Nejnebezpečnější zbraň, kterou míříme sami proti sobě je příbor.
Rozmýšlejme dobře, co stojí za to strčit do úst.
.
Máte raději recepty v knižní podobě? Prohlédněte si mou kuchařskou knihu, která se může hodit i do vaší kuchyně. Bude mi velkou ctí pobývat ve Vaší knihovničce :-)

Vánoční pečení bez zbytečného jančení

20. prosince 2006 v 9:06 | Šárka |  Povídání (nejen) o jídle
Vánoční pečení bez zbytečného jančení. Povýšila jsem si tuhle práci na radost a nikoli na maratón v cílové rovince s plnýma rukama krabic sladkých drobků. Nakazuje mi snad někdo, že musím mít nejméně 10 druhů sladkého mámení, jinak pro mě vánoce nebudou veselé a šťastné? Klidně se přestanu stydět před všemi maratónskými běžkyněmi a upeču si jenom to, po čem je u nás doma největší poptávka a za co mě má rodina vynese rovnou do nebes. Jednoduché to nebude, protože každý mlsný jazýček má jiný repertoár. Snad jen na vanilkových rohlíčcích se shodneme, ty milují všichni, napeču jich plný koš (vezmu si ten menší). Linecké koláčky slepované říznou rybízovou marmeládou (tou mojí domácí, však jsem ji jen pro tento účel v létě pár sklenek zavařila), ty nesmějí chybět. Košíčky s ořechovým krémem a polévané hustou čokoládovou polevou a posadit na vrcholek oříšek. Jasně, ty budou, ořechů se nám letos urodilo opravdu dost. A moji milí kamarádi dokonce ořechová jádra ze skořápek vydolovali. To byl od nich pro mě ten nejlepší vánoční dárek, jaký jsem mohla dostat. Těch vyloupaných jader ořechů mám určitě víc jak dvě kila, kdo si letošní zimu na této odpočinkové práci lámal nehty, tak mě musí jenom závidět :-) "Zuzko a Karle", hluboce vám děkuji - nenašla jsem mezi jadérkama ani jedno zrnko popela (skořápky). Já mám moc ráda plněné ořechy, tak ty si prosadím (ale stejně mi na ně potom chodí i ostatní). Tak to máme 4 druhy, a podle mě to klidně stačí. Když uvážím, že ještě peču vánoční štólu (většinou dvě), tak tahle sladká zásoba by měla na celé svátky u nás doma klidně stačit! A je to, nemusím kvůli tomu jančit. Stačilo si to v hlavě zorganizovat, pasovat se na méně pilnou hospodyni a ušetřím tolik času, který mohu věnovat něčemu moc příjemnému, co mohu prožít jen a jen o vánocích. Vždyť vánoční noci jsou tak kouzelné.
Co však nesmí chybět, aby se to zdánlivě lenivé pečení stalo mimořádným, je pravý lusk vanilky (Vanilka Bourbon, původem z Mexika se pod názvem Bourbon pěstuje na Madagaskaru). Ten můj vanilkový lusk je původem ze supermarketu. Za tu její božskou chuť jsem nezaplatila více než 80,00 Kč. Potom už stačí jen lusk rozevřít špičkou nože a sladce pikantní a výrazně aromatická drobná semínka vyškrábnout. Semínka z jednoho lusku nám stačí k tomu, abychom korunovali obyčejný cukr na cukr "urozený" vanilkový ( 1 kg cukru = 1 vanilkový lusk; vyškrábnutou slupku nevyhazovat! dejte ji do dózy s cukrem a máte ho po nějakém čase fantasticky aromatizovaný). Cukroví s pravou vanilkou stane se idylkou. Špetka vanilky na každém jazýčku dupne nožkou svou chutí božskou. A hvězda budete Vy - jste toho všeho tvůrce.
Vanilkový rohlíček: tak na něm tedy u nás doma sakra záleží. Ten se musí v ústech silou vlastní vůle jenom rozpustit. Když je na jazyk přitisknut lehce horním patrem, tak se jeho chuť rozběhne jako milión potůčků, až všechny naše chuťové pohárky přetečou. Je to kouzelné vánoční cukroví! Takový ledabyle udělaný tvrdý rohlíček, by teda dokázal zkazit i Vánoce! Správný vanilkový rohlíček musí být pěkně ručně tvarovaný, v cukru s vanilkou vyválený a v chladu rozleželý. Použito na jeho přípravu to nejlepší máslo a oříšky nešetřit. V troubě je nepéci zprudka, spíše při 150 °C sušit, aby se chuť oříšků přílišným žárem neoslabila. Svůj recept prozrazovat nemíním, ani neradím, že cukroví musíte dělat tak jako já. Vánoce jsou vzpomínky na dětství a maminčino cukroví. Vezměte každý tu "svou" rodinnou recepturu a při vzpomínce na své blízké a "nejmilejší" se dejte do toho svého vánočního cukroví. Ono nezáleží podle jakého receptu se to dělá, ale s jakou láskou se to dává dohromady!
Poznámka: Právě jsem kapitolu letošního vánočního pečení uzavřela! Začíná už jen pohoda a rozjímání, balení posledních dárků a čekání, až se k prostřenému stolu všichni ze všech koutů slétneme. Všem přeji krásné a pohodové Vánoce. Tento článek nech mě osobně poslouží i příští rok, abych si uvědomila, že i s promyšlenou "leností" to jde báječně. Šťastné a veselé ...

Dobrý tip: Máte raději recepty v knižní podobě? Prohlédněte si mou kuchařskou knihu, která se může hodit i do vaší kuchyně.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Florentyna Florentyna | E-mail | Web | 20. prosince 2006 v 11:00 | Reagovat

Nadšena z toho, že mi děti chvíli hlídaly babičky, pekla jsem bez přestání, až z toho bylo 12 druhů. Předcházelo tomu obsáhlé šetření a přemlouvání mezi populací 2-36 let v naší domácnosti, které bylo uzavřeno s tím, že stejně chce každý něco jiného. A když už jsem měla vyhovět jednomu, musela jsem uspokojit i ty ostatní. Nakonec stejně největší úspěch zaznamenaly čokoládové lanýže, které nikdo nevyžadoval a které jsem dělala v rámci naplnění letošní kvóty nově zkoušeného cukroví.

Přeji ti také krásné a spokojené Vánoce, ono totiž vůbec nezáleží na tom, kolik a jaké cukroví člověk upeče. Cosi mi říká, že jde úplně o něco jiného :)))

2 Šárka Šárka | 20. prosince 2006 v 11:52 | Reagovat

:-) tak to je! Popravdě řečeno se ještě musí uplácat vosí hnízda a takové zázračné nepečené kuličky, obalované v kokosu. Mám jednu malinkou výhodu :-) Ten kdo je chce, tak si je uválí sám, neboť jsem ho to prozíravě naučila. Jen lituji, že ten človíček (moje dcera Petra) se v mé domácnosti přestala vyskytovat pravidelně a má nyní tu svojí, její šikovné ručičky tu chybí. Pekla s nadšením a pravidelně již od doby, kdy se stoličkou pod nohama dosáhla na kuchyňský pultík Tím pádem se dnes mohu trochu ulejvat. Přeji ti ty nejkrásnější vánoce a nejmenším členům tvé rodiny rozzářená očka u štědrovečerního stromečku a pusy plné tvého výborného cukroví. Na ty lanýže se nakonec nechám zlákat, tvé doporučení beru vážně :-)

3 mánek mánek | E-mail | Web | 20. prosince 2006 v 11:58 | Reagovat

Hezky je to napsané, móc hezky! My jsme to letos vyřešili tak, že se udělalo jenom linecké, jedno bílé, jedno hnědé a jedno ořechové a nacpalo se to do různých tvarů, případně se různé tvary vykrájely. A máme taky spoustu druhů! :-D

4 Šárka Šárka | 20. prosince 2006 v 13:10 | Reagovat

Kdo umí, ten umí :-) Začínám mít ráda Vánoce, protože se na některé věci dá malinko vyzrát. U nás to vypadá, že ve vzduchu poletuje sníh! Že by přeci jenom bílé vánoce? Přála bych si od Ježíška brusle a zase bych se na ně chtěla postavit. Zapomněla jsem si o ně napsat, tak je asi nedostanu :-) Loni jsem byla fascinovaná ze zamrzlých řek a z toho nekonečně dlouhého bruslení po proudu (i proti proudu :-) Nadchlo mě to, tak bych si zase taky troufla. Přeju móóóc hezké vánoce.

5 mánek mánek | E-mail | Web | 20. prosince 2006 v 14:34 | Reagovat

Nápodobně! Hezké Vánoce a hodně zdraví v Novém roce. Já s napětím očekávám, jestli ten Ježíšek vůbec donese nějaký dárek. Objednal jsem si dva balíky přes net a zatím nikde nic... :-(

6 Šárka Šárka | 20. prosince 2006 v 14:37 | Reagovat

Taky mám tento problém! A "internet" jsem měla za spolehlivého chlapíka, vždy mi došlo vše hned. Ještě špetku času mají, ale začínám být neklidná :-)

7 Petruška přeje všem veselé Vánoce! Petruška přeje všem veselé Vánoce! | E-mail | 20. prosince 2006 v 15:38 | Reagovat

Využiji této možnosti a přeji vám všem, návštěvníkům stálým i novým, krásné vánoční svátky, magický vánoční večer a mnoho štěstí v novém roce 2007. Ať se tu na DolceVita blogu zase všichni ve zdraví sejdeme:-)!

Speciální přání k Vánocům posílám samozřejmě mé mamce.

Petra

P.S.: Mami, i když už si nemusím stoupat na stoličku, abych na ten stůl dosáhla; i když už nejsem v Čechách, abychom kuchtily spolu, jsem s tebou stále v myšlenkách. A navíc za pár dní mě máš zase na starost, tak se připrav.

8 Šárka Šárka | 20. prosince 2006 v 16:43 | Reagovat

Ráda si ty starosti s dětičkama zase zopakuji :-) Zatím mám na vás pořád dost sil, tak nějaké starosti zaplašíme. Škoda že už neplatí to mé staré dobré oblíbené pravidlo: "Dokud strkáš nohy pod můj stůl, tak budeš poslouchat" :-).

9 Zuzka Zuzka | 20. prosince 2006 v 19:40 | Reagovat

Ty umíš tu vánoční atmosféru tak dokonale popsat a k tomu ještě ten vanilkový lusk...no to musí být dobrota.Jsem ráda,že ti ty ořechy pomohly,já vím jaké je to zdržení.Rádi jsme to pro tebe udělali.

10 Šárka Šárka | 20. prosince 2006 v 20:28 | Reagovat

:-) mám vás za to ráda! ještě jednou dík

11 Mekie Mekie | 17. května 2017 v 8:08 | Reagovat

Pečete rády perníčky? Vykrajovátka jsou výbornými pomocníky při tvoření rozličných tvarů:

http://www.eshop-lilie.cz/kategorie/vykrajovatka-na-pernicky/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama