Nejnebezpečnější zbraň, kterou míříme sami proti sobě je příbor.
Rozmýšlejme dobře, co stojí za to strčit do úst.
.
Máte raději recepty v knižní podobě? Prohlédněte si mou kuchařskou knihu, která se může hodit i do vaší kuchyně. Bude mi velkou ctí pobývat ve Vaší knihovničce :-)

Chřipka! .. očkovat?.. neočkovat?

3. prosince 2006 v 10:37 | Šárka (MUDr. Petr Hoffmann) |  Něco pro zdraví
Poručíme větru aneb očkovat proti chřipce ?

Příčinou chřipky je dle čínské medicíny nejčastěji zevní vítr a virus pak už je jen pouze důsledkem oslabeného terénu, na kterém se virus snadno pomnoží. Jak snadno lze chřipku chytit, tak naopak těžko lze zjistit jejího původce. Proto i očkování proti chřipce z hlediska čínské medicíny postrádá smysl, neboť virus chřipky, který se v oslabené formě očkuje, se již dávno mezitím několikráte přeměnil v jiný kmen (je odolný jak krysa proti jedu), takže každé takové očkování oslabeného jedince ještě více oslabí jeho přirozenou imunitu a naopak silný jedinec očkování proti chřipce nepotřebuje, neboť si s ní jeho organismus při správné léčbě poradí sám. Toto očkování není povinné, takže nechť se každý rozhodne dle svého uvážení.
Chřipka je totiž jako olympiáda. Pokaždé ji organizuje jiná země, jednou je to hongkongská, jindy španělská, jiný průběh má chřipka v létě, jiný zase v zimě, podobně jako jiné jsou i disciplíny na letní olympiádě a jiné pak na zimní olympiádě. Pokaždé má však jiného vítěze či jiné dosažené výsledky.
Přejme si, abychom těmi vítězi byli vždy my, lidé.
MUDr. Petr Hoffmann
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eva Eva | E-mail | Web | 15. ledna 2015 v 9:27 | Reagovat

Já jsem se zatím očkovat nenechala, tak nějak jsem se naučila více využívat prevenci, např. přírodní kosmetika je skvělá na mnoho neduh http://www.bioaromakosmetika.cz/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama