Nejnebezpečnější zbraň, kterou míříme sami proti sobě je příbor.
Rozmýšlejme dobře, co stojí za to strčit do úst.
.
Máte raději recepty v knižní podobě? Prohlédněte si mou kuchařskou knihu, která se může hodit i do vaší kuchyně. Bude mi velkou ctí pobývat ve Vaší knihovničce :-)

Čaj o páté

10. října 2006 v 17:00 | Šárka |  Gastronomické zajímavosti

Cejlonský čaj

V indickém ocenánu (asi 30 km jižně od indického pobřeží) leží ostrovní stát Srí Lanka (dříve Ceylon), rozlohou se blížící velikosti České republiky, počtem obyvatel (více než 17 miliónů) však Českou republiku předstihující. Tento ostrov je významným pěstitelem a producentem čaje. Přesněji řečeno: vynikajícího čaje.
Tuto rostlinu přivezli na Cejlon v polovině 19. století Angličané z Indie. Ve Velké Británii byl čaj v té době již oblíbeným a všeobecně rozšířeným nápojem. Pravý rozmach pěstování čaje na Cejlonu začal asi o dvacet let později, v roce 1870. Kávovníkové plantáže, které byly do té doby hlavní cejlonskou chloubou, zničila totiž během jednoho podzimu plíseň. Čaj se ukázal být vhodnou a odolnou náhradní rostlinou.
Jeden šálek čaje ("božského elixíru"- jak často říkají Angličané) obsahuje asi 40 miligramů teinu. Ten stimuluje centrální nervový systém a dýchací centra, odstraňuje únavu a blahodárně působí na zažívání. Čajem se můžete bez obav "předávkovat". Obsahuje totiž také polyfenické látky, jejichž katechinová složka dokáže potlačit nárůst koncentrace cholesterolu v krvi, redukovat v krvi obsah glukosy, zabraňovat kardiovaskulárním chorobám a udržovat zažívací ústrojí v optimálním stavu. Katechinové složky mohou dokonce hrát i roli při snižování rizika rakoviny. Nutriční hodnota čaje - kromě toho, že je nízkokalorickým nápojem - spočívá v obsahu minerálů: manganu, hořčíku, zinku, sodíku atd. Čaj obsahuje vitamíny B, E, P a K. Vitamín P má blahodárný vliv na zpevňování kapilár krevního řečiště a byl poprvé objeven právě v čaji.
Na Cejlonu se daří pěstování čaje jak v nížinných oblastech (lowgrown), tak ve středních (medium) i vysokohorských (highgrown) polohách. V oblasti Nuwara-Eliya jsou dokonce jedny z nejvýše položených čajovníkových plantáží na světě. Poloha ostrova (typické rovníkové pásmo), pravidelné monzunové deště, příznivé složení půdy a zejména vysoká péče čajových pěstitelů a plantážníků, jsou jedny z hlavních důvodů světového úspěchu cejlonského čaje. Srí Lanka je dnes druhým největším exportérem čaje na světě.
Cejlonský čaj patří mezi nejžádanější na světě především pro svou kvalitu a vůni. Měl by ovšem být pokud možno čerstvý - s čajem je to totiž jako s chlebem. Čerstvý voní a chutná lépe. Starší čaj už nikdy nemá tak dokonalé vlastnosti. Podle druhu čaje a oblasti, v níž byl sklizen, může být nápoj zlatý, rubínový, medový, červenohnědý apod. Nálev ze zelených (nefermentovaných) lístků je žlutozelený. Přitom "černým" čajem nazýváme ty lístky čajovníku, které prošly při zpracování fermentací. Zelené lístky vlivem okysličení zhnědnou a nálev z nich je tmavý. Některé čaje, jako např. Earl Grey, jsou aromatizované přírodními silicemi oddestilovanými z čerstvých bylin a plodů.
Málokdo ví, že čajovník je vlastně stromem, a že je z rodu kamélií, které známe jako okrasné rostliny. Čajových nedorozumnění je více: například Orange Pekoe není čaj s pomerančovou kůrou či s květem pomerančovníku. Listové čaje kategorie F.O.P. (Flowery Orange Pekoe), O.P. (Orange Pekoe) a tzv. "lámané" čaje typu B.O.P. (Broken Orange Pekoe) jsou nejoblíbenější mezi labužníky a znalci. Slovo "orange" znamená podle zavedené stupnice (klasifikace) čaje přibližně totéž, co "královský" (vzešlo z holandského "oranje"). Slovo "pekoe" je složenina dvou čínských slov a znamená "bílý, stříbřitý vlas". Slovo "flowery" (květový) vyjadřuje důležitý údaj: jde totiž o čaj z pupenů na vrcholku keře, tedy ten nejkvalitnější. Čaj má různou hodnotu. Záleží na tom, z které větvičky čajového keře je sklízen. Nejkvalitnější čaj je z lístků na vrcholu větvičky, nebo dokonce přímo z vrcholového pupenu. Čím nižší lístky, tím nižší kvalita čaje. Nejjemnější a nejkvalitnější čaj je ten, který obsahuje vysoké procento vrcholového pupenu (tzv. "tipsu"). To je tedy F.O.P. Na žebříčku směrem dolů následují čaje z prvních vrcholových lístků (O.P.) Třetí a čtvrtý lístek má označení "P" (jen "pekoe"). Popisovaná klasifikace však platí pouze pro černý (fermentovaný) čaj. Kvalitativní terminologie zelených čajů je odlišná.

Dobrý tip: Máte raději recepty v knižní podobě? Prohlédněte si mou kuchařskou knihu, která se může hodit i do vaší kuchyně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lunruj Lunruj | 8. května 2007 v 16:45 | Reagovat

u těch lístk to znám jako tip, orange pekoe, pekoe, pekoe souchong, souchong a congou

jinak o vitamínu P v čaji jsem nevěděl... mimochodem jsem docela náchylný ke krvácení z nosu, tzn. další důvod proč pít čaj ;-)

2 Šárka Šárka | E-mail | Web | 9. května 2007 v 1:39 | Reagovat

Čaj je blahodárná přírodní esence a vitamín P je jeho cenná složka. Vitamín P se skládá z citrátu, rutinu a hesperidinu. Mimoto obsahuje některé flavony a flavonoidy. Flavonoidy jsou látky, které propůjčují ovoci žlutou nebo červenou barvu. Hlavní funkcí bioflavonoidů v těle je udržovat přiměřenou prostupnost a pevnost kapilár a tím regulovat vstřebávání. Tento jev se nazývá také faktor permeability kapilár.

Vitamín P je velmi potřebný pro resorpci vitamínu C. Pomáhá též vitamínu C udržovat pojivové tkáně v dobrém stavu.

3 šimon šimon | Web | 10. května 2012 v 10:21 | Reagovat

Osobně dávám přednost čajům z Číny, ale je pravda, že i na Srí Lance je několik zajímavých tříd.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama