Nejnebezpečnější zbraň, kterou míříme sami proti sobě je příbor.
Rozmýšlejme dobře, co stojí za to strčit do úst.
.
Máte raději recepty v knižní podobě? Prohlédněte si mou kuchařskou knihu, která se může hodit i do vaší kuchyně. Bude mi velkou ctí pobývat ve Vaší knihovničce :-)

Předjarní detox v kuchyni

25. ledna 2008 v 12:34 | Šárka |  Povídání (nejen) o jídle
Dopřejte svému mrazáku předjarní detox a důkladné vyprázdnění. Jestli mám někde informační temno, je to v mražáku. Lépe řečeno ve dvou mražácích, které praskají ve švech a jejich obsah je důkladně utajen. Co nemám na očích, na to jsem schopna zapomenout. S určitostí vím, že je v něm slušná zásoba pravých hříbků, patentky pro akvarijní rybky, kalamáry, sýry na raclette, rybí filety a krevety, vepřové panenky, nějaká kotleta, kuře, domácí kachna od sousedky, srnčí, borůvky, grilovací klobásky, zelenina do polévky, listové těsto, zmrzlina, kopr, slivovice, zásobníky na led, je tam ještě darovaný králík? Když ho otevřu, nevidím nic příjemného a dokonce jeden šuplík pevně svírá námraza. Jestli to ve vašem mrazáku vypadá líp, upřímně vám to závidím. Nad naším mražákem nikdo nevelí a proto ta nekázeň :-)

Před časem (rok zpátky) jsem si udělala seznam, čím náš mrazák disponuje a v jakém šuplíku bydlí kotleta a kde kopr. Chvilku jsem šla naprosto najisto. Myslela jsem si, že seznam bude sloužit k tomu, abych snědené vyškrtla a nově dodané zapsala :-) Ach, jak jsem se mýlila! Můj mrazák je černá komora, do které šoupu stále nové a nové suroviny a tak málo jich jde z něj ven :-) Ovšem to se změní! Vyhlásila jsem likvidaci chutných mražených zásob a začnu na tom pracovat již od následujícího receptu. Neznamená to, že co není pokryto ledem se do hrnce nedostane, ale z nutnosti musím do hry domácího vaření ty ledové poklady zapojit. Nejraději vařím se surovin čerstvých, ale znáte to! Ono to vždycky nejde. Navíc bez koní pod kapotou se já do dobrého obchodu nedostanu. Ze svého mražáku bych si měla udělat nejlepšího kamaráda a dopřát mu jarní detox v podobě důkladné očisty a řádného vyprázdnění :-) Co už má své lepší časy za zenitem, může ještě posloužit jako chutné sousto čtyřnohým kamarádům :-) Myslím, že ten králík od předloňska skončí v jejich miskách a zase mě budou o kus víc milovat.

Znáte své mražené poklady? Nemáte taky chuť je vytáhnout na světlo a vyměnit staré zásoby za nové? Já jdu na to! Právě jsme vylovila báječný kus "před časem" čerstvého filé z lososa. Jdu přemýšlet, jak ho změnit na chutnou večeři. Nechte se očarovat vlastními starými zásobami :-) Nebudete muset běhat do marketu a vykouzlíte určitě nějaké slušné menu, přinejmenším pro nadcházející víkend. Příjemnou zábavu v ledovém království vašich mrazniček :-) Předjarní detox v mé kuchyni byl zahájen již včera.
Před chvilkou ulovený mražený losos již svému osudu neujde :-) Bude sněden ještě dnes. Nemá smysl debatovat o tom, že čerstvé ryby jsou lepší než mražené. To tedy rozhodně jsou! Ale když už jsme za rybu zaplatili a nedokázali jsme s ní udělat nic jiného, než ji šoupnout k ledu, tak musíme vyřešit, co s ní dál? Navrhuji rozmrazit, uvařit a sníst! A příště? ... Nekupovat do zásoby.
Jen abych na to zase v zápalu nákupní horečky nezapomněla ... Zavírám vrátka té ohavné bílé almary a jdu otevřít dvířka své inspiraci, protože jí bude potřeba, aby ze všech těch zásob vzniklo něco chutného.

Dobrý tip: Máte raději recepty v knižní podobě? Prohlédněte si mou kuchařskou knihu, která se může hodit i do vaší kuchyně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dv Dv | 25. ledna 2008 v 12:43 | Reagovat

Ó ano, nákupy do zásoby...někdy člověka mrazák spasí z nejhoršího, většinou je to přesně pouhé hromadění a pak velké překvapení, kde se tam co vzalo. Chtěla jsem rozmrazit už dávno, ale promeškala jsem mrazy a teď marně čekám..

2 Bali Bali | Web | 25. ledna 2008 v 12:47 | Reagovat

týjo! Otevřu stránky a vybafne na mě "náš" mrazák :-))

Pak čtu a čtu a koukam, že ten náš se přestěhoval na jih Čech!Nedá mi to a jdu kouknout dolů. Ten náš si tam potichounku ševelí, otevřu dvířka, šuplíky jako na Šárky fotce! Přeplněno!A co tam tedy je? Kus lososa, krevety, milion šneků, žabí stehýnka, kousek jehněčího a domácí kuře z Francie, domácí vepřové, rijet, merguez, andouillette, nemálo zvěřiny, několik různých těst, bliny, chléb, toasťák, borůvky, vodnice, houby,...

Dál radši nekoukám. Do jara to musí zmizet, aby se tam mohlo dát celé (naporcované!) domácí jehňátko. Vyměnili jsme starší pultový mrazák za šuplíkový, achichouvej, vejde se tam toho podstatně méně :-(

P.S.naštěstí není namrzlý, má automatické odmrazování ;-)

My tu můžeme krásně zapadat sněhem a dlouho bude co jíst i pít!

3 Šárka Šárka | E-mail | 25. ledna 2008 v 13:20 | Reagovat

Dv :-)

Mrazivé počasí mi taky uniklo a teď nějak nevím, co s tím :-) Hromadit věci do zásoby mi tedy jde. V případě koření to není takové drama, ale ten mrazák mě fakt tíží. Proto ta nekompromisní akce s totální likvidací.

4 Šárka Šárka | E-mail | 25. ledna 2008 v 13:28 | Reagovat

Bali :-)

I přes automatïcké odmrazování tam nějakou námrazu mám :-) Musím se toho chopit sama a alespoň jednou ho odstavit a všechny zásoby vyndat ven. Můj výčet po paměti byl velmi nepřesný :-) Krátká pátrací akce prozradila, že tam je toho mnohem víc a u některých věcí se divím, který záškodník je do mé domácnosti dostal? Dokonce v několika exemplářích :-) Na domácích zásobách bych přežila taky hodně dlouho. Ani nevěřím, že se mi to podaří zlikvidovat, ale mám dobrý pocit, že dnes nikam na nákupy nerazím. Jen tak na kus řeči k zelináři a něco si od něj odnesu. Pomůže mi to elegantněji rozjet likvidaci ledem pokrytých zásob :-) Čerstvá brokolice nebo květák ... to nebudou marné investice.

5 J.Č. J.Č. | E-mail | Web | 25. ledna 2008 v 13:47 | Reagovat

Náš, velikostí tedy mnohem menší, mrazák je taky narván k prasknutí. Umístění poslední várky zamražené zvěřiny připomínalo puzzle nebo takový ten prostorový tetris :o) Taky musíme provětrat...

A problém se seznamem znám, ať už na papíře nebo v excelu... snažím se ho vést u zásob vína a moc to nefunguje. Něco neodepíšu, jinou láhev nezaznamenám... a pak se divím :o))) Ale často jsou to příjemná překvapení :)

6 Šárka Šárka | E-mail | 25. ledna 2008 v 13:56 | Reagovat

J.Č. :-)

Mrazáku by měl velet dobrý logistik! Ten nejlepší v domácnosti :-) Do mrazáku, bez ohledu na velikost, se vejde vždy přesně tolik, aby šel jen stěží zavřít. Myslím si, že to funguje skoro všude stejně. Překvapení jsou příjemná a kdo je nemá rád? :-))) Kdo sám sebe rád překvapuje, ten si seznam nevede. Moje řeč!

7 Papaja Papaja | E-mail | 25. ledna 2008 v 14:07 | Reagovat

Šárko a Bali,

těchto starostí jsem ušetřena :-) Máme totiž docela malý byt a v něm pouze jednu lednici - vysokou, ale mrazák má pouze dvě zásuvky. Ale je pravda, že když jsem dostala domácího králíka (který proti kupovanému vypadal jako malé jehně), tak byl skoro problém ho nacpat do vrchní "větší" zásuvky. Jinak mám v mrazáku vlastnoručně nasbírané ostružiny, listová těsta, rybí vývar, asi 3 směsi lesního ovoce, trochu ledu (v sáčcích s polštářky), možná špalík slaniny a mražený hrášek s mrkví. Také nějaké dnes už historické bylinky v plastových krabičkách. Teď už jsme si zvykli, že i v obchodě, kam dojdeme pěšky mají skoro běžně čerstvé, tak už není potřeba je mrazit.

Tenhle problém s velkým mrazákem (nebo několika) znám od rodičů. Je to boj přesně takový, jaký popisuje Šárka. A když už se jednou za čas rozhodnu u rodičů něco uvařit, nikdy v mrazácích nenajdu zrovna to, co bych potřebovala :-( Seznamy také nejsou pravidelně aktualizovány... Věčný boj s mrazáky :-)

P.

:-)

8 Šárka Šárka | E-mail | 25. ledna 2008 v 14:21 | Reagovat

Papaja :-)

Já ti ten malý mrazák závidím :-) Nakupuji do zásoby docela často, abych nemusela schánět zrovna to, na co je doma chuť. Týká se to především masa, protože některé extra kousky nemají na pultě každý den. Ale jak už to tak bývá, člověk nezná míru, kdy s tím zásobováním přestat. Je to pohodlné, ale má to i svá negativa. Doufám, že tu válku vyhraju a nevzdám to po první bitvě :-)

9 Abeba Abeba | 25. ledna 2008 v 14:35 | Reagovat

Jak já vám všem závidim ty naplněné mrazáky! Většinou nakoupím, po pár dnech přijdu domů a z mrazáku na mě tupě zírá po potravinách prázdná, omrzlá díra... Asi kočky...

10 Shira313 Shira313 | E-mail | 25. ledna 2008 v 14:53 | Reagovat

Bali a Šarka,

Vaše mrazničky majú jednu príbuznú aj v Leopoldove a aj tá veru trpí obezitou.  V jej útrobách odpočívajú hríby nazbierané mojou mamou (ona ich už nemôže ani cítiť, ale ich zberom je priam posadnutá :o)), bylinky z našej záhradky (veď, čo keby všetky vymrzli), polievky a iné hotové jedlá "na horšie časy" (moja polovička zásadne odmieta jesť to isté jedlo 3.deň!  - a variť v malom sa predsa nedá), kozí tvaroh, kopec zmrazeného ovocia, torta z Ikey, zmrzlina, domáce gaštanové pyré a sem tam krajce chleba (veď, čo keby sa nám nechcelo upiecť čerstvý chlebík v domácej pekárni - ale chce sa vždy :o().

Tu na tomto mieste si dávam záväzok, že do Veľkej Noci sa to musí spracovať !  Koniec škrečkovania !

Ale keby bola náhodou potravinová kríza, neumrieme od hladu a pozývam Vás ...

11 Yva Yva | Web | 25. ledna 2008 v 16:03 | Reagovat

Hlasim, ze mam stejny problem a v utrobach naseho mrazaku se kolikrat najdou i veci, o kterych si dovoluji tvrdit, ze jsem je nikdy predtim nevidela! Z toho duvodu si na sacky pisu obsah a datum, kdy byly ulozeny do tech tmavych hlubin, odkud neni navratu az do pristi ocisty. A vite, co tim docilim? Akorat pocit viny, kdyz se mi do ruky dostane balicek s datem pred tremi roky! ;o)

12 Alena Alena | Web | 25. ledna 2008 v 16:35 | Reagovat

Dobrá připomínka detoxu mrazáku, měla bych taky zlikvidovat zásoby.  

Nacpu tam všecko, třeba i nespotřebované vyloupané ořechy. A stejně, když vařím, většinou něco chybí.

A dovedete si představit život bez mrazáku? Já tedy vůbec ne. Ještě že je máme!

13 Jitka Jitka | 25. ledna 2008 v 18:12 | Reagovat

Nekupte to, když zrovna teď je ta tak výhodné, když zrovna tenhle kousek masa je tak úžasný .... a vyndávejte něco z mrazáku, když zrovna teď jste koupili úžasný kousek masa a čerstvé je nejlepší. :))

PS. Ale protože zrovna teď mám neschopenku, tak se ty uložené balíčky docela hodí  a vůbec nikdo si nestěžuje.

14 Vědma Vědma | 25. ledna 2008 v 18:16 | Reagovat

Taky mám doma úplně napěchovaný truhlicový mražák a nedaří se mi jej vyprázdnit. Stačí jedna návštěva v Makru a nějaký pěkný kus mladého býčka nebo pěkné vepřové a už šup s ním do vozíku a pak doma řeším problém jak to nacpat do už tak přeplněného mražáku. Ale opravdu mám pocit, že i kdyby byl mražák věší, stále by se řešil problém s přeplněním :) A ano, taky jsem propásla mrazy a teď na ně marně čekám, abych mohla odmrazovat.

15 Milena Milena | E-mail | 25. ledna 2008 v 19:30 | Reagovat

Moj bože!, som šťastná, že nie som sama na tejto planéte, posadnutá "škrečkovaním "do  mrazáku...

Je nás teda viac. Vždy keď vybaľujem celá nadšená to nádherné maso, akciového lososa, bylinky, syry, slaninu a zmrzliny- a pchám to všetko do toho úbohého mrazáku, aj tak preplneného, mám výčitky svedomia. Ale teraz už viem, že je to diagnóza  a zrejme nás pribúda.

Vďaka Šárka, za inšpiráciu, sľubujem, že minimálne mrsiac- alebo týždeň?? nebudem mrazák dopĺňať ale práve naopak.

16 Bali Bali | Web | 25. ledna 2008 v 19:45 | Reagovat

sýry teda do mrazáku nedáváme, ale je tam ještě slané máslo, asi 10 kachních prsou, plátky sušených kachních prsíček, zbytek posledního casoulet, určitě petrželka, led, a dál nevím, musela bych se porochat.

S tím seznamem je to u nás stejné, jen s tím rozdílem, že jsem ho tam kdysi napsala francouzsky. Od té doby se plno věcí snědlo, dalších se dodalo, ale už neodškrtlo a nezapsalo :-))

To samé s víny. Udělala jsem krásný seznam, který je dnes k ničemu.

Upozorňuji, že mít narvaný mrazák není jen česká specialita!

17 Florentyna Florentyna | E-mail | Web | 25. ledna 2008 v 20:14 | Reagovat

Šárko, líp bych stav svého mrazáku nepopsala... Při stěhování jsem pochopitelně musela všechno spotřebovat, rozmrazit, darovat... a nestačila jsem se divit, kdy se to tam všechno stačilo nashromáždit :-)

Teď mám ovšem jen maličkatý výparník, který kupodivu, přes všechno to reptání, které jsem kvůli němu vypustila z úst, v pohodě stačí pro celou naši šestičlennou rodinu! Ale přesto i ten už má své záhadné skrýše, byť docela malinké. Takže asi začnu tvrdit, že mrazák je vždycky plný a tajemný, bez ohledu na velikost.

18 žufanka žufanka | Web | 26. ledna 2008 v 10:52 | Reagovat

Tak zaprvé! Závidím krásný obr mražák!!! Můj má rozlohu mikrovlnky (nevím co jsem si myslela když jsem ledničku kupovala) :). Ale ztrácí se v něm všechno! Detox jsem udělala už před měsícem a jsem zvědavá na tvůj recept s lososem, jeden vymražený oranžový poklad mám v mražáku taky schovaný :)

19 Šárka Šárka | E-mail | 26. ledna 2008 v 19:23 | Reagovat

Díky všem majitelům plných mrazáků za jejich reakci :-) Jsem ráda, že v tom nejsem sama.

Příští recept bude striktně lososový, neboť ho tam byl opravdu slušný kus. Datum zamražení se snažím raději zapomenout :-) Je snědeno, jdu popsat recept pro případ, že bude někdo řešit otázku: "Co s mraženým lososem?" :-) Díky VŠEM za komentáře *

20 Evča Evča | E-mail | 26. ledna 2008 v 20:17 | Reagovat

Moc se mi líbí skříňové lednice, ale v našem bytečku to nejde, takže máme vysokou "klasiku" s třemi šuplíky mražáku vespod. :-)

Často taky neodoláme a nakupujem do zásoby, ale právě nepřehledné a nezavíratelné šuplíky mě naučily pár triků a jakž tak spolu vycházíme.

Balíčku, pokud to jde, dám geometrický tvar,  vývar naleju do  plastových krabiček ( na svačinu) až  zmrzne  "vyloupnu" a dám do sáčku a napíšu z čeho je a datum ( seznam  mimo mražák se mi neosvědčil  :-), stejně tak játra na knedlíčky- nacpu do krabičky třeba od  Ramy, zmrzlé vyloupnu a úhledné špalíčky se dobře naskládají a nezabírají tolik místa jak beztvaré. :-); stejně tak domácí ovoce, zeleninu, houby.....  

Propracovala jsem se k systému, že vím co mám v mražáku a vím   kam sáhnout, ale zase jsem se ochudila o ta překvapení: "Copak to tady na mě juká?"; ale už to nechám tak. :-)))

21 sigrid sigrid | E-mail | 26. ledna 2008 v 23:51 | Reagovat

Milá Šárko, Vaše věta: "Můj mrazák je černá komora, do které šoupu stále nové a nové suroviny a tak málo jich jde z něj ven :-)", mi jde tak hrozně moc z duše, že nelze najít lepší. Od té doby, co bydlím na malém městě, kde je jen jeden krám Jednoty s velmi omezeným sortimentem všeho, jakmile se dostanu do Prahy a vidím spousty čerstvé zeleniny, ryb a masíček, která místní pan vedoucí nezná ani podle jména, nakoupím všeho do zásoby. Protože jsem tu přes týden sama a rodina se dostavuje jen o weekendech, samozřejmě to nesním a pak to putuje do mrazáku. Jen proto, abych na to zapomněla a stalo se to mraženým a nečerstvým, což byl ten jediný důvod proč jsem to kupovala :-(. Nikdy předtím jsem to nedělala, ale teď tomu nějak neodolám a všechna moje předsevzetí jdou vniveč.

22 Šárka Šárka | E-mail | 27. ledna 2008 v 1:00 | Reagovat

Evča :-)

Máš můj obdiv za ten dokonalý systém! Čím je mrazák větší, tím víc nás nutí k nesystémovému zaplňování. Ale v mnoha případech je fajn, že ho máme. Ať už to v něm vypadá jak chce :-)

23 Šárka Šárka | E-mail | 27. ledna 2008 v 1:07 | Reagovat

sigrid :-)

Jsme na tom stejně :-) Taky bydlím u malého města, kde je málo možností cokoli sehnat. Bydlím tam dobrovolně, tak si nesmím stěžovat :-) Potom to vypadá tak, že když vyrazím na nákup, tak všechno kupuji nejméně 2x. Proces udělat z čerstvého mražené je nevyhnutelný :-)

24 Mánek Mánek | E-mail | Web | 27. ledna 2008 v 11:53 | Reagovat

Po výbuch mrazáku o Vánocích jsme úspěšně přemístili zásoby v něm uskladněné k synovi do jeho prázdné truhlice, která se v tom okamžení změnila na "naprosto plnou" truhlici. A začalo se řešit, jakýže se koupí mrazák nový. Jenže nedávno došlo ke změně i u lednice, takže nám doma trůní ta vysoká se čtyřmi mrazícími šuplíky vespod a protože jsou i další výdaje, atd., atd., nakonec jsme se rozhodli už nic nekupovat a vystačit si s tím, co máme. Takže napřed musíme detoxikovat mrazák v lednici, aby se mohly přesunout zpět zásoby od syna a potom bude třeba zlikvidovat i ty, jenže to asi bude trvat nejméně do konce tohoto roku, poněvadž u něj je celé prase zvící 160 kilo a jsme na to tři, přičemž já jsem doma málokdy. :-D

Nejste v tom sami a díky bohu, že ani já ne! Mrazákům zdar a dopřejme jim chvíli jarní odpočinek. :-D

25 Jandule Jandule | E-mail | 28. ledna 2008 v 13:19 | Reagovat

Bože, jak já s Vámi cítím,  a ten můj blázen věčně zapomíná, že místo 3 dětí je doma - a to ještě ne vždy,  jen jedno - syn.  A navíc ještě trpím schizofrenií, protože jeden - menší mrazák mám v Praze a druhý na chalupě - pulťák 500 l. Prostě pohroma. Oba samozřejmě zcela podobné těm zobrazeným, takže plné. Díky za recept na lososa -  rovněž mám dvě balení po kile, takže losos může být na 2 způsoby, aspoň ubyde objem. A to za situace, kdy na Hromnice máme zabíjačku. Bože, Ty to vidíš, jak trpím.

26 Jana Jana | 28. ledna 2008 v 17:53 | Reagovat

Šárko, když už jsme u mražáku, neporadíš, jak skladovat bylinky? Koupila jsem si krásný svazeček bazalky. Pečlivě jsem otrhala a proprala lístky. Ačkoli jsem je strčila do mrazáku suché, výsledek nebyl dobrý. Vznikla z toho zmrzlá hmota. To mi třeba u petržele nevadí, protože ta má v polévce obstojnou podobu, ale na salát s bazalkou v ucházejícím stavu mohu zapomenout.

27 Šárka Šárka | E-mail | 28. ledna 2008 v 22:21 | Reagovat

Mánek :-)

Největší neštěstí je, když se obsah jednoho mrazáku dá přemístit do mrazáku druhého :-) Moc dobře to znám a takové možnosti zneužívám. Likvidovat 160 kg masa z pašíka ... to už opravdu nejde tak snadno :-)

28 Šárka Šárka | E-mail | 28. ledna 2008 v 22:26 | Reagovat

Jandule :-)

Není to lehké, když jedna domácnost je v Praze a ta druhá na chalupě. To chápu :-) Ale nějak se to zlikvidovat musí, systematicky na tom pracuji :-) Jen aby mi to vydrželo! Ještě nikdy se mi to nepodařilo a v momentě, kdy jeden šuplík byl jakž takž prázdný, už jsem hned věděla "čím ho doplnit" :-)

29 Šárka Šárka | E-mail | 28. ledna 2008 v 22:31 | Reagovat

Jana :-)

Bazalka je křehká víla, kterou není radno zmrazovat. Když už je jí je nadbytek, je z ní výborné "pesto" a to vydrží dost dlouho. Bazalka se dá taky usušit, je aromatičtější a dá se použít do salátového dresinku a je to taky fajn. Jano, jmenovitě bazalku bych nemrazila. Vzhledem k tomu, že není vhodná pro tepelný proces, tak pro tu mraženou ani není pořádné upotřebení. Nejlépe bude si nějakou tu dobrotu připravit tehdy, když je čerstvá.

30 Lenka z Lulea Lenka z Lulea | E-mail | Web | 29. ledna 2008 v 18:35 | Reagovat

Máme výhodu, že asi tak pět měsíců v roce máme mrazák za okny a pak není problém poklady vystěhovat, odmrazit a vybrat to, co je hodno zpětného nastěhování. S oblibou poklady likviduji při nájezdech kobylek. :-))

31 Šárka Šárka | E-mail | 29. ledna 2008 v 18:54 | Reagovat

Lenka :-)

Tak tohle ti upřímně závidím :-)) U nás zima není nic moc a já si takovou očistu té bílé almary slibuji opravdu dost dlouho. Konečně jednou to musím dotáhnout do konce. Zatím mě to celkem baví :-) Včera jsem si pochutnala na výborném telecím ragout. Nájezd kobylek musím naplánovat! To je taky moc dobrá rada. Díky ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama