Nejnebezpečnější zbraň, kterou míříme sami proti sobě je příbor.
Rozmýšlejme dobře, co stojí za to strčit do úst.
.
Máte raději recepty v knižní podobě? Prohlédněte si mou kuchařskou knihu, která se může hodit i do vaší kuchyně. Bude mi velkou ctí pobývat ve Vaší knihovničce :-)

POIRE WILLIAMS, klenot & medicína

2. listopadu 2006 v 12:38 | Šárka |  Gastronomické zajímavosti
Když venku mrzne až praští a přemýšlíme o něčem, co by nás dokázalo zahřát a nemáme zrovna chuť na žádnou fyzickou aktivitu ve formě tělocviku, co sáhnout po něčem, co nám zdánlivě připomene výjevy uplynulého léta? Pro všechny tyto případy zimní deprese, by měl být po ruce alespoň kousek voňavého ovoce, klidně ve stavu tekutém. Obyčejně dobrá slivovička bývá v každé rozumné české domácnosti. Pakliže máme doma přímo skvost mezi skvosty, což nápoj POIRE WILLIAMS bezesporu je, můžeme ho po malých douškách v těch smutnějších chvilkách použít jako voňavého společníka pro ty dlouhé tmavé večery. Upřímně řečeno, u nás je ta originální lahvička (před třemi lety zakoupená přímo v místě původu, v překrásném švýcarském Valisu, vypita jen do polovičky). Ono se na ní opravdu báječně kouká, a hřeje již ten pohled na ni.
Zde je pár mých amatérských fotografií (jako nefalšovaný důkaz). A k tomuto tématu se ještě vrátím, protože si to pro svou výjimečnost zaslouží.
No není to nádhera? :-) Jen ty barvy ve mě vyvolávají představu příjemně se rozlévajícího tepla. A co potom ta vůně, když se dostane na citlivá místa našeho jazyka a při prvním pomalém doušku ta báječná chuť dotančí až do posledního koutku našeho těla. Zahřála mě již jen ta představa :-) Já se na tu zimu vlastně těším ... budu hledat, jak nejpříjemněji ji přečkat. Jen mám skoro strach, abych si ji nakonec nezamilovala.
(tak vypadá ta lahev celá - s obsahem polovičním)
Z kantonu VALAIS (WALLIS) pochází též švýcarská sýrová specialita - raclette. Toto jídlo je tak populární a jedinečné, že kdyby z této oblasti nevzešlo už nic jiného, bylo by to víc než dost. O raclette zase v nějakém jiném zimním večeru. Však je to mé zamilované jídlo, pro zimní setkávání s přáteli jako stvořené. Nikdy nechutná lépe! Bez čeho se však raclette neobejdou? Bez spousty přátel u stolu, bez báječného švýcarského vína (např. Fendant mám ráda) a hlavně si vezmětě hodně času, neboť od stolu s raclette se brzy nikdy neodchází :-) Další můj tip, jak si zpříjemnit zimu. A na vaše zaručené tipy čekám :-) Předem díky za ně. Jak přežít tuhle zimu?
(k raclette se vrátím, téma je to inspirativní)....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 rallye rallye | 6. listopadu 2006 v 10:46 | Reagovat

Opravdu povedené a hřejivé fotečky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama