Souku (potlach o jídle a koření, za vydatného snažení Michala Hromase všichni zúčastnění pronikli do tajů kuchyně 1000 & 1 vůně). V daném čase se stihlo mnoho, ale zdaleka ne všechno, co nás (zúčastněné) i vás (nezúčastněné záškoláky) mohlo zajímat. V této "škole vaření" by člověk zůstal rád i "po škole". Doufám, že toto byl jen začátek dalších vyučovacích hodin z této cizokrajné kuchyně. Stálo to za to a následující porce fotografií vás v tom může jenom utvrdit.
Senzační salát Taboulah ze sypkého kuskusu, rozmazlený vůní a chutí pořádně velkého svazku plocholisté petrželky, olivového oleje, rajčat, červené cibule, máty, medu a citrónové šťávy.
S kuskusem se mazlíme i prsty, neboť je potřeba jednotlivá zrnka oddělit. Lžící často mícháme a postupně vpravujeme všechny tekutiny do samotného kuskusu. Osobní přístup je přímo žádoucí, salát se nám odmění tou pravou chutí jedině tehdy, když se naučíme kuskusu rozumět. Je to kamarádská surovina a bránit se nebude. Mísa osvěžující salátu zahájila sobotní tažení arabskou kuchyní.
(kdo držel v ruce lžíci, nenechal se pobízet; kdo už lžíci jednou v ruce měl, nedostal příležitost ji odložit; neustále bylo co ochutnávat)
Kuskus s kuřetem. Nejvhodnější na přípravu kuskusu v této podobě je hrnec zvaný couscoussiere, sestávající ze spodního hrnce, ve kterém se připravuje maso nebo zelenina v řídké omáčce a horního napařovacího dílu, který by měl dobře těsnit, aby pára z připravovaného pokrmu aromatizovala kuskus na pařáku. Nemáte-li hrnec, nic se neděje. Utěsnit se dá i utěrkou nebo alobalem. Poklička pomůže uzavřít voňavou páru uvnitř pokrmu. Začnete zdánlivě od konce a vezmeme si na mušku dekorativní záležitost tohoto slavnostního jídla. Tou je bezesporu rozmanitá zelenina.
Kuře upravit na čtvrtky a ty ještě přepůlit. Ve spodním hrnci se přivede k varu voda a vloží se kuře, rozmačkaná loupaná rajčata, drcený česnek, nakrájená cibule, sůl, pepř a veškeré koření (šafrán, římský kmín, koriandr, skořice, chilli paprička, sladká mletá paprika, kurkuma, hrstička rozinek, lžička cukru).
Pro mě nejpozoruhodnější ingrediencí byly sušené limetky! Pozorné oko je spatří i v hrnci s kuřetem.
Půvab tohoto vaření spočívá v postupném přidávání dalších a dalších ingrediencí, které dušením v dobře utěsněném hrnci prolnou s kořením v jednu fantastickou voňavou kompozici.
Milovníci loupaných rajčat, cizrny a křehké červené čočky musí vrnět blahem již nyní. A to se do hry barev nezapojily zdaleka všechny vůně, které budou pokrm vydatně aromatizovat.
Podceníte-li správné utěsnění hrnce, nedostane se vám šance ocenit tu správnou nefalšovanou chuť tohoto pokrmu.
Co nejdůkladnější utěsnění hrnce se pozitivně podepíše na úspěšném výsledku celého kuchařského snažení s tímto chutným jídlem. Nemáte-li pravý hrnec na kuskus, zvaný couscoussiere, alobalem nešetřete a pořádně hrnec utěsněte. Na dobře doléhající pokličku nesmíme zapomenout.
Důkladná a pomalá přípravu kuskusu se nám rozhodně vyplatí. Mícháme často a pečlivě, protože jedině takto připravený kuskus vstřebá všechny tekutiny a bude načechraný a ne rozmočený. Když se napaří v horním pařáku nad hrncem horkého voňavého pokrmu, je připraven k servírování na velkém stříbrném tácu.
Opravdovou ozdobou kuskusu je vařená zelenina. S tou nešetřit (co do množství ani rozmanitých druhů). Zásadně se krájí na velké pravidelné kousky a nejvhodnější je mrkev, pastinák, neloupaná cuketka, bílá ředkev, dýně, brambory, artyčoky, papriky opečené vcelku, zelí, kapusta, plátky cibule.
Zeleninu aranžujeme po okrajích a střed patří masu! Z jídla stoupá dým a všechny dovádivé vůně koření lákají ke společnému stolu. Chutná omáčka zahuštěná hedvábně rozvařenou čočkou ve vás zanechá ten nejlepší dojem. Pochopíte, proč orientální kuchyně je ve světě takový pojem.
Aby hostina byla kompletní, nemůžeme zapomenout na sladkou tečku v podobě Makhroutu. Smažený dezert máčený v cukrovém sirupu s přídavkem růžové vody.
Kuskus smícháme s krupičkou a zvlhčíme olejem a zpracujeme společně s máslem jako naši starou známou drobenku. V tomto receptu má sólový výstup špetka šafránu a báječná datlová pasta (vypeckované mleté datle jako náplň sladkého dezertu).
Kuskus smíchaný s krupičkou, zvlhčený olejem a zpracovaný s máslem je základem velmi chutné sladké dobroty, zvané Makhrout.
Šafrán před použitím namočíme do teplé vody; zdá-li se vám přeci jenom příliš drahý, sáhnětě po mleté kurkumě - v tomto případě se zapracuje do kuskusu hned na samém začátku.
Z těsta utvoříme obdélník a do středu vložíme váleček datlové pasty, silný jako prst. Zavineme a krájíme nožem 3 cm řezy. Ty potom smažíme v rozehřátém oleji dozlatova. Osmažené necháme okapat a namočíme do připraveného cukrového sirupu. Makhrouny vydrží při dobrém skladování poměrně dlouhou dobu, tudíž mohou být pořád po ruce. Když budou moc blízko ruce, tak nevydrží :-)
Co jsme si navařili, to jsme si taky snědli. Nezbylo nic, jen dobrý dojem! A o to nám všem šlo. Chcete-li se na něco kolem kuskusu a arabské kuchyně vůbec zeptat, zaskočte na El Souk. Jedině tam se dozvíte všecko ;-)
Stálo to za to a je nutno poděkovat jak Michalovi, tak VŠEM zúčastněným, kteří se o prima sobotní setkání postarali a v neposlední řadě všechny ty dobroty společnými silami navařili. Tak tedy díky a bylo mi ctí se s vámi potkat.
Ve vzduchu bylo plno vůně, legrace a příjemné atmosféry. Nemohlo to dopadnout jinak, protože Michal alias Rachad je profesionál každým coulem a do této "sobotní školy vaření" přišli ti, které vaření baví a chtěli se dozvědět něco nového. Doporučuji všem vyzkoušet na vlastní triko (v kuchyni spíše zástěru ;-)
Seminář 3x kuskus si zaslouží nejméně 2x reportáž! Zde je druhý chutný kuskusový přídavek od zúčastněné Renaty.

Dobrý tip: Máte raději recepty v knižní podobě? Prohlédněte si mou kuchařskou knihu, která se může hodit i do vaší kuchyně.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Bali Bali | Web | 25. března 2008 v 8:48 | Reagovat

voní, jak to krásně voní ;-)

Určitě jste se měli fajn.

couscoussier jsem mohla na sraz zapůjčit ;-)

2 renata renata | Web | 25. března 2008 v 10:42 | Reagovat

Moc krásné fotky... Na to, že tam nebylo až tak moc světla, a že foťáček je spíše takový krásný stříbrný šperk, jsou velice povedené. Je vidět, že nejdůležitější je mít šikovné oko a ruce... Moc mě těšilo a těším se zase někdy příště na další setkání...

3 Šárka Šárka | E-mail | 25. března 2008 v 11:01 | Reagovat

renata :-)

Díky za pochvalu fotkám. Malý stříbrný šperk, leč s velmï slušnou optikou si zase našel cestu do mé ruky. Poslední dobou protěžuji nepřehlédnutelný Nikon, ale chtěla jsem zůstat s fotoaparátem v dlani méně nápadná :-) Jsem ráda, že se fotky líbí a ve ztížených světelných podmínkách se přeci jenom něco povedlo nafotit. Lepší než všechny fotografie byla účast na místě a já se rozhodně budu těšit na nějaké další setkání! Dovolím si do článku přidat odkaz na tvůj článek, protože kuskusu není nikdy dost :-)

4 Cutie Cutie | 25. března 2008 v 11:14 | Reagovat

Hezké dopoledne všem, tak se v práci kochám krásnými fotkami a vzpomínám na sobotu. Jsem ráda, že jsem se o kuskusku dozvěděla něco nového - člověk se stále něco učí, a když je to v oblasti, která ho baví, tak je to ještě lepší:-) ... Bylo to vážně moc příjemné a podnětné setkání a doufám, že ne poslední!

5 Šárka Šárka | E-mail | 25. března 2008 v 11:14 | Reagovat

Bali :-)

Umění improvizace s hrncem bylo dokonalé a tak se to podařilo i bez originálního nádobí. V každém případě se těším na nějakou dobrotu z tvého couscoussier hrnce ve tvé kuchyni! Kuskusu není nikdy dost a já budu na tvých stránkách nedočkavý host, který bude recept vyhlížet ;-)

6 Šárka Šárka | E-mail | 25. března 2008 v 11:20 | Reagovat

Cutie :-)

Lépe bych to neřekla! Jen je škoda, že toho času nebylo mnoho a navíc pořád s "plnou pusou" chutného jídla jsme se nestihly blíže seznámit :-) Myslím, že šance ještě budou!

7 Bali Bali | Web | 25. března 2008 v 12:18 | Reagovat

naposledy jsme v couscoussier vařili maxi slepičí polévku. Tu bych tam mohla dát. Ale jsem bombardovaná žádostmi o doplnění receptu, na který jsem čtenáře nalákala Víkendový oběd), ale nemoc mi nedovolila recept dopsat. Tak začnu tím...

8 Cutie Cutie | 25. března 2008 v 12:19 | Reagovat

Šárka: O tom nepochybuji, myslím, že bude potřeba udělat minimálně opáčko či pokračování :-)

9 Šárka Šárka | E-mail | 25. března 2008 v 12:21 | Reagovat

Bali :-)

Slepičí polévka to je "židovský penicilín". Úžasný lék naprosto na všechno! Tělo i duši postaví na nohy jedině hrnec poctivé slepičí polévky. Tak tu už jsem hodně dlouho neměla :-)

10 Bali Bali | Web | 25. března 2008 v 12:33 | Reagovat

já jí budu mít asi ještě dlouho :-))

Je jí dost v mrazáku! Byl jí fakt kotel. Zamrazila jsem si i čistý vývar, na omáčky, je fakt skvělý.

11 rachad rachad | E-mail | 25. března 2008 v 12:43 | Reagovat

Šárka: Tyhle krásný fotky...to je fakt ze soboty? Chybí mi další dvě ruce na focení! Nechtěla bys mi dělat externí fotografku na kurzy :-) Děkuji za krásný článek, byl to nejhezčí seminář co jsem měl. Bylo moc fajn se setkat s lidmi které vaření opravdu zajímá a navíc mají skvělý smysl pro humor!Jen doufám že dámy z časopisu se bavili stejně dobře jako my ;-) Ještě jednou díky za všechno, bylo mi s vámi moc dobře!

12 Šárka Šárka | E-mail | 25. března 2008 v 13:34 | Reagovat

rachad :-)

Rozhodně dámy z časopisu musely ocenit profesionalitu, s jakou byl celý seminář veden a jak jsem si stačila všimnout, ocenily tu komorní atmosféru na malém prostoru Mandarinky. Počkáme si na jejich verdikt v dalším čísle časopisu :-) Humor ani chuť k jídlu jim nechyběla, tím je úspěch zaručen. Seminář to nebyl určitě poslední a pokud bude někdy v budoucnu chuť a dobrá vůle na seminář v jižním koutu Čech, vím o místě, kde by to šlo! To už jsem ale říkala :-) Psát o bezva semináři bez fotek by byla velká škoda. Na další termín nějakého semináře se rozhodně těším (a to nebudu sama).

13 renata renata | Web | 25. března 2008 v 17:32 | Reagovat

Šárka, rachad: pokud by byl nějaký seminář v jižních Čechách, jsem schopna zajistit propagaci v místním tisku (pocházím totiž z ČB). Pokud by ovšem o propagaci byl zájem, jsem si totiž jista, že na rachadovy kurzy se bude brzy stát fronta... ;-)

14 Papaja Papaja | E-mail | Web | 25. března 2008 v 20:23 | Reagovat

Škoda, měli jsme jet na Velikonoce pryč, ale pak jsme to zrušili, kvůli počasí. Jinak bych se na kurz nahlásila také, je to kuchyně mého zamilovaného Tunisu... Závidím zúčastněným a těším se na další možnosti... El souk mám v oblíbených... Díky

P.

:-)

15 Alena Alena | Web | 26. března 2008 v 8:25 | Reagovat

Moc pěkný článek a bezva kurz. Dovedu si představit tu atmosféru a docela ji závidím. Kdyby se konal někdy i na Moravě, určitě bych si jej nenechala ujít.

16 Šárka Šárka | E-mail | 26. března 2008 v 11:38 | Reagovat

renata :-) to je senzační zpráva, kterou si budeme pamatovat. Až budeš bloudit rodným krajem, tak dej rozhodně vědět :-) Na kus řeči se čas vždycky najde!

17 Šárka Šárka | E-mail | 26. března 2008 v 11:40 | Reagovat

Papaja :-)

Počasí bylo bídné, ale zrovna v tu sobotu se příjemně vyčasilo a slunce připomínalo jasnou barvu kuskusu obarveného kurkumou :-)

18 Šárka Šárka | E-mail | 26. března 2008 v 11:42 | Reagovat

Alena :-) Člověk si řekne, že tahle zemička je jako dlaň, ale některé vzdálenosti přeci jenom se nedají překlenout v krátkém časovém limitu. Určitě by to chtělo na té Moravě něco přitažlivého naplánovat a není vyloučeno, že nadšenci z míst vzdálenějších se k Moravě přisunou blíž. Já bych o cestě na Moravu reálně uvažovala :-)

19 renata renata | Web | 26. března 2008 v 12:24 | Reagovat

Šárka: moje cesty rodným krajem v současné době vypadají tak, že vozím dítě od babičky k dědečkům a tetičkám a kamarádům (všichni ho chtějí alespoň na chvíli vidět) a já stěží mám čas dojít si koupit zásobu čajů... ;-) Ale až bude tepleji, tak se do jižních Čech nastěhuji na delší dobu a určitě se ozvu...

Šárka 17: tento koment by se určitě líbil rachadovi. Mám takový dojem, že si o mně myslí, že jsem kuskus maniak, ale ty na tom nejsi o moc lépe... :-)))

20 Šárka Šárka | E-mail | 26. března 2008 v 13:06 | Reagovat

renata :-)

Nadšení a zápal pro věc je nejdůležitějším pohonem radosti (kus radosti může přinést i kuskus :-)

V lepším počasí i jižní Čechy vypadají malebněji :-) K rachadovi jen tolik, že co si nadrobil, to si taky sní :-))) Neměl si s těma seminářema začínat! Teď je po nich poptávka :-)

21 rachad rachad | E-mail | 26. března 2008 v 16:18 | Reagovat

Chci koupit auto. Už mě nebaví přemlouvat kamarády aby mi odvezli věci na seminář. Jen co koupím nějakou starou paštiku, budu klidně brázdit naší milou vlast. Musím sehnat nějaký, kterýmu se do kufru vejde jehně ;-)

22 Bali Bali | Web | 26. března 2008 v 18:50 | Reagovat

rachad: nám se vejde, máme vyzkoušeno ;-)

23 Alena Alena | Web | 26. března 2008 v 19:45 | Reagovat

Šárko, to je bezvadný nápad přijet na Moravu! Ve Valticích jsou zrovna vinné trhy. :-)) Tak spojit jídlo s vínem a co by nám víc chybělo.:)

24 tessa tessa | 26. března 2008 v 23:04 | Reagovat

ja mám dotaz:)pořád nechápu to utěsnění hrnce. Má se utěsnit dolní čast od té horní nebo je dole zelenina v omáčce,pak pařáček na pařáčku kuskus, který zaizoluju v páře a dodekoruju poklicí..? dík

jinak moc krásný, těším se na nejbližší možný seminář

25 Šárka Šárka | E-mail | 27. března 2008 v 0:14 | Reagovat

Alena :-)

Není lepší kombinace! Snad jen ještě to lepší počasí, neboť poslední karambol na D1 mě od cesty odrazuje. Ono to lepší počasí přijde :-)

26 Šárka Šárka | E-mail | 27. března 2008 v 0:18 | Reagovat

tessa :-)

Naprosto přesně! Veškeré dotazy ohledně praktických dovedností a moře informací podává Mr. Rachad osobně na El Souk (račte vstoupit na www.souk.cz) - v arabské kuchyni jsem "Alenka v říši divů" a jeden seminář mi oči ještě dostatečně neotevřel. Snažila jsem se jen stručně popsat, o co v tom semináři vlastně šlo. Díky za dotaz :-)

27 Šárka Šárka | E-mail | 27. března 2008 v 0:20 | Reagovat

rachad :-)

Bali má praktické zkušenosti, to je fakt. Možná bude největší problém sehnat to jehně ;-)

28 rachad rachad | E-mail | 27. března 2008 v 8:17 | Reagovat

24: Tessa: Prostě utěsni všechno tak aby ti žádná pára neutekla!Na hrnec s omáčkou nasaďíš pařák s kuskusem tak aby všechna pára z omáčky procházela přes kuskus a ne okolo a pařák důkladně přiklopíš aby pára která se na pokličce sráží svlažovala jako voňavá rosa kuskus zvrchu. No a je to!:-)

29 pixy pixy | E-mail | 27. března 2008 v 9:41 | Reagovat

Hmmm, patrové vaření "kuskusu" v páře budu muset co nejdřív vyzkoušet! Ale schválně píšu "kuskus" v uvozovkách, protože ten coby pšeničnou těstovinu nemůžu, ale poměrně s úspěchem nasazuju na jeho místo jáhly – proso je stoprocentně bezlepkové. ;-) Jistě, není to přesně ono, ale rozhodně to není špatné. Vřele doporučuju někdy vyzkoušet - minimálně pro možnost přímého srovnání.

30 Cutie Cutie | 27. března 2008 v 12:30 | Reagovat

Po sobotním semináři jsem došla k závěru, že nutně potřebuju pořádný dvojdílný hrnec - tedy spodní + vrchní napařovací

:-) .... máte někdo nějaký tip a dobré zkušenosti s nějakým konkrétním výrobkem?

31 rachad rachad | E-mail | 27. března 2008 v 14:12 | Reagovat

30: Za ty prachy :-( Tescoma něco podobného dělá a je asi nejlevnější, BergHoff má krásnej nerez na kuskus pro 6 lidí za nechutných 4.500,- atd.atd. Jinak jsem to moc nikde neviděl. Že já hňup si nedovezl hliníkovej z Afriky za hubičku!Ale asi by se mi nevešel do mýho loďáku s kořením a spoďárama :-)

32 Cutie Cutie | 27. března 2008 v 14:46 | Reagovat

Rachad: Na nějakou Tescomu jsem koukala... nerez BergHoff by byl fajn, ale ta cena....:-/

33 tessa tessa | 27. března 2008 v 17:32 | Reagovat

díky za los instuctiones k hrnci..:))

34 rachad rachad | E-mail | 27. března 2008 v 23:07 | Reagovat

33:De nada!!:-)

35 klara klara | 28. března 2008 v 10:21 | Reagovat

tak ja bych zbrzdene a opozdene chtela podekovat vsem a hlavne organizatorovi za vybornou akci :) belo to senzacni a hrozne dobre to chutnalo:))) jeste jsem nic kuskusoveho neuvarila, ale o vikendu se budu realizovat:)

36 Šárka Šárka | E-mail | 28. března 2008 v 12:24 | Reagovat

klara :-) nikdy není pozdě

37 Cutie Cutie | 28. března 2008 v 12:30 | Reagovat

Klára: A co budeš vařit:-)? Já asi budu o víkendu dělat taboulah.... Mimochodem, plánujeme neofiko exkurzi do Sapy v neděli, viz http://www.cuketka.cz/kalendar/kal_detail.php?id=167

39 Bali Bali | Web | 28. března 2008 v 15:56 | Reagovat
40 Cutie Cutie | 28. března 2008 v 15:57 | Reagovat

Bali: Merci beaucoup! Vypadá to dobře a cena je také příznivá...

41 Cutie Cutie | 28. března 2008 v 16:00 | Reagovat

Bali: eBay koukám pěkný výběr ;-)

42 Šárka Šárka | E-mail | 28. března 2008 v 16:06 | Reagovat

Exkurzi do Sapy fakt závidím, protože jedině tam se dá s jistotou sehnat plocholistá petržel. Bez té není kuskusu :-) Originál hrnec taky nemám, ale tam bych si poradila, jak ho utěsnit, .................. "aby všechna pára z omáčky procházela přes kuskus a ne okolo a pařák důkladně přiklopíš aby pára která se na pokličce sráží svlažovala jako voňavá rosa kuskus zvrchu. No a je to!:-)".......... to řekl rachad naprosto dokonale a poeticky!

To je přesně to něco navíc, co ti chlapi v kuchyni mají a proč jsou o nějakou tu třídu (nebo 2?) lepší než my holky ;-)

Exkurz si užijte a přijďte poreferovat, co zajímavého se vám tam podařilo ukořistit. Už se těším, až tam taky vyrazím.

43 rachad rachad | E-mail | 29. března 2008 v 0:51 | Reagovat

43: S vámi bych nechtěl závodit!:-)Mužský byli vždycky na ty svoje specialitky, ale ženský to jsou pro mě skuteční "dělníci" vaření. Celkem nefér se předpokládá že budou u plotny pečený, vařený a hlavně vymýšlet každý den jídlo pro celou rodinu, když ten nejí to a ten zas tohle...Kdepak!Jste lepší!

44 klara klara | 29. března 2008 v 13:57 | Reagovat

cutie37:ahoj, no ja bych jela urcite, jdu se podivat na cuketku, muzeme se nejak domluvit?:)

45 klara klara | 29. března 2008 v 15:31 | Reagovat

cutie: tak ja tam budu, prostudovala jsem material a snad se prokousu mestem:))) chtela jsem taky delat dneska taboulah, ale vzhledem k zitrejsi akci to necham na nedelni veceri, jelikoz sehnat solidni petrzel a matu v sobotu odpoledne asi nevyjde:) diky moc za upozorneni a zitra se tesim!:)

46 Cutie Cutie | 29. března 2008 v 16:59 | Reagovat

klara44&45 Super, tak tedy tedy na viděnou, taky budu dělat taboulah v neděli právě kvůli bylinkám ;-) Těším se na viděnou!

47 Cutie Cutie | 30. března 2008 v 21:01 | Reagovat

Tak dnešní neděle neměla chybu: krásné jarní počasí, příjemná společnost na exkurzi v malém Vietnamu a právě dodělaný taboulah (právě jsem ho dala na chvíli odležet do lednice, chutná báječně - Rachade, ještě jednou díky za seminář :-) !).

V TTTM Sapa to bylo jako by se člověk ocitl úplně někde jinde, na to, že je člověk v Praze, člověk rázem zapomenul. Kromě ingrediencí na taboulah - rajčat, citrónů, máty (červenou cibuli ani plocholistou petrželku ovšem neměli, takže tu bylo potřeba operativně zakoupit při cestě domů na Bruselské) jsem zakoupila jasmínovou rýži (1 kg za 30 Kč), plechovku s kari pastou, satay, jasmínový čaj. Měli tam věcí, že nám oči přecházely, spoustu z nich samozřejmě člověk vůbec neznal. Výborný oběd v Hai há  (p. Cuketko díky za doprovod!) - blíže o tomto podniku na  http://www.cuketka.cz/?p=725 byl doplněn zákuskem v podobě jakési neuvěřitelně sladné velké koule, kterou jsme si zakoupili od paní, jejíž (nejspíš) dceru jsme chvíli sledovali, neb nesla tác plný těchto lákavě vypadajících kuliček :-). Každopádně bude potřeba dát brzy nějaké opáčko :-)

48 Šárka Šárka | E-mail | 31. března 2008 v 11:26 | Reagovat

Cutie :-)

Díky za podrobný report právě odeznělého pražského víkendu v malém Vietnamu :-)

49 Cutie Cutie | 31. března 2008 v 13:25 | Reagovat

Šárka: Rádo se stalo:-)

Mimochodem, právě jsem otevřela přílohu Mladé fronty Onu dnes, kde jsou v rámci článku "Speciál dieta" hned 2 recepty s kuskusem, z toho jeden na cuketový kuskus:-) V postupu k receptu přípravu kuskusu v jednom receptu obcházejí tím, že kuskus se má připravit dle návodu, v druhém pak, že kuskus se má přidat do směsi koření a papriky předím dušené na pánvičcce a s vývarem povařit.

50 renata renata | Web | 31. března 2008 v 13:42 | Reagovat

Cutie: Zdá se, že se akce vydařila... Bohužel jsem se nemohla zúčastnit, byla jsem mimo Prahu, příště určitě půjdu, místní atmosféra je pokaždé úžasný zážitek ;-)

51 Cutie Cutie | 31. března 2008 v 16:14 | Reagovat

renata: Ano, vydařilo se to, stálo to opravdu za to:-)

52 StřeLenka StřeLenka | E-mail | 3. dubna 2008 v 20:09 | Reagovat

Dobrý den,

teď jsem náhodou narazila na vaše stránky a musím vám hned napsat - jsou úžasné. Strašně ráda v kuchyni experimentiju a tady nacházím spostu inspirace. Třeba výše zmiňované makhrouny jsem jedla v Tunisku, manžel je přinesl z nějakého trhu a byly fakt mňam. Vyzkouším je udělat také doma, doufám, že se povedou a bude překvapený.

53 šárka šárka | E-mail | 4. dubna 2008 v 10:42 | Reagovat

StřeLenka :-)

Tak vítej mezi námi! S experimenty v kuchyni se zde bude pokračovat, tak snad se s námi nudit nebudeš :-) Děkuji za první milý komentář a zdravím, Šárka

54 Papaja Papaja | Web | 7. dubna 2008 v 20:15 | Reagovat

Když vidím tu červenou čočku, někde jsem to četla a už dlouho s ní zahušťujeme normální čočku - nevím proč tomu říkáme "Egyptská čočka" - je tam kurkuma a jarní cibulky..... je to bomba!

Tahle kuchyně je moje gusto a znovu mne mrzí, že jsem plánovala velikonoční výlet a tedy se nepřihlásila na seminář. :-(

P.

Příště určitě!

55 MargaritaMccray MargaritaMccray | E-mail | Web | 7. listopadu 2011 v 12:13 | Reagovat

Do you acknowledge that it's the best time to get the <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/credit-loans">credit loans</a>, which would make your dreams come true.

56 cheap bridesmaid dresses cheap bridesmaid dresses | E-mail | Web | 24. listopadu 2012 v 9:20 | Reagovat

Ive been visiting your blog for a while now and I always find a gem in your new posts. Thanks for sharing.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama