Nejnebezpečnější zbraň, kterou míříme sami proti sobě je příbor.
Rozmýšlejme dobře, co stojí za to strčit do úst.
.
Máte raději recepty v knižní podobě? Prohlédněte si mou kuchařskou knihu, která se může hodit i do vaší kuchyně. Bude mi velkou ctí pobývat ve Vaší knihovničce :-)

Podzim

19. října 2006 v 1:17 | Šárka |  Povídání (nejen) o jídle
PODZIM

Podzim je láskou jen několika málo poblázněných, kteří poznají krásu olověných oblak, jež na nás mží své slzy prolévané nad nerozhodností, zda přijde plískanice či bude ještě chvíli hezky;(vždyť co je hezky?); slimáci například milují déšť a stromy zase své listy; navzájem se ve větru dotýkají, aby sdílely svůj hluboký žal nad jejich ztrátou; a my s nimi soucítíme, my schizofrenik, my lidé, my příroda.

Podzim svou mlhou vše vykresluje nejasně, podzim je čas melancholie - nejvhodnější doba pro básně; podzim je čas ohlížení se za svým životem, abychom mohli šlápnout na hrábě; podzim má v sobě sílu a nespoutanost větru i nekonečnou apathii (od slova apatheiá) trvalého deště; podzim má v sobě bláto, mráz a zmar i mnohé plody, krásu barevnosti listí a idylu s vlaštovkami rozverně se cukajícími na drátech vysokého napětí. Proto miluji podzim.

Dobrý tip: Máte raději recepty v knižní podobě? Prohlédněte si mou kuchařskou knihu, která se může hodit i do vaší kuchyně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 edy edy | E-mail | 19. října 2006 v 7:15 | Reagovat

V Tobě se skrývá ne jenom básnický duch ale i ty fotografie z okolí našeho domu jsou přímo úchvatné. Čím mě překvapíš zítra? Bravo! A s tím fotografováním určitě pokračuj.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama