Nejnebezpečnější zbraň, kterou míříme sami proti sobě je příbor.
Rozmýšlejme dobře, co stojí za to strčit do úst.
.
Máte raději recepty v knižní podobě? Prohlédněte si mou kuchařskou knihu, která se může hodit i do vaší kuchyně. Bude mi velkou ctí pobývat ve Vaší knihovničce :-)

Jak chutná na jiném světadíle?

21. listopadu 2006 v 14:42 | Šárka (fotografoval a pochutnával si Dan Erb) |  Gastronomické zajímavosti
Jak chutná na jiném světadíle?
Dostala jsem takovou zajímavou myšlenku, která možná potěší všechny gurmány a cestovatele, kteří rádi ochutnávají něco nového, ale touto dobou nemají šanci toulat se po jiném kontinentě. Pokusím se dát těmto případným "zvědavcům" křídla a naservírovat rovnou pod nos zajímavé pochoutky z různých koutů Ameriky. Každý zdatný gurmán si při troše fantazie vůni zcela reálně vykouzlí. Jen jedna věc zůstane malinko utajena - fotografie nemají názvy, ale z obrázků je patrné, o co na nich jde. Autor je nepojmenoval (možná dobře udělal!). Udělejme z toho takovou malou hádanku a já věřím, že ten, kdo jídlo pozná, tak nám všem zanechá v komentářích o tom zmínku. Pokud ho jedl, tak jistě poví, jak moc si pochutnal.
Ještě musím podat vysvětlení, odkud tyhle obrázky jsou? Obrázky pořídil jeden mladý sympatický muž, který se právě v těchto dnech toulá na své vysněné cestě kolem světa a ještě pár měsíců se toulat bude. Pravidelně nás zásobuje fotografiemi, a protože kuchařskému řemeslu opravdu rozumí (ač je mu bližší architektura a vědy s ní spojené), tak nezapomíná fotografovat též lákavá sousta těsně před jejich konzumací. Mě baví se na tyto obrázky dívat a studovat, co dobrého dnes měli. Napadlo mě, že možná i někomu druhému to přinese potěšení, tak dnešním dnem začínám takový "chuťový cestopis" (někdy s hádankou), co že to ten Dan na svých cestách jedl? Slušnost je představit autora: je jím vynikající "kuchař amatér", patřící ke členům naší početné rodiny, která žije ve Švýcarsku. Tak a nyní bylo řečeno v krátkosti vše, tak bych začala prvním obrázkem. Škoda, že ochutnat nelze, ale má to i svou výhodu - pokud přišly zažívací potíže, nám se to nestane. Jdu na to … snímek číslo 1 následuje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama