Nejnebezpečnější zbraň, kterou míříme sami proti sobě je příbor.
Rozmýšlejme dobře, co stojí za to strčit do úst.
.
Máte raději recepty v knižní podobě? Prohlédněte si mou kuchařskou knihu, která se může hodit i do vaší kuchyně. Bude mi velkou ctí pobývat ve Vaší knihovničce :-)

Hovězí steak / Beefsteak / Beef steak / Biftek

5. března 2007 v 23:13 | © Šárka / www.gurmanka.cz |  Maso
Pod tímto názvem ho můžete najít na jídelníčku restaurantů. U řezníka se dožadujte luxusního kusu masa ze "svíčkové". Záležitost to není nejlevnější, ale výsledek může být ohromující. Aby byl právě takový a nikoli tragický, je dobré vědět několik zásadních pravidel, jak si s biftekem v domácích podmínkách poradit. Dostávám se tímto tématem na velmi tenký led, ale přátelé mě donutili, neboť tento víkend otestovali a zanechalo to v nich velmi dobrý dojem ;) Za tu společnost u stolu jim patří dík ;) Nejlepší volba je koupit maso z anglického masného plemene Aberdeen Angus, Shorthorn, Hereford. Tento skot se prohání ve velkých stádech na pampách v celé Latinské Americe a je na steaky nejlepší.
Mé zásady pro dobrý výsledek ;)
Zásada č. 1 / nejdůležitější = nákup masa správně odleželého. To poznáme dle jeho barvy, neboť správně odleželá hovězí svíčková je po krajích nahnědlá a středový terč je červený, maso na řezu lesklé. Maso na steaky by mělo býti rozleželé 3-4 týdny. Po stisku masa prstem se nemá povrch zase rychle vyrovnat. Jemné mramorování masa je zárukou báječné křehkosti a tím pádem celého našeho kuchařského snažení. Maso z mladého býčka je cennější než z jalovice. Přesně o toto při přípravě bifteku jde.
.
Zásada č. 2 / správné nakrájení masa. Když biftek, tak pořádně vysoký a šťavnatý. Doporučuji nakrájet na řezy cca 4- 5 cm vysoké. Takto nakrájeným svíčkovým řezům se říká Tournedos. Maso je tak křehké, že je zvrhlé ho naklepávat. Doporučuji jen klouby ruky jeho strukturu lehce narušit. Aby se bifteky opravdu dobře a správně propekly, je třeba maso zafixovat do tvaru, tzn. že každý takovýto biftek stáhneme po obvodu pevně provázkem. Můžeme i obalit plátkem slaniny.
Zásada č. 3 / kořenění, marinování = všeho s mírou
Solit před vlastní přípravou nedoporučuji vůbec. Sůl na sebe váže vodu a tím pádem vytáhne z masa tekutinu, což v případě bifteku není žádoucí. Já použiji čerstvě mletý pepř a nějakou tu kapku dobrého olivového oleje. Ideální je např. ochucený olej bylinkami, chilli atd. To už je skutečně věc chuti. Takto maso marinuji v chladu maximálně od předešlého večera, jinak raději marinuji nějakou tu hodinu před samotnou přípravou. Sůl potřebovat budeme později a jsem všemi deseti zásadně pro mořskou. Ostatně její solící schopnosti převyšují tu běžnou a jako bonus má daleko více minerálů potřebných pro náš organismus.
.
Zásada č. 4 / Pánev a tepelný zdroj
100% ní výhodu má plyn! Pokud ho nemáte k dispozici a musíte vařit na indukci, tak jsme na tom stejně ;) Mohu s klidným svědomím říct, že i toto se dá zvládnout. Co ovšem obejít nejde, je pořádná těžká litinová pánev. Osobně jsem pro tu grilovací. Pokud ji nemáte, investujte do ní. Bifteky budete zvládat s bravurou. Těžká pánev se umí pořádně rozpálit a je skvělým vodičem tepla, které přejde do masa. Pamatujte na to, že biftek je boj o každou minutku! Pánev budete rozpalovat opravdu na maximum. Bez dobré a kvalitní pánvičky se nám biftek nepodaří.
Zásada č. 5 / Rozhodnout se, o jaký stupeň propečení vlastně máme zájem!
O delikátních chuťových nuancích steaků a bifteků rozhoduje krom kvality masa i to, jak dlouho se maso peče. Existuje terminologie stupňů vlastního propečení:
  1. Trés saignant neboli very rare - pečený biftek/steak má tenkou hnědou kůrku, ale uvnitř je ještě syrový a krvavý. Když ho zmáčkneme prstem, jde to lehce a syrovost masa cítíme zřetelně.
  2. Saignant neboli rare - upečený steak je na povrchu hnědý, pod povrchem růžový, ale vnitřek masa je ještě syrový a krvavý. Prstem můžeme zmáčknout jenom prostředek steaku, všude jinde je opečené maso pevnější.
  3. Á point neboli medium: maso upečeného steaku je uvnitř růžové, ale ne krvavé a tlaku prstu se podá jen mírně, cítíme jak zlehka pruží. Právě této přípravě se budu ve svém receptu věnovat, neboť tak máme beef steak nejraději.
  4. Bien cuit neboli well done - upečený steak má křupavou hnědou kůrku, je celý propečený a tlaku prstu se nepoddá vůbec! Osobně se domnívám, že ten, kdo si takto upravený biftek masa objednává, tak kouzlu beef steakového umění nerozumí a je mi ho líto. Nechť se prosím neurazí, ale určitě s tímto názorem nejsem sama. Kuchař ovšem může mít vyhráno a nemusí tak přísně kontrolovat každou minutku při samotné přípravě. Výsledná hovězí podešev snese opravdu vše, ale já bych takovou podobu toho nejjakostnějšího masa na svém talíři nesnesla, tudíž si ho neobjednávám a doma takové barbary ani nehostím ;)
Jak biftek dělám já - nelze jednoduše doporučit, kolik minut nechat biftek na pánvi! Záleží to především na jakosti a vyzrálosti masa, na kvalitě pánve, na tepelném zdroji (plyn hraje prim), v neposlední řadě na tloušťce samotného steaku. Já budu hovořit o zkušenosti se 4cm vysokým biftekem z masa kvalitního a pečení na indukci a na kvalitní grilovací pánvi. Pánev hodně rozpálím a olej nepoužiji vůbec. Vycházím z toho, že maso mám olejem zakápnuté, tak postačí i na pečení. Přebytečný olej se na pánvi zbytečně jen přepaluje, tak na to dejte pozor. Z každé strany opeču 3 minuty. Maso se zatáhne a všechna šťáva zůstane uvnitř. Dobrému propečení pomáhá pevné stažení provázkem. Při obracení maso nesmíme v žádném případě napíchnout na vidličku. Obracíme kleštěmi na maso nebo nějakou vhodnou obracečkou. Přišli bychom o to nejlepší, tedy o šťavnatost masa. Po upečení maso přendáme na talíř či do nádoby, kde ho můžeme přikryté nechat pustit přebytečnou šťávu a trochu odležet. Používám termohrnec, ale klidně přetažení alobalem přes talíř musí stačit. Mezi tím si rozpálím troubu na min. 220 °C. Po 5ti minutách odležení steaky ještě vhodím na chvilku do rozpálené trouby a nechám je tam doběhnout do dokonalého stavu propečenosti "medium". Na tu jejich poslední cestu je osolím, neboť už sůl žádnou šťávu nevytáhne. Maso má pevnou opečenou kůrku a ublížit se mu už ničím nedá. V troubě ponechám 3-4 minuty a poté ihned servíruji. Nahřátý talíř je samozřejmost.
.
Kde vzít omáčku? Na pánvi po pečení si připravíme trochu omáčky na steaky. Já pro tento biftek zvolila Dry Sherry,Medium / Don Pablo & hrubozrnnou francouzskou hořčici Moutarde de meaux / Pommery. Zbytky po pečení masa se nám uvolní po přidání několika lžic sherry, přidáme též šťávu z masa, které nám z něj vytekla při odležení v nádobě. Na pánvi tekutinu trochu odvaříme a přidáme plátek másla a lžíci hořčice, okořeníme mletým pepřem, solí. Ostrost hořčice jsem srazila přidáním dobrého tymiánového medu (ale běžný med je naprosto ideální). Tím vzniklo několik lžic omáčky, která dobře posloužila při závěrečném servírování masa. Navíc máme pánev prima odmaštěnou a se samotným mytím se nebudeme trápit.
.
K masu je ideální podávat nějakou opečenou zeleninu. Připravila jsem kukuřičná zrna na másle a čerstvé naťové cibuli. V troubě pečené americké brambory byly vhodnou přílohou.
.
Pokud jste respektovali všechny zásady předešlé, můžete s klidem uposlechnout tuto "Zásadu poslední"- na biftek vezměte ostrý steakový nůž a už ničím nerušenou dobrou chuť.
.
Masné plemeno ABERDEEN ANGUS, ekologický chov u nás. Zvláštnotí tohoto plemene je jeho genetická bezrohost!
Na český trh se dováží maso z Jižní Ameriky (Argentina, Uruguay) v BIO kvalitě. Více na www.ifcfood.cz. Trvanlivost masa při dodržení skladovacích podmínek je 120 dní od data zabalení a expedice z Jižní Ameriky. Maso zraje během přepravy do Evropy. V tomto procesu se působením složitých biochemických enzymových procesů uvolňuje kyselina mléčná, která maso přirozeným způsobem konzervuje. K nám se tedy dostává v perfektní kvalitě a žádoucí zralosti!
.
Poznámka: kamarádi vidí, že jsem učinila tak, jak bylo slíbeno. Přesný postup sobotní večeře mají zde, černý na bílém a s barevným doprovodem ;) Mohu slíbit, že s nadcházejícím ročním obdobím se takovému krátkému vaření budu věnovat stále častěji. Dobrý steak na pánvi je to nejjednodušší, co můžeme sobě, rodině a přátelům připravit. Zaručuje nám jen několikaminutový pobyt v kuchyni. Není to fantazie? Tak proč se steaků bát a myslet si, že jsou nezvladatelné ;) Každá holka, která umí udělat pořádný steak, tak na celé čáře vyhrává a u muže (nejen svého vlastního) si vydobude respekt (pokud ovšem není vegetarián). Ona ta láska přeci jenom prochází všelijakými cestičkami, ale žaludkem vede k srdci dálnice. Každým dalším pokusem z nich budete mít menší respekt. Pro mě nebylo lehké vařit pro 6 lidí v domácích podmínkách a ještě na té zapeklité sklokeramické indukční desce, ale podařilo se mi udělat i několik fotek, tak to beru za velký úspěch ;) Fotograf nechť bere s rezervou, bylo to akční prostředí a v blízkosti žhavé pánve bylo nebezpečno.
.
Cowboy nechť se neurazí, že mu fušuju do řemesla. Spíše od něj očekávám, že jako gentleman poradí ;)
Pro milovníky bifteku "bien cuit" nebo-li "well done" zlatá rada závěrem:
.
GORDON RAMSAY, jeden z nejslavnějších kuchařů světa ve své knize Ráj v kuchyni se samozřejmě nemohl vyhnout ani přípravě bifteků. A co radí a co si o tom sám myslí? To najdete na straně 144 výše zmiňované knihy.
Například u hovězího plátku je nejobtížnější dosáhnout správného stupně propečenosti. Pokud jde o dobře propečený ("well done") steak - neznám nic horšího. Nerad vidím, když kuchař maso přepeče!
Prozrazuje vlastní fintu, jak na zákazníka, který chce takto propečený biftek, neboť je to jeho právo, protože on platí. "Poradil jsem kuchařům, aby v takovém případě maso propekli na střední stupeň (tedy medium) a přidali do pánve trochu vývaru. Vývar se při zahřívání odpařuje, dodá masu vlhkost a vytvoří na něm pěknou glazuru, takže maso pak není vysušené a černé." Myslete na pořádně rozpálenou pánvičku, protože bez té to nejde.

Dobrý tip: Máte raději recepty v knižní podobě? Prohlédněte si mou kuchařskou knihu, která se může hodit i do vaší kuchyně.
 

52 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (280)
Zobrazit starší komentáře

201 Paja Paja | Web | 7. června 2011 v 15:08 | Reagovat

Dobré recepty

202 books-is-our-life books-is-our-life | 14. června 2011 v 12:47 | Reagovat

dobré recepty...okomentuj taky náš blog :)))

203 Bonbón Bonbón | E-mail | Web | 21. srpna 2011 v 19:59 | Reagovat

Zajímavé kolik je tu článků...

204 Tepp Tepp | 19. září 2011 v 15:56 | Reagovat

kvůli tomu, že někdo nechce salmonelu je barbar? jdi do píče krávo

205 Láďa Láďa | 25. září 2011 v 12:48 | Reagovat

Děkuji Vám moc za skvělý návod, steaky jsem sice dělal ze zadního, ale podle Vašeho návodu byly úplně skvělé a měkké. Protože jsem neměl sherry, tak jsem si omáčku trochu upravil, dal jsem cca 2 dcl bílého vína, 2 lžičky hořčice, šťávu, co maso pustilo, 5 lžiček rybízového džemu a sůl. Ještě jednou díky!!

206 Michal Michal | E-mail | Web | 13. listopadu 2011 v 11:39 | Reagovat

Za prvé děkuju za zajímavé tipy pro přípravu steaků. A až na to dopékání v troubě, to mi přijde podobné barbarství jako "well done":) Ale nic ve zlém, záleží na vkusu každého. Ale jak jsem tento blog objevil? Chtěl jsem si ověřit, jak je to s těmi pánvemi Carl Viktor, protože jsem našel zmínku o tom, že je to čína atd. Takže na úvod, pánve neprodávám, dělám v IT:) Za druhé, miluju švédskou kulturu a výrobky. Jezdim Saabem, piju švědský cider, budu stavět dům podle švédské architektury. Ale prezentace značky stylem "jenom my děláme švédské pánve" je mi dosti protivná. A ještě jeden postřeh z praxe, podobný už tady padnul ale spousta lidí to nepochopila a vrací zhovadilé argumenty. Pokud chci vyrobit výrobek v ceně na straně výroby 1000kč. tak mám dvě možnosti. Vyrobit v drahé zemi (mimochodem švédsko je jedna z nejdražších zemí ohledně ceny práce) Materiál mě bude stát 300,- lidské zdroje 700,-. Druhá varianta je Lidské zdroje 200,- v číně, Indii atd. A nyní otázka, kolik mi zbude na materiál?:) A to nepočítám třeba to, kolik zaplatí za jednotku materiálu firma ve švédsku, která vyrobí pár set pánví a kolik firma, která z daného materiálu o několik řádu více. Každopádně prodejní praktiky obou firem jsou nechutné a nekoupím ani u jedné. Dost možná to dopadně tak, že si nechám udělat litinový plát na zakázku. Cena bude podobná, kvalita zaručená a padne mi přesně kam potřebuju.

Peace...

207 DolceVita DolceVita | Web | 13. listopadu 2011 v 20:19 | Reagovat

[206]: Michal:

Díky za zprávu :-) Dopékání steaků v troubě je takový šetrný profesionální trik a masu fakt neubližuje :-) Nerada se chovám k masu barbarsky a zacházím s ním fakt v rukavičkách :-) Severský styl mě přitahuje. Doma mám finskou saunu a ráda jezdím do Dánska. Ve Švédsku jsem bohužel nebyla, ale jejich naturel je mi blízký. Dům ve stylu švédské architektury jsem měla chuť postavit také, ale nakonec si prosadil muž svou vizi a užíváme si klidu ve velké uzavřeném stavení na českém jihu. Do debaty o pánvích se moc zapojovat nebudu, protože doma mám nádobí měděné od Mauviel a pár litinových pánví od dobrého evropského výrobce a to je takový mercedes mezi nádobím. V podstatě je to nezničitelné nádobí, které se dědí :-) Vozy něměcké provenience tak nějak preferuji a slouží nám ke spokojenosti už pár desítek let, ale být Saabistkou by nebylo vůbec špatné :-)
S tím co píšete vyjadřuje SOUHLAS !!!

208 Maty Maty | 31. prosince 2011 v 15:30 | Reagovat

Dobrý recept. Podíváš se na můj blog?
http://maty-web.blog.cz/
Díky moc :D

209 ValdezRegina26 ValdezRegina26 | E-mail | Web | 1. ledna 2012 v 13:06 | Reagovat

Buildings are not cheap and not everyone can buy it. However, <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/credit-loans">credit loans</a> was created to aid people in such kind of cases.

210 Zdeněk Zdeněk | E-mail | 7. ledna 2012 v 14:54 | Reagovat

Ahoj, skvělý blog, díky za praktický popis jak na steaky.
Preferujete na konzumaci steakový nůž se zoubky, nebo bez?
Dozraje svíčková doma v lednici, pokud koupím příliš čerstvou?
Jak poznám, že už je pánev (litinová) správně rozpálená.
Díky

211 Radka Radka | E-mail | 10. ledna 2012 v 10:55 | Reagovat

Děkuji za tip.Konečně jsem našla recept jak se zpávně dělají steaky podle mé představivosti.Bude skvělá sobotní večeře.Ještě jednou díky.Jo podle mě příliš propečený steak není steak.Ideální je medium to je steak!

212 Dolek Dolek | E-mail | 10. ledna 2012 v 23:48 | Reagovat

[174]:Ahoj Jirko, na tento blog jsem se dostal skrze googlovani spekulaci ohledne litinove panve znacky Carl Viktor! A jsem v naprostem udivu! Jak nekdo muze tvrdit, ze v clanku jsou fakta, kdyz si nic neoveri? Volal jste na COI? Ja ano, a informace znela takto: na vyrobce Carl Vyktor nebyl na COI nikdy resen. Pouze bohuzel mozna podle trochu poskozeny eshop dommo.cz byl na udaní na COI. Ale vse bylo v poradku. Mimochodem vyrobce ani web nikde neuvedi ze se jedna o svedskou ocel. Jak je psano v udejnem textu od COI. Z toho plyne, ze by si mel 2x merit .. pro priste

213 Petr Petr | E-mail | 17. ledna 2012 v 17:50 | Reagovat

Taky mám pocit, že všichni co nějak obhajují čínskou litinu sou "teplý bratři z Dommo". Jednu Carl Victor mám a teď si chci koupit další nádobí z litiny a když jsem zjistil, že to je podle všeho Čína, tak se mě do CV už moc nechce. Nepodařilo se mě ale nikde na netu o CV něco najít (ani v angličtině), kromě této diskuze a těch zpráv, kde se zmiňuje ČOI. Navíc se teď skoro bojím CV používat :-), to je blbá doba... Jinak CV funguje asi normálně, nic jiného z litiny zatím nemám, tak nemůžu porovnávat, samozřejmě nevím jestli nejíme nějaké olovo apod.

214 Petr Petr | 19. ledna 2012 v 19:49 | Reagovat

Tak sem se na CV ptal jestli to je z Číny a odpověď byla pouze, že mají právo používat značku "Made In Sweden". Odpověděli v podstatě obratem. Poslal jsem tedy další email, ale ani potom jsem z nich odpověď nedostal, což podle mě 100% znamená, že to je Čína, jinak by prostě napsali, že to je švédská litina a hotovo. Ještě psali, že na internetu jdou zvěsti, že Skeppshult taky něco dělá v Číně. Asi budu vařit na kameni, placky.

215 Zdeněk Zdeněk | 19. ledna 2012 v 22:23 | Reagovat

Už to tu zaznělo několikrát, ale stejně to asi většina lidí nepochopí. To, že se to vyrábí v Číně (ostatně jako drtivá většina věci), ještě neznamená, že je to šmejd. Záleží na surovinách a pracovních postupech. V Číně je hodně levná pracovní síla, takže se to vyplatí tam vyrábět a sem vozit. Je to jednoduchý, jde prostě o peníze. Pokud odpovídá firma vyhýbavě, je to samozřejmě podezřelý, stejně jako když napíšou, že o konkurenci jdou na internetu zvěsti. Osobně mám čerstvě pánev Skeppshult, dost možná jsem koupil zbytečně drahou oproti CV, dost možná jsem ale udělal dobře, to asi nezjistim. Ale určitě budu stejně někym označenej za dealera z CV nebo Skeppshultu, to je jasný.
Spíš by mě zajímalo, jestli mi někdo může napsat něco zajímavýho k [210]: - k těm nožům třeba i konkrétně. A pokud někdo víte, kde se dá v Českých Budějovicích sehnat kvalitní svíčková, napište.

216 Petr Petr | 20. ledna 2012 v 21:22 | Reagovat

Stačí se zamyslet selským rozumem. Mám si kupovat něco na čem vařím z Číny, která má fakt blbou pověst co se týče dodržování nějakých civilizovaných norem a pravidel v podstatě ve všem???? Při tom tlaku na ceny!? Asi ne. A zrovna u litinové pánve bych peníze tak neřešil, měla by to být investice v podstatě na celý život a jestli dám za pánev 1200 nebo 1900, tak si radši těch 700 ušetřím a koupím si ji třeba o 2 měsíce později. A nevím jak u ostatních, ale u mě je vaření i o pocitu a tak nějak mám z toho Švédského železa lepší pocit.

Vzpomněl jsem si, že s pánví CV vlastně jeden problém mám (a nejenom s touto pánví), a to ten, že tuk se rozteče nerovnoměrně po povrchu, tj. není uprostřed, ale udělá kolo po obvodě pánve. Někde jsm čet, že na to kdosi šlape, ale s touhle pánví by to asi nešlo :-))

217 Jeannie Lessing Jeannie Lessing | E-mail | Web | 31. ledna 2012 v 17:19 | Reagovat

Tento příspěvek se ukázalo být velmi užitečné pro mě. Díval jsem se docela intenzivně informace, jako je tato. Díky za vedení této vysoce informativní webové stránky.

218 Sandra Sandra | E-mail | 15. února 2012 v 11:50 | Reagovat

Výborný článek, pomohl mi dopilovat některé detaily, které mi chyběly ke kýženému výsledku. Začínám šetřit na pořádnou litinovku.

219 DolceVita DolceVita | Web | 15. února 2012 v 13:00 | Reagovat

[218]: Sandra:

Dobrý biftek připravit není tak těžké, ale je fakt, že na kvalitě masa a dobré pánvi sakra záleží :-) Potom už to stojí jenom minimum práce a je to hra o minutky, aby maso bylo upečené tak, jak to má kdo rád. U nás vede medium - zlatá střední cesta :-)

220 DolceVita DolceVita | Web | 15. února 2012 v 13:01 | Reagovat

[217]: Jeannie Lessing:

díky :-)

221 michal michal | 28. března 2012 v 14:05 | Reagovat

Správně odležené maso: po stisku masa prstem se má povrch zase rychle vyrovnat??? co to je nesmysl? naopak spravně vyzrale maso po stisku masa prstem se nema narovnat ale zustat obtisk!!

222 Bára Bára | 29. března 2012 v 22:59 | Reagovat

Šárko, díky za božské rady. Postupovala jsem podle instrukcí a výsledek byl dokonalý. Ráda si u vás beru inspiraci, je to vždycky sázka na jistotu. Díky za to, že jste :o)

223 pan Chro pan Chro | 23. června 2012 v 21:25 | Reagovat

Velice pěkný článek. Udělal jsem si steak medium rare a neměl jsem hrubozrnnou hořčici, tak jsem do pánve nalil whisky, tu šťávu jak pustilo maso při odpočívání v alobalu, lžíci medu a pár kapek citronu. Jen jsem tam whisky nalil když byla pánev ještě dost horká a většina se odpařila, no tak jsem přilil další a trochu vody. výborné.

p.s.: Sandro, máte naprostou pravdu, že pořádná pánev je hned po masu to nejdůležitější. Na normální "tenké" se mi to nepodařilo moc dobře, dnes jsem dělal na pořádné ocelové steakové (s čtverečkovaným dnem) a bylo to úplně něco jiného.

224 pan Chro pan Chro | 23. června 2012 v 21:27 | Reagovat

[223]: O jééé, omlouvám se, samozřejmě jsem myslel Šárko :)

225 DolceVita DolceVita | Web | 24. června 2012 v 23:36 | Reagovat

[223]: pan Chro:

Kvalitní kousek dobře vyzrálého masa a dobrá pánev = úspěch zaručen :-) Biftek je v podstatě jednoduchá záležitost, se kterou je minimum práce a ohromující výsledek je téměř vždy zaručen. Díky za zprávu! Krásné léto ve vůni dobrých steaků přeje Šárka ;-)

226 DolceVita DolceVita | Web | 24. června 2012 v 23:38 | Reagovat

Zpráva o letní soutěži, ve které se dá naprosto úžasná titanová pánev vyhrát. Bližší podmínky soutěže jsou na mém webu www.gurmanka.cz přímo zde:

http://www.gurmanka.cz/2012/06/titanove-nadobi-a-letni-soutez

227 Pavel035 Pavel035 | 6. září 2012 v 16:22 | Reagovat

[204]: Tak nejez steaky demente

228 replica watch replica watch | E-mail | Web | 31. října 2012 v 13:12 | Reagovat

Q. Why did the belt go to jail?
http://www.theirwatches.com/

229 rolex replica watches rolex replica watches | E-mail | Web | 31. října 2012 v 13:53 | Reagovat

Q. Why did the teacher write the lesson on the windows?
http://www.theirwatches.com/

230 pepíno pepíno | 17. listopadu 2012 v 14:51 | Reagovat

[206]: Michale, mluvíte z hladu, běžte se urychleně najíst! ;-)

Není jedno z jakého materiálu to litinové nádobí je. NENÍ. Pokud je to vyrobené v Číně, na tuty tam bude zvýšené množství těžkých a jedovatých kovů, o samotné kvalitě ani nemluvě.

Tedy surovina - železná ruda ze severu Evropy - asi nejlepší a nejkvalitnější na světě, nebude stejná jako železná ruda z Číny.
To samé postup výroby a obsah a poměr látek v samotné litině.

Už jste se najedl? :-)

231 pepíno pepíno | 17. listopadu 2012 v 15:00 | Reagovat

[214]: Jojo, ty zvěsti..... ;-)

http://www.skeppshult.com/sv/news/2012/07/09/madeinsweden/

Socky a pablbové budou furt hledat nějaké výmysly, třeba o tom, že čínské šmejdy jsou stejně dobré jako například originální švédské výrobky z místních vysoce kvalitních surovin(o švédské oceli už pán něco slyšel?), že je to vlastně stejný materiál. NEPOCHOPITELNÉ...

232 zbychac14 zbychac14 | Web | 20. listopadu 2012 v 10:47 | Reagovat

Parádní návod. Pokud se podaří dám ti zpětnou vazbu, i když moje kuchařské ambice jsou vyšší , než schopnosti samotné...

233 Karel Karel | 21. listopadu 2012 v 17:41 | Reagovat

Vážení, tento neúnavný a  neutuchající boj co je Čína a co je Švédsko, respektive na čem tedy grilovat, mě aktivizoval o tom něco zjistit.

Takže jsem zjistil následující fakta:

1) Skeppshult je tradiční švédská značka a firma již od roku 1906(ostatně tady je historie: http://1url.cz/QJy9, má vlastní slévárnu, výrobnu, sklady, fabriku.
Sídlí ve stejnojmenném městečku Skepshult(http://1url.cz/LJyO). Vyrábí své litinové nádobí tedy ve své fabrice(http://1url.cz/vJy5), z místních surovin, respektive z proslulé severoevropské železné rudy(tak jako je i švédská ocel).

2) Carl Victor založil vlastník firmy EKS AB, kterážto byla krátce cca v r. 2000 vlastníkem Skeppshultu.  EKS AB se v této době dostala do insolvence. Skeppshult údajně odkoupil její výkonný výbor. EKS AB zkrachovala. Nato tedy bývalý vlastník EKS AB založil firmu Carl Victor, která měla (a stále má?) živnostenské oprávnění jen pro „produktový design“ a začala dovážet litinové nádobí z Polska – prý bez úspěchu. Poté Carl Victor začal v roce 2006 dovážet litinové pánve z Číny, tak aby se podobaly výrobkům Skeppshult, což činí dodnes. Carl Victor nevlastní žádnou slévárnu, žádnou výrobnu, žádnou fabriku a ani na nic takového nemá oprávnění. Carl Victor tedy nikdy nic nevyráběl a ani nevyrábí. Dokonce prý nemá ani oprávnění na obchod, ačkoli tak činí. Ještě donedávna firma sídlila v pronajatých prostorech u jednoho dopravce(http://1url.cz/oJyP), nyní sídlí opět v komplexu spolu s více firmami(http://1url.cz/2JyZ) Litinové nádobí tedy dováží z Číny na kterém si nechala udělat svou „značku“(to je v Číně ostatně běžné). Toto nádobí se pak snaží ve skladu jakože „přebalovat“, tedy jakože se podílí nějak na nějakém „výrobním“ procesu, aby mohli prodejci u nás mlžit. Samotný Carl Victor si nic takového ve Švédsku dovolit nemůže, jako že „Made in Sweden“, nebo dokonce, že je výrobce. Na svých stránkách samozřejmě ani nic takového netvrdí(nesmí), píše tam jen jakési povídání o „postoji starých švédských tradic“(http://www.carlvictor.com/about.asp). Tedy litinové nádobí Carl Victor je 100% Čína.

[214]:  K Petrovi: fáma o tom, že prý „Skeppshult taky něco dělá v Číně „ pochází od jednoho obchodníka z Německa(údajně Polák), jako pomsta za to, že Skeppshult nechtěl jít pro něj s cenou dolu – na úroveň čínského zboží Carl Victor.  Tomuto obchodníkovi prý totiž jako jedinému povolili prodávat dohromady spolu s Skeppshult i Carl Victor, protože prý v Německu jako první s Skeppshult začínal(jinak Skeppshult prý zakazuje striktně prodej spolu s Carl Victor nebo podobnou firmou Ronneby Bruk). Za to prý dostal od Skeppshult po nose a snad s ním dokonce ukončují spolupráci. Ostatně Váš jmenovec o tom mluví zde: http://1url.cz/8Jyb
Tedy představa, že by Skeppshult něco dovážel z Číny, když má vlastní slévárnu a navíc by si tím poškodil svou stoletou tradici, je zcela absurdní.

Ještě zajímavost k jmenované Ronneby Bruk: její majitel byl v minulosti obchodní zástupce výše jmenované EKS AB, ale s majitelem  EKS AB se nepohodli, on odešel a založil firmu  Ronneby Bruk, která taktéž dováží z Číny.

V celé severní Evropě je tedy jen jediná slévárna litinového nádobí a to je Skeppshult.

A při mém pátrání jsem zjistil ještě jednu docela překvapivou věc: u značky Le Creuset, která prodává smaltované litinové nádobí, se prý jedná také o litinu z Číny, v Evropě pak prý jen dodává ten smalt. To samé prý i u Staub.
Ale skutečnost  může být ještě horší: http://1url.cz/zJ7Q

Pokud stále ještě někdo pochybuje, nechť napíše do Carl Victor, Ronneby Bruk,  Le Creuset a Staub, zda by byla možnost prohlídky výrobního závodu, slévárny, v rámci exkurze nebo dne otevřených dveří, tak jako to prý dělá občas Skeppshult.

Tož přeberte si to jak chcete, to je vše, co jsem o tom pátráním zjistil.

234 Skeppshult fan Skeppshult fan | 23. listopadu 2012 v 19:53 | Reagovat

V dnešní době, kdy je téměř vše podvod nebo ojebávka, se musí kvalita a poctivý výrobek dobře hledat. ;-)

------------------------------------------
P.S.: chtěl jsem to vložit najednou, ale hlásilo to pořád jako spam, tak jsem použil stejnou metodu jako karel

235 Petan Petan | 25. listopadu 2012 v 18:11 | Reagovat

Pozor! Stejní propagátoři čínských šmejdů, okamžitě NAPROSTO STEJNÝM ZPŮSOBEM JAKO TADY, infikovali novou diskuzi zde: http://www.cuketka.cz/forum/topic.php?id=2369

236 Petan Petan | 25. listopadu 2012 v 18:28 | Reagovat

U Cuketky to dostává tragikomickou podobu.
Pan Cuketka podlehl podvodníkům a vymazal můj nejnovinovější příspěvek nehodilo se mu to zřejmě do krámu, nehodilo se mu mé stanovisko a reakci na jeho tvrzení v příspěvku č. 95:
-------------------
96. pan Cuketka: Ano, udělal jsem registraci nyní, protože jsem toto vlákno našel.
Vidíte sám, Sumejkr přiznává, že byl na Dolcevitě, odkud přinesl stejnou rétoriku.
Ano, je zcela normální, že se třeba dva příspěvky objeví ve stejnou dobu. Ale určitě ne to, že se oba objeví ve stejnou dobu v půl třetí ráno(!) a ještě k tomu od lidí kteří si navzájem notují. To Vám divné nepřipadá??
Pane Cuketka, toto vlákno začalo právě o litině Skeppshult, a jinými lidmi, nevšiml jste si?
Ukažte mi PROSÍM někde, kde jsem něco napsal „o nadpozemské litině značky na S“? O tom že, vlastním litinovou pánev Skeppshult, jsem se zmínil pouze jednou jedinkrát a to po křivém obvinění na které jsem reagoval. Jinak jsem tu pouze brojil proti propagaci čínské litiny a záměrného zkreslování v její prospěch a cílené propagaci čínského litinového nádobí, které se tu jak vidno, objevilo vzápětí co bylo požádáno o zkušenosti s litinovým nádobím Skeppshult.
Vidíte sám, dokonce se tu začínají přiznávat, že to samé už předtím praktikovali na Dolcevitě, takže je to očividný záměr a je to stejné jako přes kopírák.

OK, vidím , že i Pan Cuketka převzal bohužel stejnou notu(připadá mu třeba divné, že já jsem se nově zaregistroval, ale ne třeba to, že navzájem si cíleně přizvukující „dva“ lidé, tu ve stejný neuvěřitelný čas odpovídají stejnému člověku, který si s nimi také notuje).

No, třeba na to časem také přijdete, že to bylo cílené a záměrné. Je vidět, že to asi úspěch má, když jste se také nechal ovlivnit.

howgh

------------

97. Aha, můj příspěvek jste vymazal.

Jasně, chápu, nehodí se Vám do krámu, že reaguji mj. na první část Vašeho příspěvku č. 95, kdy pak Vaše tvrzení vypadá trochu v jiném světle, že?

237 Dvořáček Dvořáček | Web | 11. prosince 2012 v 14:36 | Reagovat

Vyzkoušejte steaky na keramické pánvi - bez přidaného tuku paráda: www.keramicka-panev.cz

238 Dvořáček Dvořáček | Web | 11. prosince 2012 v 14:40 | Reagovat

Vyzkoušejte steaky na keramické pánvi, bez tuku paráda: www.keramicka-panev.cz

239 Lenka S. Lenka S. | 4. ledna 2013 v 13:56 | Reagovat

Ty, jo, krásně, detailně popsané, tak, že se mi na bifteček hned sbíhají sliny. Docela dobrý návod na to, jak vybrat maso na bifteky, je i na www.bifteky.cz, docela často tam hledám inspiraci.

240 Marek Marek | E-mail | Web | 11. února 2013 v 0:27 | Reagovat

Kvalita je kvalita:)  Také doporučuji Skeppshult. Mám ho doma 2 roky a je výborný. Více info zde:
http://kvalitni-hrnce.cz/neni-hrnec-jako-hrnec

241 Trenk Trenk | Web | 7. března 2013 v 16:29 | Reagovat

steaky na keramické pánvi? imho spatne drzi teplotu a neni to ono - litina je litina...

242 DolceVita DolceVita | E-mail | Web | 13. března 2013 v 16:47 | Reagovat

[239]: Lenka S.:

Biftek se rychleji připraví než se popíše jeho správná příprava :-) Díky za kompliment!

243 DolceVita DolceVita | E-mail | Web | 13. března 2013 v 16:47 | Reagovat

Také jsem přesvědčena, že keramická pánev v tomto případě nemůže konkurovat pánvi litinové.

244 Doležal Michal Doležal Michal | E-mail | 4. dubna 2013 v 18:09 | Reagovat

Dobrý den:),
jsem majitelem eshopu www.dommo.cz a chtěl bych zde uvést věci na pravou míru. Zde je mé vyjádření pro všechny blogy na českém internetu, kteří neúnavně řeší téma Carl Victor VS Skeppshult!

1. Velice důležitá věc, Carl Victor opravdu vyrábí litinové nádobí v
Číně. Nikde není psáno, že se vyrábí ve Švédsku. Osobně jsem  měl možnost továrnu navštívit.(pro pana Karla viz. komentář: i Carl má den otevřených dveří:)) Carl Victor je vyráběn v Číně, za výrobou stojí člověk (majitel značky Carl Victor), který má dlouholeté zkušenosti s výrobou "švédské litiny" - jak píše pan Karel, sám majitel značky Carl Victor se podílel na designu nádobí Skeppshult. Celkem by mě zajímalo, kdo je pan Karel a kde k takovým interním informacím přišel?:)

2. Nikdo z naší firmy nehanil výrobky firmy Skeppshult! - ba naopak! Moji rodiče  mají doma jak pánev Carl Victor, tak pánev Skepshult. A s obojím nadobím jsou velice spokojeni:) Popravdě, na obojím se vaří stejně dobře!

3. Nikdo z naší firmy nevyvolává umělé diskuze na toto téma - na rovinu se tomu vyhýbáme a věříme, že pravda zvítězí. Vždy když si přečtu o tom, že jsem podvnodník a prodávám litinu, kterou "otravím celý národ",tak mě je spíše do breku než do zbrojení..

4. Po výhružkách a udáních ze strany firmy www.litinove-nadobi.cz (ASTRA - CZ s.r.o. prodejce nádobí Skeppshult) - jsme si nechali udělat kompletní posudek ve státní hygienické zkušebně ČR a vše
dopadlo úspěšně. Nebudu zde jmenovat jaké  úřady nás navštívily na podnět udání, ale i to dopadlo dobře:).

Závěrem?:) Jak Carl tak Skeppshult jsou vyráběny stejně: materiál je litina  a povrch je upraven zapečením tuku.

Carl
- levnější
- menší sortiment

Skeppshult
- dražší
- větší sortiment

Je na Vás, jak se rohodnete :) Jestli máte jakékoliv otázky, neváhejte mne kontaktovat! Rád si s Vámi popovídám o litinovém nádobí:).
Tel. +420 604 200 433
emai: info@michaldolezal.cz

Mějte se hezky!

Doležal Michal

P.S.: Děkuji všem, kteří za námi v diskuzích stojí a nepovažují nás za
podvodníky nebo ještě v horším případě za obchodníky, kteří Vás chtějí otrávit:)). Díky a dobrou chuť!:)

245 es ef es ef | Web | 17. dubna 2013 v 16:19 | Reagovat

Sbíhají se mi sliny!

246 Kamm Kamm | Web | 17. dubna 2013 v 23:50 | Reagovat

Ty rady jsou skvělé a už chápu, proč se nám to doma nikdy nepovedlo tak, jako to bývá v restauraci. Člověk by neřekl, kolika základních pravidel je třeba se držet, aby to dopadlo takto krásně. Moc díky!!

247 casual wedding dresses casual wedding dresses | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 5:17 | Reagovat

Q. Why did it take the monster ten months to finish a book?
http://www.spelldress.net/flower-girl-dresses.html

248 prom dresses 2013 prom dresses 2013 | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 5:48 | Reagovat
249 vacheron constantin replica watch vacheron constantin replica watch | E-mail | Web | 2. května 2013 v 9:05 | Reagovat

Q. What did the big chimney say to the small chimney?
http://www.shouldwatches.com/

250 Petan Petan | 2. května 2013 v 16:11 | Reagovat

[244]:

Podvodníci z dommo přišli s další fintou jak ojebávat zákazníky, prý "kompletní posudek ve státní hygienické zkušebně ČR" a  "certifikát" :-)))
Ten certifikát pouze říká, že nádobí je z litiny a že tento povrch (všeobecně) je vhodný pro styk s potravinami, nic víc, nic méně. Je třeba si přečíst příslušný zákon na tom "certifikátu". ;-)
Ale kolik obsahuje ta jejich čínská litina těžkých kovů, o tom "posudek" ani "certifikát" samozřejmě nemluví.

A prý "Carl Victor opravdu vyrábí litinové nádobí v Číně". :-D
Carl Victor nic nevyrábí! Ani na žádnou výrobu nemá žádné oprávnění - přečtětě si příspěvky výše. Má živnostňák pouze na design. Dokonce i jeho prodej je nelegální.
Dováží to z čínské fabriky(která normálně vyrábí i jiné litinové výrobky), a nechal si na to vyrazit svůj název. Viz: http://www.alibaba.com/product-gs/636690182/wood_handle_cast_iron_grill_pan.html

251 Jindra Jindra | 3. května 2013 v 9:54 | Reagovat

Bohužel Čína je dnes všude... :(

252 Tonda Tonda | 3. května 2013 v 11:13 | Reagovat

Pane Doležale z Dommo.cz, lžete jak když Rudé právo tiskne.

Skeppshult a Carl Victor nejsou vyráběny stejně. Zatímco litina Skeppshult je z kvalitní severoevropské železné rudy, čínská litina je převážně vyráběna ze železného šrotu, odpadu.

Ale chápu Vás, snažíte se prodat. :)

A ještě jedna věc: při pohledu na vaše stránky, u konkrétních produktů Carl Victor, vytváříte v zákazníkovi jednoznačně dojem, že kupuje švédský výrobek, ne čínský:  Klamavé praktiky se tomu říká.

253 DolceVita DolceVita | E-mail | Web | 3. května 2013 v 11:46 | Reagovat

[251]: Jindra:

Čínské pachuti ve všem a všude se už nezbavíme :-(

254 Petan Petan | 5. května 2013 v 11:40 | Reagovat

Carl Victor  - "výrobce a den otevřených dveří" :-D

Skutečný výrobce je: Shijiazhuang Jizhong Malleable Iron Co., Ltd.,  který toto litinové nádobí pro Carl Victor vyrábí. (http://1url.cz/meew)

Ovšem tato čínská firma v drtivé většině produkuje litinové výrobky pro průmyslové využití, kde kvalita litiny je vcelku jedno.
http://1url.cz/wwAs

Což je ovšem v přímém kontrastu s tvrzením Dommo, o "Pro jeho výrobu jsou použity ekologické a prvotřídní materiály", "Vyrobeno z ekologických a kontrovaných surovin", "Neobsahuje žádné přídavky ani škodlivé chemické látky. ", atd. jak se snaží prezentovat tady: http://1url.cz/hwAT.
Ovšem tyto texty jsou ukradeny od Skeppshult: http://1url.cz/dwAj

255 Kucharik Kucharik | 30. července 2013 v 10:45 | Reagovat

pěkný článek :-) Souhlasím s tím že k přípravě dobrého steaku je potřeba kvalitní litinová pánev. Už delší dobu používám tuto http://www.svedske-nadobi.cz/litinove-panve/11-litinova-panev-25x25cm-7317930029098.html a jsem s ní velice spokojen. Na pánvi se opravdu nevyplatí šetřit, tadle mi určitě nejmín do smrti vydrží, spíš mne ještě přežije :-)))

256 SledujČesky.cz SledujČesky.cz | E-mail | Web | 12. prosince 2013 v 23:25 | Reagovat

Pro příznivce mupetů přinášíme vypečené promo k blížícímu se filmu Muppets Most Wanted. Více na: http://www.sledujcesky.cz/mupizoda-gordon-ramsay-vs-svedsky-kuchar

257 Tomáš Tomáš | 10. února 2014 v 18:05 | Reagovat

Skvelý "návod", ako pripraviť skvelý stejk! veľká vďaka!

Na tento web ma však, ako veľkú časť diskutujúcich, priviedol google pri hľadaní informácií o značke Carl Viktor.
Prešiel som tiež vlákno na webe cuketka.cz a zostal som strašne sklamaný. Nechápem, ako dokáže na tému panvíc vzniknúť takáto flame war. myslím, že úroveň polemiky iOS vs. android je dávno prekonaná :D
ale teraz k veci. Nedokážem pochopiť, ako môže niekto prehlásiť, že panvice vyrábané v Číne sú zdraviu škodlivé, nekvalitné a podobne. Pri tom množstvo ľudí používa panvice IKEA ktoré sú tiež (niektoré) vyrábané v číne (resp. akúkoľvek teflonku), a teflon je určite mnohokrát škodlivejší, ako akákoľvek liatina (švédska/čínska). Neverím, že ľudia dokážu byť takto obmädzení. Pritom v dnešnej dobe sa väčšina vecí vyrába práve v číne, ale aj tam výroba podlieha kontrole.

Aktuálne riešim, či kúpiť Carl Viktor alebo Skeppshult panvicu. teraz som však ešte zmätenejší :D

258 Karel Karel | E-mail | Web | 20. března 2014 v 10:14 | Reagovat

Používám pánve od Makra, mají domáce potreby přesně na míru, jak barevně, tak účelně.

259 DolceVita, www.Gurmanka.cz DolceVita, www.Gurmanka.cz | E-mail | Web | 5. dubna 2014 v 12:27 | Reagovat

Už bych ty pánve neřešila :-) Já jsem pro klasiku. Litina Staub je stylová a funguje perfektně.

260 Max Max | 30. května 2014 v 10:29 | Reagovat

Trochu pozor na litinové grilovací pláty
od Skeppshult jsou dost tenké a praskají při nahřívání.
Když tuhle vadu chcete reklamovat, je vám sděleno,že jste si to rozbili sami nárazem  a reklamace je proto neoprávněná. Osobní zkušenosti moje i mé kolegyně.

261 Jirak Jirak | 11. července 2014 v 8:17 | Reagovat

[259]: "Litina Staub" je bohužel také Čína...

262 Karel Karel | 12. července 2014 v 7:59 | Reagovat

[257]: Vážený pane.
Zásadní problém je totiž ten, že Dommo nabízí tyto výrobky jako švédské, jako švédskou kvalitu, čímž dochází ke klámání zákazníka.

A věc druhá je ta, že je to z čínské fabriky, která vyrábí v drtivé většině litinu pro průmyslové využití, myslíte že bude stejně kvalitní jako ta opravdu švédská?

263 Valka Valka | E-mail | Web | 4. srpna 2014 v 23:52 | Reagovat

Ak si niekto kupuje liatinovu panvicu, lebo chce zit zdravsie, zamyslite sa, prosim, aky dopad ma na zivotne prostredie a teda Vase zdravie to, ze panvica prisla cez pol sveta k Vam, ...a tiez na ekologický aspekt výroby. A ak chcete dopriat zdravy zivot sebe a svojim blizkym, prosim, myslite aj na pracovne podmienky ludi, ktory vyrabaju riad pre Vas...a dlzka zaruky a tradicia vyroby hovori tiez svoje :-)

264 Luky Luky | 14. srpna 2014 v 17:42 | Reagovat

[259]: Tak to je zajímavé. :-D

Koupíte si Skeppshult a pak tu doporučujete čínský smaltovaný Staub.
Tak to mi hlava nebere.
Ještě víc mi hlava nebere, jak někdo může GRILOVAT na smaltu. :-))))

Jo, a tohle je také hezké: carl-victor.vyrobce.cz

265 Miškin Miškin | E-mail | 17. září 2014 v 13:17 | Reagovat

Trošku jsem se o tento druh nádobí zajímal a je úžasné jakmile se někde zeptá někdo na nádobí Carl Victor hned někdo napíše že je to podvod a kdo ví cosi.. Ale třeba když se někdo zeptá na výrobky Eta nikde nečtu že je to podvod ikdyž se již také dávno prodává jako přeznačkované čínksé zboží :) Myslím že někdo má spoustu času pročítat diskuze a hanit konkurenci :)
Mimochodem já litinou pánvi doma už mám, sice v ní dělám stejky tak jednou za rok, ale je to lepší než na klasické pánvi a nikdy jsem se po najedení necítil jako podvedený :)

266 Petan Petan | 17. září 2014 v 22:09 | Reagovat

[265]: Není to třeba tím, že to právě podvod je? :-D

267 Miskin Miskin | 18. září 2014 v 0:34 | Reagovat

Nikde jsem prave nenasel, ze virobce pise ze je to ze svedske litiny. Myslim si ze je to jen vymyslena pomluva. A ze je z ciny kvuli tomu to snad neni podvod, co dnes odtamtud neni?

268 Denis Denis | E-mail | 8. října 2014 v 17:24 | Reagovat

Dobrý den, pokusil som sa pripravit steak podla vašeho navodu pričom mne najviac chuti propečenost medium well ale bohužial vždy ked sa dostanem na tuto prepečenost tak sa maso pripáli, resp. maso sa pripáli vždy po viac ako 1 a pol minute na jednej strane a v konečnom dosledku ma otrasnu horku spalenu chut! :(
Vymenil som aj panvicu z ineho materialu - bez efektu.
Používam indukčne platne a pri rozpalovani panvy ich davam vždy na maximum a nechavam ich na max. počas celeho pečenia. Osobne si myslím že problem je prave teplota, ktora by sa počas pečenia pdla mojho nazoru mala znižit ale toto som v zmienku o niečom takom som nikde napostrehol...

Poradte prosím!!!
Dakujem!

269 Petan Petan | 11. října 2014 v 20:48 | Reagovat

[267]: Ano, to jediné tam přímo není. Ale jinak zákazník na těch stránkách jak je to tam prezentováno, okamžitě nabude dojem, že kupuje švédský výrobek, švédskou kvalitu.

270 Janička Janička | E-mail | Web | 9. ledna 2015 v 8:58 | Reagovat

Ja som si kúpila liatinovy riad a sama s nim mám v tomto smere (grilovanie steakov) ty najlepší skúsenosti https://www.liatinovyriad.sk/

271 Dan Dan | Web | 17. ledna 2015 v 0:14 | Reagovat

No, musím říct že to vypadá fakt super :-)

272 Petan Petan | 22. ledna 2015 v 21:09 | Reagovat

[270]: Hahaha, podvodníci z dommo jsou tu zas! :-D

273 Karl Karl | 14. března 2015 v 11:26 | Reagovat

[204]: Podle reakce jsi přesně ten typ člověka, co si to dává well done. :D

[204]:

274 JohankaDl JohankaDl | 28. března 2015 v 10:37 | Reagovat

Ahoj,

v jakém nádobí vaříš? Já za sebe docela doporučuji hrnce a věci odsud http://www.vetroshop.cz/hrnce-na-vareni/c-2760/ :)

275 Klára Klára | E-mail | 1. dubna 2015 v 10:41 | Reagovat

Zásadně Kitchen Aid!
Nemá, dle mého názoru, konkurenci co se kvality, ale bohužel také ceny, týče ;)

276 Anetka Anetka | E-mail | Web | 29. října 2015 v 12:35 | Reagovat

Já mám hrnce, pánve a jiné nádobí včetně kuchyňských nožů od https://www.dommo.cz/Kuchynske-noze-289/

277 Karel Houba Karel Houba | E-mail | 22. listopadu 2015 v 16:28 | Reagovat

Musím reagovat na "provázkový" recept na steaky. Byl jsem vyhlášený, mezi kamarády, na steaky. Bifteky ze svíčkové jsem také měl výborné, ale vždy jsme rádi zašli do Maredo-steak restaurací, kde je uměli lépe. Nyní nemusím, dnes to bylo již po šesté a měli jsme je s pečenými batáty s tvarohovým dipem, kdy jsem je, přesně podle návodu, měl lepší a to kupuji svíčkovou, údajně z českých chovů, naproti v řeznictví "Novák". Drobné korekce dělám podle průměru svíčkové a výšky bifteku. Díky za skvělý recept !!! K.H.

278 Tatána Tatána | Web | 9. března 2016 v 13:03 | Reagovat

Recepty jsou opravdu povedené, to mohu povrdit. Díky !

279 Jirka Jirka | E-mail | Web | 26. března 2016 v 10:10 | Reagovat

Tály z masivní litiny na WWW.CESKALITINA.CZ.
Ručně vyrobené litinové tály poctivě rukama Čechů z prvotřídních surovin tradiční technologií. Zaručuji jejich původ, že nejsou vyrobeny z železného šrotu, chemických a jedovatých přísad. Na rozdíl od čínské produkce dostupné z 99% ve všech e-shopech.

LITINOVÝ TÁL NA GRILOVÁNÍ 585x300 mm, váha 10,5 kg a KRUHOVÝ OBOUSTRANNÝ 450 mm, váha 8,5 kg

280 Kačka Kačka | E-mail | Web | 23. ledna 2017 v 11:19 | Reagovat

Proč se vlastně má maso na steak nechat odležet? V čem je jiné, než čerstvé?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama