Nejnebezpečnější zbraň, kterou míříme sami proti sobě je příbor.
Rozmýšlejme dobře, co stojí za to strčit do úst.
.
Máte raději recepty v knižní podobě? Prohlédněte si mou kuchařskou knihu, která se může hodit i do vaší kuchyně. Bude mi velkou ctí pobývat ve Vaší knihovničce :-)

Kapr dle starého alsaského způsobu

10. dubna 2007 v 18:28 | © Šárka / www.gurmanka.cz |  Ryby
Český kapřík s vltavskou povahou po alsaském způsobu pro velikonoční pohodu = přesné znění receptu v čase a místě. V mém případě spíše výjimka na velikonočním stole. Kapříka jsem dostala jako dárek od kamarádky, která ho vlastnoručně chytila na Orlické přehradě. Já sama jsem nikdy žádnou rybu nechytila, takového dárku si vážím. Zatím jsem se o to nepokusila a asi ani nepokusím, ale nemyslím si, že bych třeba nechytla nějakého rybáře nebo milovníka ryb právě na tento parádní recept. Tak nahazuji udičku :-) tajně věřím, že chytnu nějakou labužnickou dušičku na tuto chutnou návnadu. Starou recepturu jsem upravila a dala jí jarní šmrnc, který se vykouzlí tím, že do jídla dáme všechno jedlé zelené a oko i žaludek jsou blažené! Copak to jde vařit francouzskou kuchyni bez čerstvých bylinek? Já si to neumím představit. Z tohoto důvodu jsem tu starou alsaskou recepturu trochu jarem omladila a kouzelné bylinky českému kapříkovi daly nenapodobitelný šmrnc.

Kapr dle alsaského způsobu
  • 1 kapr (2 filety), lysec je ideální (připravujeme ho i s kůží)
  • 2 krajíce chleba (čím tvrdší, tím lepší, event. nasucho opečeme)
  • 4 střední cibule
  • trochu olivového oleje
  • ½ kostky másla (potřebujeme cca 4 silnější plátky na 1 středního netučného kapra)
  • sůl, pepř
  • 6 tenkých plátků slaniny
  • 1 hlavička česneku (žlučníkář se nemusí děsit, je tam vtipně pro aroma)
  • bylinky (tymián, saturejka, naťová cibule /všeho přiměřeně/ vonět musí hlavně rybka)
  • cca 2 dl bílého vína (z Alsaska je nejideálnější) - láhev se nebojte otevřít, ono se to vínko k chutné rybě celé ve dvou vypije. Gewurztraminer (Tramín kořenný) v Alsasku dosahuje nezaměnitelného charakteru. Je bohaté struktury ve vůni a chuti, evokující exotické ovoce do které se mísí květnaté tóny muškátů a růží
Připravíme rybu. Měla jsem ji již vykuchanou a mladého kapra lysce netřeba čistit od šupin. Důležité je rybu rozporcovat. Žádoucí jsou filety. Rybě seřízneme všechny ploutve a odřízneme hlavu. Na hřbetě rybu přepůlíme a vyjmeme páteř. Pokud zvládneme, vykostíme. Naříznuté kostičky se dobře uchopí např. do kleštiček. Ocasní ploutev se velmi snadno oddělí, když použijeme ostré nůžky na růže :-) S touto vychytávkou jsem to měla za necelých 5 minutek nafiletované a vykoštěné. Drobnější kůstky zůstaly ukryty, ale příště si na ně lépe posvítím. Filety s kůží otřeme do sucha a osolíme, opepříme.

(tímto chlebovým základem začneme, kdo má rád ten tmavý, nechť ho použije, je skvělý!)
(skoro kompletní dobrota, kterou čeká cesta do trouby, horké zásnuby s vínem, až budete podlívat - vy zatím můžete se sklenkou vínka v ruce dění v troubě pozorovat, neboť v láhvi vám vína ještě dosti zbyde, kapr nesmí ve víně plavat, pouze se lehce brouzdat)

Cibuli oloupeme, nakrájíme na plátky a na troše olivového oleje opečeme do světle zlaté barvy. Jen lehký nádech stačí. Připravíme si zapékací nádobu (pečeme bez poklice) a na její dno položíme dva krajíce tvrdšího chleba (nebo ho nasucho opečeme). Pod každý krajíc položíme 2 plátky másla a další 2 plátky másla položíme na samotné krajíce. Osmahnutou cibulku v olivovém oleji naaranžujeme okolo chleba. Na takto připravený základ položíme kapří filety kůží dolů! Na filety položíme slaninové plátky. Okolo ryby položíme pár snítek čerstvých bylinek tak, aby se dotýkaly dna nádoby, protože se postarají o úžasné aroma při samotném pečení. Rozpálíme horkovzdušnou troubu na 180 °C a vložíme pečící nádobu s rybou. Pokud pečete ve varném skle jako já, dávejte do trouby studené! Nyní si počkáme, až začne rozpuštěné máslo v nádobě bublat. Nesmíme ho přepálit, proto prvních 7 až 10 minut si u trouby počkejte a ve vhodném okamžiku škvířící se máslo zalijeme první deckou bílého vínka. Máslo se s vínem spojí v báječnou šťávu, kterou během pečení kapra poléváme. Když se vínko malinko odpaří, přilijeme druhou decku a pečeme a podléváme a sledujeme ten proces voňavého pečení, protože se tam vážně dějí divy. Slanina se kroutí jako rozpustilé kanýrky na sukni a prosakuje do jemného kapřího masa, což oceníte za chvilku na talíři. Pokud se nudíte, nalijte si otevřené vínko a hned to bude zábavnější. Pečení této rybky mě trvalo přesně 45 minut. Potom rovnou přeložit na nahřátý talíř a už se můžete kochat tou rybí nádherou pohledem, ale chuť je zážitek ještě silnější. Jak rychle nahřát talíř? Gastroohřívař mít doma jistě nebudete a v mikrovlnce to může být riskantní, protože ne každé nádobí je do ní vhodné. Dejte talíře do dřezu a přelijte je horkou vodou z rychlovarné konvice. Nahřáté budou hned a jídlu to prospěje. Není nic horšího než studené jídlo. Máte-li rybí příbor, nezapomeňte na něj, umocní váš dojem z tohoto rybího hodování.


(takto to vypadá, když se ryba dostává do stavu konzumovatelného finále)
(tak se na vás ryba usmívá přímo z vašeho talíře)
(křehké maso se samo odevzdává vašemu příboru - dost bylo hovoru, je to fáze popřát si "dobrou chuť")
Nezmínila jsem se o česneku, který fotografiím dominuje. Nezapomněla jsem, jen jsem to nechala záměrně až na konec. Mnoho lidí ho nesnáší, větší část populace ho ze zdravotních důvodů nemůže, ostatní se nechtějí kompromitovat jeho vůní, která v dechu přetrvává ještě hodně dlouho po jeho konzumaci. Takto pečený česnek v horké troubě ve své vlastní slupce je k našemu tělu přívětivější. Jednotlivé stroužky snadno vyjmeme, pečený česnek vymáčkneme jako pastu a můžeme si na něm pochutnat. Chuť má mírnější, je stravitelnější a tak si ho jeho milovníci můžou dopřát v trochu jiné podobě. Stačí ho jenom přepůlit a položit do zapékací nádoby s jídlem. V létě ideálně do grilu. V tomto receptu je česnek skutečně jenom pro vlastní aroma, protože jeho vůně se lehce vznáší nad rybou, ale fakticky v té rybě není. Kdo na něj má chuť, ten si ten svůj stroužek uloupne.


(pečený česnek je delikatesa - při přípravě zásadně neloupeme)
Představit si francouzskou tabuli bez salátu je opět nemožné, tak i na toto jsem pamatovala. Při upíjení vínka a pozorování škvířící se rybky v troubě se hravě našel čas. Posloužil listový salát zvaný "Dubáček", kvalitní olivový olej, balsamicový ocet, lžíce dijónské hořčice, čerstvý šnytlík (pažitka chcete-li), pro hedvábnou konzistenci lžíce créme fraiche (event. jogurtu, smetany). Výborné do tohoto salátu byly přepůlené lehce kyselejší hrozny. S výraznější chutí alsaského vínka a pikantním velejemným masem kapra to skutečně nemělo ani jednu chybu :-) Pokud někdo dal víc dijónské hořčice než jeho ústa unesou, nechť zjemní medem.(takto nějak vznikal výsledný salát, což byla s vínem jediná příloha k tomuto kapříku)

Ujištění pro kamarádku rybářku: Neber si ty barvité fotečky jako provokaci. Vím, že druhá rybka nezabrala a já ti vlastně snědla večeři. Jako satisfakci přijmi má slova, že při konzumaci jsem myslela na to, že ty tam u vody na talíři nemáš nic :-) Neboj, vynahradím ti to třeba touto recepturou, protože tobě by se mohla hodit ho kuchyňského repertoáru. Za tu výbornou rybičku ještě jednou dík :-) První rybka v sezóně chycená je vzácná. O to víc si jí vážím. I když už je dávno snědená, dala jsem si na tomto receptu záležet. Fotografický doprovod je úmyslně ponechán ve větším rozměru, aby z toho "krásná rybářka" měla opravdový dojem, neboť byla původcem této výborné večeře. Bez čerstvého kapříka by se toto ohromně dobré jídlo neuvařilo :-) Recept jsem nemusela lovit v paměti, neboť na alsaských hranicích jsem nějaký ten čas žila a o tamní přípravě kapřího masa přeci jenom něco vím :-) Ovšem byla to má premiéra!

Dobrý tip: Máte raději recepty v knižní podobě? Prohlédněte si mou kuchařskou knihu, která se může hodit i do vaší kuchyně.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Bali Bali | Web | 10. dubna 2007 v 19:18 | Reagovat

tééééééééda to je recept jao fíííííííííííík ;-)

Já asi nikdy nejedla kapra jinak než obalovaného!

Ten salátek vypadá také zajímavě a fotečky jsou opět povedené!

My teď taky salátujeme- pampeliškujeme.

2 Rudka Rudka | E-mail | 10. dubna 2007 v 19:39 | Reagovat

Když se dívám na fotografie, nemohu ani polknout, jakou mám slinu. Kapříka si většinou děláme klasickým způsobem (obaleného nebo na másle), ale Ty si s ním dokážeš krásně vyhrát. Vím, byl určitě vynikající, protože vaříš s takovou chutí a elánem, že všechna jídla jsou jedna báseň a velikonoční hlavička nám to zase potvrdila.

3 DolceVita DolceVita | E-mail | Web | 10. dubna 2007 v 20:09 | Reagovat

Bali, díky za poklonu kapříkovi :-) Tak musím vážně konstatovat, že ten obalovaný mi chutná asi nejméně. Na Vánoce se na něj samozřejmě těším, kousek si vždycky dám, ale dají se s ním dělat jiné divy. V Alsasku jsem chodívala na kapří hranolky, fritované v těstíčku :-) S vínkem a partou kamarádů to bylo moc fajnové jídlo. Hlavně saláty !!! Ty miluju a taky pampeliškuju a kromě konvalinek a rulíku zlomocného na talíř strkám všechno :-) Jó jaro, to dělá s jídelníčkem divy.

4 DolceVita DolceVita | E-mail | Web | 10. dubna 2007 v 20:41 | Reagovat

Rudko, kapřík na másle je výtečná klasika. Tento recept je taky de facto na másle & pár věciček navíc :-) A já to teda řeknu !! :-) ... nebýt tebe "šikovná rybářko", tak jsme si doma nepochutnali. Obracím muže na víru, že má všechno rád. Nedávno ještě povídal, že kapra moc nemusí. Má raději ty delikatesnější mořské potvůrky. To se ovšem po včerejšku změnilo, i kapra mám zase příště udělat. Sice jsem ho vykostila, ale nebylo to ono :-) Nějaká zapomenutá kost tam zůstala, a je jasné, kdo je na talíři měl :-))) Murphyho zákony fungují vždy a naprosto spolehlivě.

5 Bali Bali | Web | 11. dubna 2007 v 8:01 | Reagovat

no vidis, ja obalovaneho miluju, ale musi byt od maminky ;-)(tvuj receptik dam mamine, ta to urcite vyzkousi)

Vanoce si bez nej neumim predstavit. A protoze, manzel kapra neji, tak na vanoce ji treba langustu a nejakou "lepsi" rybu a ja vedle nej skromne salat a kapra. I kdyz jsme bydleli v Singapuru, tak jsem si obalila aspon zraloka a udelala salat. Ale kapr je lepsi.

6 Mánek Mánek | E-mail | Web | 11. dubna 2007 v 8:30 | Reagovat

Moc hezký a voňavý recept! A s těmi kostičkami - proč se nekoukneš ke mě na radu? :-D

Tady máš odkaz, jak se zbavit u filátka drobných kostiček: http://manek.bloguje.cz/446884-filetovani-ryb-video.php

7 DolceVita DolceVita | E-mail | Web | 11. dubna 2007 v 8:32 | Reagovat

Bali :-) lepší ryba je prostě lepší ryba! to se nedá nic dělat. Ono s tím kaprem je přeci jenom dost práce a "lepší ryby" se de facto i snadněji připravuji a hlavně nemívají tolik kostí atd. Český bramborový salát si tvůj muž dá a pochutná si na něm? :-) Já na Vánoce na bramborovém salátu trvám, rybu bych možná zaměnila, na tom kaprovi bych až tak striktně netrvala, ale zatím ho vždycky na stole alespoň kousek máme. Tradice je tradice, tak se ji snažím udržovat, ale kdybych měla být doma úplně sama, kdo na kapru trvá, tak bych asi polevila ve své tvrdohlavosti. Moje holky ho tedy na štědrovečerní večeři nikdy nechtěly. Holt ty kosti mnoho lidí odradí. Fakt je, že kapr má jemňoučké maso a když se umí udělat, je to pochoutka.

8 DolceVita DolceVita | E-mail | Web | 11. dubna 2007 v 8:34 | Reagovat

Mánek :-) díky, tento odkaz je přímo božský !!! vybavena těmito radami budu mít příště kapří filety bez jediné kostičky. Za cenné rady děkuji :-) ve vykošťování se budu zdokonalovat.

9 Bali Bali | Web | 11. dubna 2007 v 9:44 | Reagovat

protoze vanoce travime s celou rodinou, tak je kapr a salat vzdy na stole. Manzel vzdy udela nejaky fr.predkrm treba, St.Jacques, ustrice, krevety, sneky...To si dame vsichni a pak uz kazdy podle narodnosti ;-)), on ochutna salat, tojo, ale pak ma sve a my mame sve. Ne ze bychom nemeli radi langustu nebo morskeho dasa, ale to on nam udela i jindy a tak na vanoce mu to nechame a drzime se ceske tradice.

Mamka umi kapra perfektne vykostit a pripravit a tak si bez nej vanoce neumim predstavit. Pred 3 lety jsme travili vanoce ve Francii, tak to kaprik nebyl :-((

ale hned v lednu po navratu jsme si je zopakovali s rodinkou po cesku ;-)

Kdyz se mne ve Francii nekdo pta co se u nas ji na vanoce a ja reknu ze kapr, to bys mela videt ty ksichty a vyvaleny oci! Proc pry tak podradne a chude jidlo, kdyz se maji jist same delikatesy. A tak vysvetluji, ze vanocni stul u nas neni chudy, ze lidi ji i jine dobroty, specialitky, ale ten kousek kapra a salat je tradice a malokdo to na vanoce neji.

No oni maji Frantici vubec zvlastni nazory na zbytek sveta a treba jeste pred nekolika lety mi byla polozena otazka jestli znam maso nebo jestli uz jsem nekdy jedla dort :-((

10 DolceVita DolceVita | E-mail | Web | 11. dubna 2007 v 10:12 | Reagovat

Bali :-) vis co se mi na cele veci libi? Ze v Cechach v podstate lide maji na stedrovecernim stole identicke jidlo a lety se to nemeni. To se ovsem neda rici napr. o Francii, nebot vim, ze kazdy pripravoval malinko neco jineho. Tez hodne masove fondue se tam delalo. Vyptavala jsem se vsech nasich pratel a ne vzdy to bylo stejne jidlo. Na ceskych vanocich se mi libi ta nemennost tradicnich pokrmu. A ceske vanoce jsou opravdu velmi pracne, nebot si pecivo a vse dalsi lide sami pripravuji. V jinych zemich se mnohem casteji nakupuje vse hotove. Faktem ale zustava, ze Vanoce jsou pekne kdekoli na svete, protoze u stolu se sejde rodina :-) Jeee, proc myslime na Vanoce, kdyz je kolem nas jaro? ... a taky globalni oteplovani ... Vanoce casem asi ztrati sve bile kouzlo.

11 Bali Bali | Web | 11. dubna 2007 v 10:58 | Reagovat

se nediv, ze jsme u vanoc, kdyz ty tady na nas s kaprem;-))

12 timino timino | 11. dubna 2007 v 19:04 | Reagovat

Tak ja zasnem. Vyberiem sa na 9 dni na dovolenku a teraz neviem co mam skor citat.  Sarka, ako to vsetko stihate? A ako to mam vsetko stihnut vyskusat? V kazdom pripade dakujem za prekvapenie. Inac tu v New Yorku je problem zohnat kapra a vsetci sa cuduju, preco chcem  tu najhorsiu rybu. Ale na Vianoce som to zvladla a aj u nas bol kapor. Este raz dakuje za prekvapenie, lebo vase stranky mam velmi rada.

13 DolceVita DolceVita | E-mail | Web | 11. dubna 2007 v 22:38 | Reagovat

timino :-) upřímně řečeno, i já jsem překvapená, že články s recepty se na mém blogu již celkem slušně nakupily. Vzhledem k faktu, že mám 2 zaměstnání, 2 domy, 2 dcery, 2 čtyřnožce, muže s 2x větší trpělivostí než je běžné, tak se tomu taky trochu divím :-) Určitě něco někde zanedbávám, ale doma mě nemůžou nařknout z toho, že nevařím :-) Tento blog je toho dostatečným důkazem, že tomu tak není. I když bych mohla o ty 2 hodinky chodit dřív spát, tak tato blogová závislost mi to nedovoluje a pořád mám hlavu plnou nápadů, co zase příště uvařím. I kdybych 2 měsíce do kuchyně nevstoupila, tak materiálu na nové recepty jídel dávno snězených, mám v pc zase slušnou řádku :-) Možná lékař by tuto mou zálibu nazval "diagnózou" :-) Abych se vrátila k tomu kapru, tak je fajn, že i ze zdánlivě podřadnější suroviny, kterou zatracovaný kapr bezesporu je, se dá vytvořit skvělé jídlo, které dokáže konkurovat i rybám honosnějším. O to mi vlastně v tomto receptu šlo :-) Myslím si, že z každé suroviny se dá připravit něco chutného a zajímavého, když se to vezme správně do ruky a krom špetky koření se tam vhodí i špetka nápadu a suroviny se do sebe vhodně zakomponují. Díky za to, že vás mé stránky dokážou potěšit, z toho mám upřímnou radost. Zdravim do NY ;)

14 merapi merapi | 13. dubna 2007 v 22:08 | Reagovat

I šupináč se dá připravit bez šupin a s kůží - ostrým nožem od ocasu podřezávat šupiny, 2,3 kapříky pro trénink a odříznete krásně celý plát šupin. Pak udělejte filety filetovacím nožem, pojedete těsně po žebrech, žebra zůstanou na rybě. NEKUCHANÉ. Když máte dva pláty, tak ostrým nožem prořezávejte kolmo na směr páteře (jistě, už tam není) až na kůži, tu se ale snažte neproříznout. Takové zářezy dělejte tak 0,5 cm vedle sebe. Jemné a píchavé kosti přeřežete a při jídle vůbec nepoznáte. Chce to jen párkrát zkusit a mít opravdu ostré nože.

A co se zbytkem?

Zbývající torzo vykuchat, rozdělit vnitřnosti, přesekat páteř a spolu s hlavou na polívku. Masa je mezi žebry ještě dost, tak to bude polívka jak od babičky.

Tak vás zdravím z Třeboně.

15 DolceVita DolceVita | E-mail | Web | 13. dubna 2007 v 23:03 | Reagovat

merapi :-) i já zdravím kousek od Třeboně :-) děkuji za podrobný návod, jak na šupináče :-) rady se budou hodit, když mě popadnou choutky na rybu z českých vod a tůní, ostatní jistě též využijí, tak za nás všechny posílám velký dík!

16 DolceVita DolceVita | E-mail | Web | 14. dubna 2007 v 15:12 | Reagovat

Do Třeboně si jezdím na kapru pochutnat do restaurace "Šupinka" :-) Kapr podle pytláka Říhy nebo kapří hranolky! To mě nikdy nezklame.

17 merapi merapi | E-mail | 14. dubna 2007 v 17:03 | Reagovat

A vidíte, teď si můžete dělat hranolky doma. Jen tu kůži proříznout.

18 telatko telatko | Web | 17. dubna 2007 v 10:21 | Reagovat

Vyzkousela jsem recept jen misto kapra s morskym okounem. Vysledek byl skvely!!!

Sarko diky!

19 DolceVita DolceVita | E-mail | Web | 17. dubna 2007 v 12:57 | Reagovat

Dobry napad :-) Nemusi to byt kapri maso, opravdu se to da udelat z kazde jine ryby a vysledek bude zajimavy. Ta stara receptura ma sve kouzlo, ktere funguje. Diky za komentar a za cas venovany teto recepture. Moc zdravim :-)

20 mišel mišel | 1. října 2010 v 10:20 | Reagovat

Dobrý den, recept je výborný, dělala jsem ho z Vaší kuchařky.  Trochu jsem se bála toho chleba a obráceného kapra kůží dolů, tak jsem v remosce pekla půl porcí dle Vás a půl bez chlebíka a kůží nahoru. No a bylo to milé překvapení. Víno jsem nedávala, protože ho moc doma nevedeme a jídlo bylo i pro děti. Česnek naopak přímo na rybu, ten milujeme. Vynikající, už se těším na dalšího kapra, právě jel manžel na ryby. Díky

21 Pavla Pavla | 14. května 2012 v 0:23 | Reagovat

Milá Šárko, kapra jsme měli naposled na Vánoce před 5 lety, kdy nám naše neustále plačící novorozeně nedalo příležitost zasednout ke štědrovečerní vačeři. Dorazil nás právě kapr, kterého jsme na střídačku okolo desáté večer zhltli. Chutnal a vonel bahnem, opravdu nic moc, od té doby jsme na něj u nás doma zanevřeli. Ale teď už vím, že jen dočasně. Dnes večer jsme po kouskách z hrnce ujídali vonící dobrotu připravenou podle Tvého receptu, za který tímto moc děkujeme. Určitě zopakujeme!

22 DolceVita DolceVita | Web | 14. května 2012 v 13:41 | Reagovat

[20]: mišel:

Tak milý komentář a já nechala tak dlouho bez odezvy. Moc se omlouvám! Myslím si, že dobrý recept na kapra nestárne a třeba se k němu zase někdy příště vrátíte. Protože je to má oblíbená úprava, přidala jsem ho i do své kuchařské knížky. Mám radost, že byl objeven, vyzkoušen, pochválen. Díky a přeji krásné dny provoněné rybami :-)
Šárka

23 DolceVita DolceVita | Web | 14. května 2012 v 13:46 | Reagovat

[21]: Pavla:

Je moc fajn, že kapr dostal druhou šanci a opravil si reputaci. Když se nad tím zamyslíme, tak naše české ryby jsou tím nejzdravějším, co si můžeme dopřát. Český kapr je chován ve velmi šetrných podmínkách a čistých vodách, čímž se stává dokonalou potravinou, kterou můžeme mít v čerstvém stavu na stole kdy se nám zachce. Dovozové ryby se často chovají uměle na farmách a než se k nám dostanou, musí cestovat světa kraj. Nakonec i jejich kvalita je velmi diskutabilní, tak proč ohrnovat nos nad naší českou domácí šupinatou rybou :-)

Dříve jsem kapra také odmítala, ale dnes jsem pochopila, že to byla velká chyba. Na rybu se musí jít s dobrým receptem, ktrý vůbec nemusí být bůhvíjak komplikovaný. Moc ti děkuji za zprávu a mám radost, že doma chutnalo :-)

Krásné květnové dny přeje Šárka

24 red bottoms red bottoms | E-mail | Web | 31. října 2012 v 14:09 | Reagovat

Pretty useful info here. BTW, I think I read a especially similar article on another blog today, in fact i'm pretty certain. I 'll check it out and let you know, maybe they copied your content, who knows.
http://www.shoesgreat.com/

25 lenka lenka | 23. prosince 2012 v 19:57 | Reagovat

kapra po alsasku děláme cca od roku 2000. nebavilo mě obalovat, tak jsme mnohokrát předtím neměli kapra, ale jinou rybu. recept je z knihy Achille Gregora, "podpořený" ještě receptem z kuchařky p. Kotena. nevím, jestli se takhle jí kapr v Alsasku, ale to, co vznikne, vás okouzlí. největší plus: nemusíte se starat skoro o nic. vše se dělá samo, nehrozí připečení, nedopečení ... krásně zlatavá kůže kapra je báječná. víno voní, slanina též. tady nějací divní lidé nechtějí dávat do jídla víno, protože "je to pro děti". BLBOST! po půlhodině pečení zůstane z vína jen vůně a chuť, alkohol je dávno pryč... a alkohol by byl pryč i jen po pěti minutách!
můj recept neobsahuje jiné koření než čerstvě namletý černý pepř, není tam ani cibule, ani česnek. mně to nevadí, rybí chuť miluju a nepotřebuju žádné jiné výrazné chutě. ani v alsaských receptech na kapra jsem nenašla žádné zelené byliny. ale víno je naopak všude :) slanina by měla být víc masitá než je na jednom fotu, to, co tam vidím, je samé sádlo

26 formal bridal dresses formal bridal dresses | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 5:55 | Reagovat

A. Three clothes-pins held up two shirts!
http://www.threedress.net/

27 gta 5 pc cheats gta 5 pc cheats | Web | 21. června 2017 v 11:35 | Reagovat

•    Your article is great and rewarding. I like it very much. Hope to read more posts from you.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama