Nejnebezpečnější zbraň, kterou míříme sami proti sobě je příbor.
Rozmýšlejme dobře, co stojí za to strčit do úst.
.
Máte raději recepty v knižní podobě? Prohlédněte si mou kuchařskou knihu, která se může hodit i do vaší kuchyně. Bude mi velkou ctí pobývat ve Vaší knihovničce :-)

Krkonošská pohádka

30. srpna 2007 v 1:27 | Šárka |  Co rozhodně stojí za to!
Léto v Krkonoších má své nenapodobitelné pohádkové kouzlo. Ochutnáte-li některou z krkonošských specialit, zahlídnete-li postavu Krakonoše, uvědomíte si, že tyhle hory jsou naše a hora Sněžka se svými 1.602 m n.m. nám zase bude stačit. Zapomeňte chvilku na Alpy, v Krkonoších se budete cítit jako doma. Domácí atmosféru vám dotvoří některý z mnoha penziónů a hotelů. Důležité je umět si vybrat. Mám báječný tip pro všechny romantiky. Lákat do Pece pod Sněžkou vás tedy ani náhodou nebudu. To pohádkové místo se jmenuje Horní Lysečiny, Penzion Zvonička. Všude je odtamtud blízko a přitom vás obklopuje romantika, která není už zdaleka samozřejmostí, jak tomu ještě tenkrát bývalo. České hory se staly přeplněným Václavákem.

Špetka zeměpisu nezaškodí :-) Název Sněžka pochází z 19. století, je odvozeno od pojmenování Sněžná - jako sněhem pokrytá. První český název byl Pahrbek Sněžný, pak Sněžovka, od roku 1823 pak definitivně Sněžka. První historicky zaznamenaný výstup na Sněžku uskutečnil roku 1456 neznámý Benátčan, který v horách hledal drahé kamení. Sněžka v minulosti bývala především poutním místem. Dnes je oblíbeným výletním cílem a nejvyšším rozhledovým bodem východní části Krkonoš. Vyšlápnete-li na vrchol, budete mít ze sebe lepší pocit :-) Mohu doporučit. Turistika zlepší fyzickou kondici, krása letně rozkvetlých voňavých horských luk vás udeří do nosu i do očí. Z takového výletu se budete rádi vracet na základnu :-) Třeba do Penzionu Zvonička. To ještě nevíte, na co se máte těšit! :-) Ale vezmu to popořádku.


Horská chata Zvonička se nachází ve východní části Krkonoš v malebném údolí Lysečinského a Albeřického potoka v nadmořské výšce 700 m, v obci Dolní Lysečiny, v blízkosti Horního Maršova. Okolí je lemováno kopci převyšujícími 1.000 m, loukami, lesíky a krkonošskými roubenými chalupami. Spočinete na pohádkovém místě, které si vás získá v zimě i v létě. O mimořádný dojem z Krkonoš se nepostará jenom Krakonoš, ale též majitelé, Jiří a Eva Hladíkovi. Za jejich mimořádnou péči jim patří náš dík, protože vytvořit tak báječnou a přátelskou atmosféru není žádná samozřejmost. Své o tom ví každý host jejich Zvoničky.

(scenérie přímo za horskou chatou Zvonička; při troše obratnosti chytíte do ruky i pstruha) Za zmínku stojí i ukázková disciplína mého psa Jenny, který ležel v patřičné vzdálenosti od prostřeného stolu, kde voněla hromada pečeného masa. V těchto chvílích být psem je učiněná "tortura" ... konec dobrý ... masa zbylo tolik, až to i nebohého psa unudilo :-)

Vyprávět o mimořádném kuchařském umění paní majitelky by nebylo opravdové, kdybych nepřidala pár autentických fotografií.
(majitelka a vyhlášená kuchařka Eva Hladíková; o krkonošské kuchyni zbytečně nepovídá, ale rovnou vám ji servíruje na talíř)
Chlubit se plným košem hřibů z lesa nad domem by mi taky nemusel nikdo věřit. Jsou to věci, které se musí vidět! Ještě lépe zažít.
(Majitel a sympaťák Jiří Hladík; ztratíte-li v horách kondici, milerád pro vás přijede a dopraví vás zase zpět na základnu / možná rovnou k prostřenému stolu :-)
(proběhla galaparáda donesených hub - nezbytné měření a vážení - z hřiba krasavce byla za malou chvilku na stole pravá krkonošská polévka)
Ale přátelské varování je na místě! Jste-li makrobiotik, vegetarián či dietou omezený jedinec, přijdete o mnohé z krás krkonošské vydatné kuchyně. Neuvěřitelně chutné speciality se střídaly v nekončící řadě plných talířů po všechny dny naší návštěvy. Přivodila jsem si mírnou devastaci těla nadměrnou fyzickou aktivitou a nestřídmou konzumací všech dobrot, které se ocitly na bohatě prostřeném stole. Gurmán neodchází nikdy z boje! Domů jsem si přivezla 2 kila tělesné váhy navíc, namožená lýtka z výšlapů na všechny kopce, které jsem si dala za úkol pokořit a hromadu tak úžasných zážitků, že nemohu jinak, než se s vámi o ně podělit. Kamarádi, co tam byli s námi, jistě porci vzpomínkových fotografií ocení :-) Možná dostanete hlad! Je skoro až neuvěřitelné, co všechno se do "polopenze" vešlo za dobroty - samozřejmě z domácí kuchyně paní Evy. Kdo je na sladké, přijde si na své zcela stoprocentně. Kdo je sladkého protipól, taky nepřijde zkrátka.

(úžasná maková bábovka k odpolední kávě - voněla z kuchyně v okamžiku našeho příjezdu)
(palačinky s jahodami a šlehačkou na závěr vydatné snídaně; to nešlo odmítnout :-)
(křupavé vdolečky, sladká tečka po večeři)
(nedělní snídaně na vidličku a závěrem nadýchané lívanečky) ... Obyčejná večeře pro unavené horaly bude následovat :-) ... vegetariánům & dietářům vstup zakázán
(krkonošská polévka paní domácí dle starého horského receptu - spousta hub, brambor, smažené slaniny, koření a byliny ze zahrádky samotného Krakonoše; lžíce v ní stála a byla tak dobrá, že musím ten tajný recept vymámit)
(podle hesla: "polévka je grunt - kdo jí nesní bude špunt" - dostal každý vrchovaté talíře 2)
Dobrá rada! V Krkonoších pijte jedině pivo značky Krakonoš. Pivečko má vynikající a originální chuť. Pivovar Krakonoš svůj produkt nepasterizuje, jak je tomu zvykem u většiny značek, nýbrž dle "staré tradice" filtruje. Tím se dosáhne vynikající a nezaměnitelné chuti. Tohle pivo se musí umět načepovat a potom má neuvěřitelně vysokou a hustou pěnovou čepici! O tu se vám skvěle ve Zvoničce postará sám pan majitel Jiří Hladík. Trutnovské pivo je jediné pivo, které mění během roku svou etiketu. Tradičně se můžete těšit na vánočního Krakonoše se širákem a teple oděného, letního horala v šortkách, ovšem vždy s korbelem v ruce. Etiketa piva je úžasná a Krakonoš je pán zdejších hor i pivovaru. Nezapomeňte si připít na jeho zdraví, ať vám zachová přízeň a pomůže zahnat žízeň.


Při sebepečlivějším pátrání v lidových vyprávěních i literatuře bychom nenašli exponovanější postavu než Krakonoš. Postava hodného Krakonoše je dnes v Čechách zabydlena především díky televizním večerníčkům. Tam představoval hodného a spravedlivého vládce nejvyšších českých hor. Krakonoš však nebyl vždy tím hodným a laskavým obrem s dlouhým vousem, jak nám ho představuje televizní stylizace. Není to tak dlouho, co se mu v samotných Krkonoších říkalo německy Rýbrcoul. Všeobecně se má za to, že Krakonoš se v lidových vyprávěních objevuje už v 15. a 16. století. Dodneška máte dojem, když jdete tichou krkonošskou přírodou časným ránem, kdy se pomalu zvedá nad loukami a lesy mlžný opar, že Krakonoš všechno vidí! To pohádkové kouzlo Krkonoš nikdy nezmizí. Každý kout Krkonoš má toho svého Krakonoše i dnes :-)
(spící Krakonoš na své zahradě není žádný přírodní úkaz! Na čerstvém vzduchu po obědě, obležen svou věrnou smečkou psů, má právo na klidný spánek i místní vážený Krakonoš. Obzvláště proto, že tento novodobý vládce tohoto koutku Krkonoš se stará o to, aby tyto hory zůstaly "české" a "holandská a německá" většina zůstala stále v menšině! Abychom se tam MY cítili pořád jako doma)
Pro zničené turisty "rehabilitační" večeře, co nás má postavit zase na nohy. Pro bolavá kolena je tu náhradní díl v podobě vepřového pečeného kolínka (na posílení unavených chrupavek nejlepší medicína). Pečené koleno v pivní marinádě a s rafinovaně použitým kořením. Co strávník - to jeden celý kus :-) Ovšem pánové a dámy! ... co se podávalo "k tomu" by možná nikdo neuhodl ...
... domácí bramborové placky ... pečené na plotýnce jako za starých časů ... což já už nepamatuji - byla to nečekaná senzace! K tomu pořádná hromada čerstvého strouhaného křenu, dobrá hořčice a kopa skvostného zelného salátu a jiného vhodného pikantního doprovodu.
Musím upozornit, že to byla pohádková kombinace. Namočené křupavé placky v chutném sosíku z pivní marinády a pečeného kolínka - nemělo to ani jednu jedinou chybu. Samozřejmě vychlazené pivo k tomu. Z úcty ke zdejším horám to byl trutnovský Krakonoš :-)
Paní Eva se neumí nudit :-) Než jsme zkonzumovali koleno (tedy jen někteří zdatnější jedinci! těm slabším povahám pomohl náš pes, ale v tomto nerovném boji proti přesile vepřových kolen zápas vzdal asi v půlce :-) - nesl se na stůl slaný špenátový závin se šunkou a sýrem :-)
Co povědět závěrem? ... Snad jen ... NEOBRACEJTE SE K ČESKÝM HORÁM ZÁDY ... to jejich jímavé kouzlo nikde jinde nenajdete. Jsou to naše malé velké Krkonoše :-) Neměřme jen ty metry nad mořem - ať si to nezvořem a cítíme se tam pořád jako doma !!! Úžasných míst a penzionů je tam víc než dost, ale já mohu doporučit právě tuhle malebnou malou horskou chatu Zvoničku. Tohle je pro mě ta opravdová "Krkonošská pohádka", tam se cítím naprosto vždy dobře. Tvář této horské chaty se rok od roku mění, kvalita nabízených služeb zůstává a pohádková příroda kolem má pořád v sobě ta tajemná kouzla, která neslábnou.
Penzion ZVONIČKA, Dolní Lysečiny 23, 542 26 Horní Maršov
Domácká atmosféra, panenská příroda, v létě v zimě pohoda, místní speciality z kuchyně paní domu, společnost sympatického pana majitele k tomu. To je hlavní deviza tohoto horského domu. Přijďte pobejt na Zvoničku! Na horách utužíte kondičku, pivem od Krakonoše zaženete žízeň, českým horám zachováte přízeň.
Dobré tipy na výlety a ubytování po celé ČR www.ceskevylety.cz uspokojí každého.
Otázka pro zúčastněné kamarády této turisticko gurmánské výpravy: Věříte tomu, že všechno bylo zkonzumováno? To se ani nedostalo na portrét borůvkového koláče a mnoho dalších kaloricky pohledných fotografií zůstalo v mém archivu. Rozešlu vám je poštou, ať si ty své hříchy můžete přepočítat v patřičných jednotkách :-) Gurmánská turistika je těžká disciplína. Hoďte se do kondice a za rok se tam sejdeme zas!

Dobrý tip: Máte raději recepty v knižní podobě? Prohlédněte si mou kuchařskou knihu, která se může hodit i do vaší kuchyně.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Lenka Lenka | E-mail | 30. srpna 2007 v 8:04 | Reagovat

Milá Šárko,

moc děkuji za krásný článek. Do Krkonoš jezdíme každý rok (v létě i zimě) a krásnější místo pro dovolenou si již nedovedu představit. Vřele mohu doporučit Pomezní boudy v Horní Malé Úpě odkud je nádherný pohled na Sněžku a "příjemná" 7,5km dlouhá procházka na Sněžku po které si všechny místní speciality vychutnáte jednou tolik.

2 Bali Bali | Web | 30. srpna 2007 v 8:21 | Reagovat

nechce se mi věřit, že už jsem po snídani! Po shlédnutí opět velmi chutných foteček mi KRUČÍ  v břiše!!!

Šárko nevěřím ti, že jsi tam taky chodila po kopcích, vypadá to že jsi ten pobyt proseděla u stolu!

Sakra, hned bych tam jela! Ten penzion si píšu ;-)

3 Rudka Rudka | 30. srpna 2007 v 8:48 | Reagovat

Tak jsem si zase zavzpomínala na příjemný víkend v Krkonoších s kamarády. Sedím u kafíčka, prohlížím si nazdobené lívanečky a budu si muset sehnat aspoň koblihu. Krkonoše jsou nádherné, a když máte štěstí na ten správný penzion, tak vaše dovolená se stane opravdu pohádkou. Šárko, díky za krásné vzpomínání a zase někdy na Zvoničce naschledanou.

4 Mánek Mánek | E-mail | Web | 30. srpna 2007 v 8:51 | Reagovat

Krása! Nejen článek, ale i fotky a papání! Šárko, díky za tip! :-D

5 J.Č. J.Č. | Web | 30. srpna 2007 v 9:22 | Reagovat

Už mám zase hlad :o) Díky za propagaci našich hor a místní vydatné kuchyně :)

Jakožto rodák z podkrkonoší se vždy těším na víkend u rodičů a babičky, jen to chce ve čtvrtek a pátek nejíst :-)

6 edy edy | E-mail | 30. srpna 2007 v 9:34 | Reagovat

Do Zvoničky jezdíme každým rokem a mohu opravdu s dobrým svědomím všem doporučit. Co je moc důležité, že za tu celou dobu co tam jezdíme, jsem ještě nikdy nic neobjevil, co bych jim mohl vytknout. A kdo mě zná, tak ví jak jsem náročný. Samozřejmě se nejedná o 5-ti hvězdičkový penzion (to ale asi taky nikdo nečeká za ty peníze), ale o penzion, kde se budete cítit opravdu jako doma, (jako na příklad u přátel na chalupě) a budete se tam vždy rádi zase vracet. A o to taky hlavně rodině Hladíků jde. Každým rokem je to tam hezčí, neboť majitelé vše co vydělají, davají zase zpět do různých vylepšení. Tak se máme zase příští rok na co těšit.

7 pan c. pan c. | Web | 30. srpna 2007 v 10:48 | Reagovat

milá Šárko nádhera! &díky ;)

to kolínko přes monitor přímo exploduje, placky taky :) díky za povzdbuzení s těmi houbami, hned o víkendu půjdu na první sběr hříbků..., ehm klíšťat ;))

8 Šárka Šárka | E-mail | 30. srpna 2007 v 15:16 | Reagovat

Lenka :-) Díky za dobrý tip. Já Krkonoše poznávám až nyní a hodlám s tím pokračovat. Mylně jsem se domnívala, že z hor "vyšších" jsou zážitky velkolepější :-) Za krásami přírody není třeba jezdit daleko, u nás jich je taky celkem dost. K Pomezním Boudám určitě jednou dojdu, díky ;)

9 Šárka Šárka | E-mail | 30. srpna 2007 v 15:18 | Reagovat

Bali :-))) kdyby mě z těch pěších výletů nebolely nohy, taky bych tomu asi nevěřila :-) Řekla bych, že všechno bylo v rovnováze, ale všeho bylo trochu moc :-)

10 Šárka Šárka | E-mail | 30. srpna 2007 v 15:21 | Reagovat

Rudka & Edy :-) jela bych třeba hned. Prý konečně začaly růst houby. Zpráva od Karlštejna: hřiby se dají nosit v nůších :-) Co teprve potom v Krkonoších na tom svahu za loukou? Nejede někdo se mnou?

11 Šárka Šárka | E-mail | 30. srpna 2007 v 15:27 | Reagovat

Mánek & J.Č. :-)

Při pohledu na fotky, které si já snadno dokreslím ještě nevyčpělými vzpomínkami, musím konstatovat, že všeho moc škodí :-) Dnes se místo večeře půjdu proběhnout po lese! Shodit nadbytečná kila z té vydatné kuchyně musím chtě nechtě :-) Příště si vezmu k srdci doporučení J.Č. - pár dnů předem nejíst nic.

12 Šárka Šárka | E-mail | 30. srpna 2007 v 15:30 | Reagovat

pan c :-)

I na mě fotky působí jako třaskavina (umocňují mé výčitky, že jsem nedokázala být střídmá :-) Přeji víkendovou žeň hříbků! Rostou prý jako diví. Jestlipak bude zase hubník?

13 zuzka zuzka | 30. srpna 2007 v 18:52 | Reagovat

No to je opravdu nádhera. Díky, že jsi mi to alespoň takto přiblížila když už jsem to nemohla zažít osobně. Taky to mohu všem doporučit i když moje vzpomínky už nejsou tak čerstvé.

14 Šárka Šárka | E-mail | 30. srpna 2007 v 19:24 | Reagovat

Ahoj Zuzko :-) není všem dnům konec! Určitě se tam pojede ještě hodněkrát a věřím, že nebudeš chybět :-) Nějaké fotky ti pošlu soukromě, musím v tom udělat trošku pořádek. Ovšem ty nejhezčí jsou už v tomto článku. Na těch ostatních jsou jenom zdevastovaní konzumenti. Skoro není o co stát :-)

15 Ondrej - GurmetKlub.cz Ondrej - GurmetKlub.cz | Web | 30. srpna 2007 v 20:15 | Reagovat

Nechtel jsem komentovat.. Kazda chvilka navic ve spolecnosti tohoto clanku zvysuje muj dnesni denni prisun kJ o desitky procent:(( Takze..  koleno je fajn, ale ten vypek pod nim mi trha srdce:) Placky... spenatovy zavin a "hornicke" snidane uz radsi ani nekomentuji:))

16 Šárka Šárka | E-mail | 30. srpna 2007 v 21:02 | Reagovat

Ondřej :-) Hornické snídaně a celá tato báječná kuchyně mě vytrhla z nastaveného domácího stereotypu naprosto dokonale :-))) Denní přísun kalorií se stal pro ty dny raději tabu :-) Faktem zůstává, že jídlu se po stránce chuti a kvality domácí přípravy nedalo vytknout vůbec nic!  Již ve starém českém přísloví se říká: „Jez do polosyta, pij do polopita“. Což je ovšem problém hosta, když to nezvládá. Poctivá česká kuchyně si na nic nehraje, ale šanci na úspěch jistě má (vařit víc dle sezóny a nekonzumovat knedlo vepřo zelo v zimě v létě). Mám pocit, že česká kuchyně ve vysoké kvalitě je pro restaurant větší problém, než vařit kuchyni italskou či francouzskou. Neumím si v prostředí krkonošské roubenky představit nic jiného, než českou poctivou a gruntovní kuchyň. Vše je na osobní disciplíně :-) Byla to příjemná změna a kdo má změny rád, mohu jenom doporučit.

17 Zvonička Zvonička | E-mail | Web | 30. srpna 2007 v 21:53 | Reagovat

Ahoj Šárko a všichni,kdo jste se dostali k těmto stránkám.Chceme moc poděkovat za tolik chvály.Rádi bychom podotkli,že mít u nás takové prýma lidičky jako jste vy je radost a všechno pak jde samo.Určitě se můžete spolehnout na to,že stejným a snad ještě lepším způsobem budeme pokračovat i nadále.Máme to štěstí,že je nám práce radostí a taková chvála,tou největší odměnou.Takže ještě jednou mnohokrát děkujeme nejen za tu úžasnou chválu,ale hlavně za vaši milou a upřímnou společnost.Budeme se těšit na další skvělá setkání a posezení se všemi úžasnými lidičkami,které jsme měli to štěstí poznat a doufáme,že k nim přibude ještě mnoho dalších.       Na shledanou se těší Jirka a Evča

18 Šárka Šárka | E-mail | 30. srpna 2007 v 23:27 | Reagovat

Bezvadná Zvoničko :-) Je cítit, že celý tento Váš uskutečněný sen je pro vás posláním. To srdce a zápal pro věc je vidět na první pohled. Život v horách není žádný med a podnikání k tomu, kdy pracovní den  má doslova 24 hodin, to dá jednomu zabrat. Jelikož takovou situaci znám zcela reálně z doby, kdy jsem si já splnila svůj vlastní sen a v našem švýcarském restaurantu se chopila žezla šéfkuchařky, přestala jsem vnímat noc i den :-) Byly to roky té největší dřiny, ale té nejbáječnější seberealizace a notné dávky uspokojení. Přeji Vám mnoho skvělých pocitů, zástup spokojených hostí a hlavně nepřestávejte snít. Mnohé sny se lidem plní, ale nesmí se na sny přestat věřit. Evčo a Jirko, jste skvělý tým! Přeji Vám, aby tomu nebylo nikdy jinak. Z placatého jihu Čech do kopečků Krkonoš posílám pozdravy ;)

19 pan c. pan c. | Web | 30. srpna 2007 v 23:44 | Reagovat

teprve teď jsem se mezi těmi skvělými jídly rozkoukal a dostal jsem nezadržitelný záchvat smíchu z fotky s ležícím pánem ve stínu stromu a s psíky :)))))))

máte k tomu nějaké bližís detaily??? ;)

20 Šárka Šárka | E-mail | 30. srpna 2007 v 23:58 | Reagovat

pan c :-) detaily mám, ale kdyby se to ten spící pán dozvěděl, že jsem si troufla narušit jeho polední pravidelnou siestu a drze ještě jeho foto zprezentovala na blogu, asi by na mě poslal tu svou smečku malých, ale vzteklých psů :-) Říká se mu skutečně Krakonoš (což místní vědí) a je to nejbližší soused právě zmiňované Zvoničky :-) Sedím si takhle u kafíčka s nohama v potoce a musela jsem mazat pro fotoaparát. Ta scenérie zelené louky se solitérem ležícího Krakonoše mě jednoduše nadchla :-)

21 Karel Karel | 31. srpna 2007 v 1:29 | Reagovat

Po částečné gastronomické rekonvalescenci, před níž jsem též nabyl dvě kila živé váhy, se také připojuji s díky Evě i Jirkovi za příkladný přístup k hostům, báječnou stravu a pohodu, která nás provázela celý víkend. A proto jako starý latiník končím slovy: QUID MULTIS OPUS EST VERBIS,UBI FACTA LOQUUNTUR (Nač je třeba mnoho slov tam, kde lépe promluví činy). Věřím, že sílu tohoto rčení potvrdí další spokojení návštěvníci romantické Zvoničky u Hladíků, kterým přeji krásný barevný podzim...

22 Bali Bali | Web | 31. srpna 2007 v 7:53 | Reagovat

supr reklama na krásnou, příjemnou a chutnou chaloupku. Teď aby přistavěli ještě jednu! Kdo z vás by tam nechtěl jet?

23 Julie Julie | E-mail | 31. srpna 2007 v 13:01 | Reagovat

Já myslím Šárko, že ty kalorie navíc v tomhle krásném prostředí vůbec nevadily, na těch kopcích se to vyběhá :-) Asi už vím, že letos v zimě až do Albeřic nedojedeme a zakotvíme v Lysečinách u Zvoničky :-) (kolem musí jezdit skibus do Žacléře...) Šárko, musela to být parádní dovolená :-)

24 Šárka Šárka | E-mail | 31. srpna 2007 v 13:17 | Reagovat

Milý Karle, síla tohoto rčení "tam" byla cítit na každém kroku. Já přidávám mé oblíbené rčení ... CARPE DIEM ... (užít dne) ... dokud žijem :-) Je fajn, že nikdo z nás neměl absenci! Jak známo, přátelství je nejlepší medicína - cítila jsem se tam jako v sanatoriu :-) Díky i Tobě za všechny mimořádné dojmy.

25 Šárka Šárka | E-mail | 31. srpna 2007 v 13:20 | Reagovat

Bali :-) To budou muset :-) My je tam jezdíme přepadávat vždy v početné partě. Oni si tu reklamu zaslouží. Je to úžasný koutek pro romantiky. Svou klientelu si najde i bez mé reklamy ;)

26 Šárka Šárka | E-mail | 31. srpna 2007 v 13:24 | Reagovat

Julie :-) koukám, že to tam naprosto dokonale znáš. Bohužel jsem tam nikdy nebyla v zimě, což budu muset napravit. Parádní víkend to byl, protože jsme se sešli s kamarády, na které poslední dobou nebyl čas. Gruntovní česká kuchyně ten pocit zabalila do takového toho zvláštního tepla domova. Pociťovat ten dojem i jinde není až tak běžné :-) Tak a už jdu zase vařit trochu na zdravější notu! Měj se fajn Julie a moc krásný víkend ti přeji.

27 pan c. pan c. | Web | 31. srpna 2007 v 21:02 | Reagovat

ad [20]:

já v tom tušil nějakou čertovinu! je to geniální momentka ,) díky

28 Šárka Šárka | E-mail | 1. září 2007 v 15:35 | Reagovat

Kam nemůže čert, tam nastrčí ženskou :-)

29 Martina Martina | 2. září 2007 v 10:29 | Reagovat

Milované babičiny bramborové placky!!! My si je děláme jednou za rok na chatě. Říkáme tomu pohádka mládí. Peču je na klasických kamnech, na tále a mastíme sádlem. Jíme je jen tak, bez ničeho. Chlapi připíjejí k tomuto božskému jídlu pivíčko, my děvčata si dáváme meltičku, no a taky potom trochu pivíka, to na slehnutí.

30 Šárka Šárka | E-mail | 2. září 2007 v 12:53 | Reagovat

Martina :-) Tak to závidím ta klasická kamna s pořádným tálem. Doma sice máme parádní kachlová funkční kamna, ale plotna na vaření chybí. Na příští sezónu máme v úmyslu zbudovat letní kuchyň, tak nebude chybět pec ani pořádná žhavá plotna. Už se na tu romantiku těším. Díky za komentář a ať se bramborové placky podaří na chatě třeba 2x za rok. Pěknou neděli, Šárka ;)

31 Milena Milena | E-mail | 4. září 2007 v 13:56 | Reagovat

Milá Šárka,

najpv Vám chcem vyseknúť pochvalu za Vaše úžasné stránky, ktoré pravidelne navštevujem a po nich samozrejme automaticky nasleduje návšteva kuchyne...

Už tohto roku sme sa chystali v lete na návštevu Krkonoš, ale uprednostnili sme naše milované Roháče, keďže som stále nebola rozhodnutá pre lokalitu vo vašich prekrásnych horách. Po tomto článku už neváham a budúce leto je jasné, navnadila som všetkých okolo mňa, aj nášho psa.Opísali ste to tak sugestívne /ako napokon všetko na vašich stránkach/,

že sa už neviem dočkať , idem si aspoň uvariť kulajdu.

Prajem pekný deň, Milena

32 Šárka Šárka | E-mail | 4. září 2007 v 14:13 | Reagovat

Milá Milena,

velmi děkuji za tak krásný komentář. Krkonoše mají své velké kouzlo a jsem ráda, že jsem si našla čas si to tam zase trochu užít. I když při takovém přísunu jídla to s tou pohybovou aktivitou bylo trochu obtížnější :-) Nicméně to tam bylo nádherné a nemohu jinak než doporučit. Já osobně si stále plánuji výlet na Slovensko a toužím poznat překrásné Tatry. Příští léto si je snad už konečně dám pevně do programu a užiji si tu horskou romantiku. Jestli mi můžete doporučit nějaká úžasná místa tam, budu nesmírně ráda :-) Přeji báječný den a velký dík za Váš komentář, zdraví Šárka

33 Milena Milena | E-mail | 5. září 2007 v 10:47 | Reagovat

Veľmi rada prispejem svojou troškou do mlyna.Tatry sú prekrásne, pre mňa však Vysoké stratili čaro svojou komerčnosťou a veľmi zlými službami. Mojou srdcovkou sú Západné tatry-Roháče. Našou základňou je Zuberec, odtiaľ sa dajú podnikať túry a prechádzky všetkými smermi: Zverovka, Roháčske plesá, Oravice, Oravský zámok, Oravská priehrada, ďalej na Liptov kde sú prekrásne lokality a doliny napr.Prosiecka a Kvačianska. Fantastickí ľudia, krásne prostredie a služby sa tu tiež lepšia z roka na rok.Aj keď, čo sa týka služieb máme sa čo na Slovensku učiť od  Čechov.

Ale keď sa vydarí počasie je to vždy perfektné, takže treba prísť a zažiť.

Pekný deň, pozdravuje Milena

34 Šárka Šárka | E-mail | 5. září 2007 v 11:00 | Reagovat

Moc děkuji Mileno! Určitě si Západné Tatry/ Roháče nenechám ujít. Příroda je tam fantastická a pokud vyjde počasí, tak si dojem nenechám zkazit ani z případnými méně kvalitními službami. Tento problém ani v Čechách není jednoznačně vyřešen, protože ve službách ne vždy pracují ti lidé, kterým na spokojenosti hostí záleží. Jako všude jsou výjimky a je jich poslední dobou čím dál víc. Situace není beznadějná. Chce to jen vyhnout se komerčním místům, neboť tam se boj o zákazníka nesvádí a nikomu nezáleží na tom, jaký si odnese dojem. Díky moc za bezvadné doporučení, určitě se Tatry stanou i mou srdeční záležitostí. Pěkný den přeji, Šárka

35 Krakonoš Krakonoš | Web | 6. září 2007 v 11:12 | Reagovat

Děvčico! Jménem starousedlíků z Krkonoš přichází poděkovat přímo Krakonoš za tak pěknou "poudačku" z těch našich milých hor. Na tu Zvoničku si musíme posvítit :) Půvabné stránky, gratuluji a přeji hodně vytrvalosti s touto bohulibou činností. S úctou a obdivem Krakonoš, vládce českých velehor.

36 Šárka Šárka | E-mail | 6. září 2007 v 14:14 | Reagovat

Tak to jsem ráda, že jsem si nenahněvala samotného Krakonoše :-) Díky za vtipný komentář :-) Myslela jsem, že Krakonoš chodí jen po horách, ale když už Jeho Veličenstvo přišlo až na tento web, tak tedy pěkně vítám a přijďte zas :-) Snad příště bude i to krkonošské kyselo.

37 JanaK JanaK | E-mail | 23. září 2007 v 8:53 | Reagovat

Včera jsme se vrátili ze Zvoničky. Bylo to ÚŽASNÝ!!!! Opravdu si připadáte jako na návštěvě u dobrých přátel. Šárko, děkuju za tip. Krkonoše v září jsme měli naplánované už od června, ale na Zvoničku jsi nás upozornila až Ty. Koukli jsme na jejich webovky a už jsme volali o rezervaci. Nasušených hub jsme si přivezli celý pytel (ten nám Evča ušila, protože jinak jsme jeli s krabicí od banánů-Evičko díky) a obrovskou hromadu gurmánských i turistických zážitků. Doporučuji všem, tato dovolená neměla chybu.

38 Šárka Šárka | E-mail | 24. září 2007 v 0:15 | Reagovat

JanaK :-) To mám nesmírnou radost i za vás !!! Rozhodně bylo báječné počasí a tak si tam tu atmosféru umím představit :-) Já si ze Zvoničky vozím vždy báječný pocit, ale taky nějaké to kilo navíc :-) Evča je živel a té kuchyni na zdravém povětří se prostě nedá odolat. Jsem moc ráda, že ze Zvoničky máme stejné pocity! Je vidět, že jsme na stejné vlně. Opravdu díky za tento báječný komentář a ta tvá spokojenost mě těší dvojnásob. Moc zdravím Jano! Šárka

39 Jitka Jitka | E-mail | 24. září 2007 v 11:19 | Reagovat

Také se musím přidat s chválou, strávili jsme ve Zvoničce tento  víkend a byl to opravdu zážitek. Tak milého a přátelského přijetí se nám ještě nikde nedostalo, když tomu přidám ještě krásu podzimních hor,  nelze než opakovat chválu.

Nutno dodat, že Hladíkovi mají pochopení jak pro nezvedená tříměsíční  štěňata, tak pro jednoprocentní vegetariánskou menšinu :-) O zázemí pro malé prcky nemluvě, i když vlastními zatím nedisponujeme, je příjemné vidět, že se s nimi někde počítá, což je v Česku zatím spíš vzácnost.

Takže díky moc za skvělý tip, Zvonička je místo, kam se určitě rádi zase vrátíme.

PS: Určitě si tam dejte palačinky ;-)

40 Šárka Šárka | E-mail | 24. září 2007 v 11:56 | Reagovat

Jitka :-) další překvapení! Taková chvála se mi moc líbí a atmosféra tam je jedinečná. Jsem ráda, že i jiní tomuto verdiktu dávají za pravdu. Tak to vypadá, že se jednoho dne možná i sejdeme právě tam :-) Ovšem pokud bude na Zvoničce ještě místo!

P.S. Jsem ráda, že se ti tam líbilo. Počasí bylo jako na objednávku :-)

41 Roman Roman | Web | 10. října 2007 v 15:27 | Reagovat

Po přečtení článku budu rychle přibírat :-)

42 Petra Petra | Web | 10. října 2007 v 15:29 | Reagovat

Chaloupka i jídlo nemají chybu. Dá se říct, že Krkonoše tady prochází žaludkem :-)

43 Šárka Šárka | E-mail | 10. října 2007 v 19:06 | Reagovat

Roman :-) rychle přibírat :-) ... na dojmu, že české Krkonoše stojí za návštěvu. S těmi chutnými kaloriemi to chce mít jenom osobní disciplínu. Moc se mi nedařilo :-)

44 Šárka Šárka | E-mail | 10. října 2007 v 19:07 | Reagovat

Petra :-) v žaludku i duši zanechají velmi příjemný dojem :-)

45 Bella Bella | Web | 15. května 2008 v 19:42 | Reagovat

MY V KRKONOŠÍCH BYDLÍME =)

46 Bali Bali | Web | 9. června 2009 v 10:48 | Reagovat

Po kliknutí na odkaz Zvoničky se objeví varovné hlášení, že stránky jsou nebezpečné a rozesílají vir :-(
Ví o tom majitelé?

47 Šárka Šárka | E-mail | Web | 9. června 2009 v 23:51 | Reagovat

[46]: Bali

Tak to nevím, ale určitě se jich zeptám. Díky za upozornění :-)

48 Šárka Šárka | E-mail | Web | 12. června 2009 v 11:25 | Reagovat

Bali: !!!!! :-)

Tak už mi na Zvoničku chodí i pošta :-) To bylo tedy velmi originální překvápko, které na mě čekalo hned po příjezdu opřené o skleničku na baru. Myslela jsem, že si ze mě někdo dělá legrace ... a ono ne :-)

Díky Dášo! Bohužel tu nemám dobrý signál na mobil, tak ti zavolám při první možné příležitosti až vyrazím do Pece p. S. Jinak alespoń touto cestou velké díky! Šárka ;-)

49 Lada Lada | 17. prosince 2011 v 21:47 | Reagovat

[1]: Tak tedy nevím kde jste byli???
Na tomto penzionu jsem byla letos také ubytovaná a moje poznatky jsou:
1) Žádná paní Eva tam nepracuje, natož aby to vlastnila.
2) Jídlo - takový euronormál (polotovary)
3) Že by po jídle byli ještě nějaké zákusky. To ani náhodou. Večeře se skládá z jednoho hlavního jídla bez polévky.

4) Všude na penzionu zima a vlhko a plíseň.

Když to shrnu tento článek je jen reklamou na neexistující.

S ppozdravem Lada

50 DolceVita DolceVita | Web | 18. prosince 2011 v 16:21 | Reagovat

[49]: Lada:

Hezkou adventní neděli, paní Lado. Děkuji za Váš komentář, ke kterému se mohu vyjádřit tak, jak to tam znám já. Od doby vzniku tohoto článku jsem tam byla několikrát.
1) Paní Eva. Ještě před nedávnem byla paní Eva partnerkou, posléze manželkou pana majitele a též dobrou duší Penzionu Zvonička. To, že se lidé scházejí a rozcházejí, je nám vlastní. Dozvěděla jsem se, že paní Eva odešla jednak ze Zvoničky, ale též se odloučila ze společného života s panem majitelem, Jirkou. Bohužel. Víc k tomu nemohu já dodat. Jen to, že mě to mrzí, protože byli dobrý pár a měla jsem je ráda.
2) Jídlo. Nikdy jsem tam neměla polotovary. Vždycky se jednalo o domácí jídlo, které zanechalo opravdu dobrý dojem. Věřte mi, že chuť domácího jídla poznám na první přičichnutí a nedělala bych zde zbytečnou reklamu někde, kde jí není třeba. Ostatně mám dojem, že v komentářích se k tomu nestranně vyjadřuje i několik dalších hostí, kteří tam zajeli náhodně také. Jestli je to jinak, nevím. Za poslední rok jsem tam nebyla. Ostatně si myslím, že přiložené fotografie celou situaci vyjevují tak, jak je popsána. Stát se může, že se něco změnilo, ale to je spíš na debatu s panem majitelem. Jistě se k tomu našla příležitost přímo na Zvoničce. V každém případě těnto komentář Jirkovi přeposílám. Být tu váš email, jistě by se k tomu vyjádřil i on sám. Já mohu stát jen za tím, co jsem tam zažila a věřte mi, že mi to stálo za zmínku, jinak bych to nedělala.
4) Ke špatnému stavu penzionu jen těžko něco mohu povědět, jezdím tam totiž zásadně v letním období.

Nezlobte se, ale v žádném případě článek nebyl reklamou na neexistující. Bylo to právě naopak! Potěšilo mě, že jsem objevila tak malebný a romantický kout s příjemným panem majitelem a jeho milou ženou. To, že se časy mění ... nemohu ani já ani vy nijak pozměnit. V každém případě děkuji za reakci na můj článek a přeji Vám hezké Vánoce a v Novém roce 2012 hojnost toho dobrého, co kolem nás je. Šárka

51 Zvonička Zvonička | 18. prosince 2011 v 20:50 | Reagovat

Dobrý večer. Tak tady čtu nějaké zprávičky a bohužel jim moc nerozumím.Bohužel nevím o kterou paní Ladu se jedná, ale můžu jí z klidným srdcem ujistit, že rozhodně neměla tady na naší Zvoničce žádné jídlo, kde by byl nějaký polotovar. Zásadně vařím z čerstvích surovin. Nevím, kdy jste tady byla, ale určitě nemohla být na pokojích zima, počítač řídí teplotu na 23°C celzia a o plísni rozhodně taky nemůže být řeč. Moc mě mrzí, že když jste měla nějaké pochybnosti či připomínky tak že jste je neřešila se mnou. Ještě se mi nestalo, že by někdo z našich hostů odje nespokojen. Budu rád, když vystoupíte z anonymity a písnete mi třeba na E mail. Je taky možné, že jste byla ubytovaná na jiné Zvoničce, protože jich tady v okolí je víc. Každopádně Vám přeji hezkou adventní neděli a příjemné prožití Vánočních svátků.Jiří Hladík majitel.

52 Karel Karel | 18. prosince 2011 v 21:08 | Reagovat

Dobrý večer,také se přidávám k přání hezké ZLATÉ Adventní neděle a jelikož mám s Penzionem Zvonička dlouholeté zkušenosti,tak musím reagovat na článek paní Lady a rozhodně s ním nemohu souhlasit,protože jsem tam byl snad v každém ročním období za dob kdy tam byla i paní Eva také po jejím odchodu a vždy jsem tam měl domácí stravu se vším všudy.Proto si myslím že se jedná o jiný penzion,protože jinak by to byla veliká lež.Vždy se tam s rodinou velice těším a to nejen na přírodu,majitele,ale i na pořádnou domácí BAŠTU!!!!!!!!!!!!!

53 Jiří Kuča Jiří Kuča | 18. prosince 2011 v 21:28 | Reagovat

[49]: Přeji pěknou adventní neděli ze zkušeností s penzionem Zvonička musím na článek paní Lady reagovat opačně,jelikož s panem majitelem mám dlouholeté zkušenosti tak mě tento článek velice zaskočil a domnívám se,že paní lada neví co píše.Za všechny ty roky zo tam jezdím Jsem se nesetkal s jiným jídlem než domácím a kdybych paní Evu neznal,tak bych neopoznal co se týče jídla ani  že tam už není.Shrnutí na závěr - TENTO PENZION BYCH DOPORUČIL VŠEM MILÝM LIDEM A TO CO SE TÝČE JÍDLA,PITÍ,UBYTOVÁNÍ A VŠEHO OSTATNÍHO.Přeji Všem veslelé Vánoce,hodně zdraví,štěstí,pohody a Všichni se sejdem něky na ZVONIČCE.J.K.s rodinou.

54 Danča Danča | 18. prosince 2011 v 21:58 | Reagovat

Zdravím všechny milé lidi.Musím se vložit do diskuse,protože nemůžu nechat bez povšimnutí,jak se tu vyjádřila paní Lada k tak příjemnému rodinému penzionu.Mám skoro až pocit že si spletla penzion,jezdím sem už několik let v různých ročních obdobích s celou rodinou a nikdy jsme nemohli říct že by tu byl nějaký nedostatek.Pokud nám něco chybělo majitel nám vždy vyhověl a co se týče jídla,nemám jinou možnost než napsat VÝBORNÁ DOMÁCÍ KUCHYNĚ .Doporučuji tento penzion  rodinám s dětmi ale klidně i bez.Rádi se sem vracíme.Je tu nádherná příroda,klídek a pohoda.Všem čtenářům přeji s celou rodinou krásné a pohodové vánoční svátky a třeba se někdy zase sejdem na Zvoničce.DANČA

55 Janča Janča | 18. prosince 2011 v 23:38 | Reagovat

Zdravím všecky ve spolek.I já se musím připojit do diskuse.Na Zvoničce jsem byla nedávno a jediné co můžu napsat, že jsem tam prožila krásné chvíle,odpočala a načerpala energii.Kuchyně je výborná domácí.Vepřová kolínka( recept pana majitele) neměla chybu,i vše ostatní je super.Ta dotyčná asi spadla z Marsu a má zatmění.Pan Hladík a jeho kluci jsou moc fajn lidi. Myslím že, jak se starají o své hosty nemá chybu.Já osobně plánuji se tam opět vrátit.

56 Dan Dan | 20. prosince 2011 v 22:00 | Reagovat

Zdarec vespolek. Tak pokud se mohu připojit s názorem, tak jen krátce. Myslím, že vše podstatné tu již bylo psáno výše, a až na názor jedné osoby se mohu ztotožnit. Ačkoli jsme tam nikdy déle ubytováni nebyli (jednu nebo dvě noci), věřím, že tolik zkušeností tolika lidí asi mluví za vše. Měli jsme tam ale loni svatbu, a to se vším všudy. Přijeli jsme, o nic se nestarali, vše bylo zařízeno, obřad na zahradě, ubytování pro hosty, výborné jídlo a prostě vše, co si stejně neumíte představit, dokud to sami nezažijete.  Ani nikdo z našich hostů si nestěžoval, naopak byli nadšení a všichni rádi vzpomínají. Tedy shrnu…nevím co je to za kouzlo, ale tak příjemně je fakt málo kde. Jestli je to tím jídlem, domácí atmosférou, pohodou a příjemným prostředím, nevím, ale fakt není na co si stěžovat. Možná tak na ty porce, které se většinou nedají sníst (třeba ta zmiňovaná kolena…luxus) a taky tam sklenka nějak nevysychá, což může být ráno někomu k nevůli :o)) Nezlobte se, ale tohle se fakt krátce napsat nedá ;o)

57 cheap short prom dresses cheap short prom dresses | E-mail | Web | 31. října 2012 v 12:41 | Reagovat

Q. What kind of cake do you get at a cafeteria?
http://www.threedress.com/

58 unique wedding gowns unique wedding gowns | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 4:55 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama