Nejnebezpečnější zbraň, kterou míříme sami proti sobě je příbor.
Rozmýšlejme dobře, co stojí za to strčit do úst.
.
Máte raději recepty v knižní podobě? Prohlédněte si mou kuchařskou knihu, která se může hodit i do vaší kuchyně. Bude mi velkou ctí pobývat ve Vaší knihovničce :-)

Myšlenky

5. listopadu 2006 v 20:23 | DALE CARNEGIE |  Citáty
Jestliže jsou naše myšlenky šťastné, jsme i my šťastní. Když myslíme na neštěstí, budeme nešťastní. Jestliže se v myšlenkách bojíme, budeme se bát i ve skutečnosti. Myslíme-li na neúspěch, neúspěch nás nemine.
Navrhuji však, abychom k životu zaujali pozitivní postoj místo negativního. Jinými slovy, o své problémy se máme starat a ne si s nimi dělat starosti.
Starání se znamená uvědomit si podstatu problémů a v klidu podniknout kroky k jejich vyřešení. Starosti znamenají neustále bezvýsledně pobíhat dokolečka.
Náš duševní postoj má téměř neuvěřitelný účinek i na naše tělesné síly. Všechno je působeno myslí a každý následek má duševní příčinu. Ten, kdo ovládne svého ducha, je silnější než ten, kdo ovládne město.
Vejděme do nitra své duše - nikdo jiný nám neporozumí tak dobře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 edy edy | E-mail | 6. listopadu 2006 v 16:23 | Reagovat

Již léta se držím Carnegieho - positivně myslet. Vlastně tak žiji po celý můj život, již od mnohem dříve, než se mě dostala první jeho knížka do rukou. Vždy jsem si o něčem nejdříve jenom snil a postupem času se mé sny začínali vyplňovat, protože jsem myslel vždy positivně, věřil jsem si, dělal jsem svoji práci vždy s láskou a na 100%. Je to všechno na dlouhé vyprávění. Ti co mě znají , vědí o čem píši, ti ostatní mají li zájem, mohou mě napsat, rád se s nimi podělím o moje životní zkušenosti.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama